Zöld színű heteropoda

Red cherry, sakura, yellow fire...

Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.22. 18:55

Sziasztok!
Az imént készültek az alábbi képek a titokzatos "zöld" garnéláról.
Bárhogy is próbáltam, nem maradt nyugton.Végül beletettem egy főzőpohárba, és itt le tudtam fényképezni. Hát nem adja vissza a kép a valódi színt az biztos. Ennél élőben sokkal zöldebbnek látszik, főleg az akváriumban, sötét háttér előtt.
Lehet,hogy megállapítjátok, hogy ez nem nagy szám. No, mindegy, minden nagy felfedezést kudarcok előztek meg... ;)
Zbacsi! Köszi a megerősítést, hacsak a Pistiék le nem állítanak, eddig volna kedvem megpróbálni a CRS-t.
No, de jöjjenek a képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.22. 20:09

Ez a zöld heteropoda nagyon érdekes kérdés. Nemzetközi fórumokon is elő szokott jönni a téma, viszonylag gyakran lehet találkozni zöld heteropodákkal. De... Én nem nagyon tudom, hogy pontosan miért, de számomra ezek a garnélák nem zöldek. Persze lehet, hogy csak a fényképen egyszerűen nem jön ki a zöld szín, de ez a garnéla is a képen számomra inkább szürke. És igazából mindig ilyesmi képeket szoktak publikálni zöld változatként.

Néhány évvel ezelőtt láttam pár képet olyan heteropodáról, ami valóban élénkzöld volt (kb mint egy világos lime - persze simán lehet, hogy csak meg volt festve), és már olyan régóta várom, hogy valaki előálljon azzal, hogy íme, itt ez a stabil zöld vonal, de valahogy ez még nem történt meg. Lehet, hogy valami miatt mégsem tudják ezt a színt stabilizálni.

P.S.: miről is akarlak leállítni? :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.22. 20:23

volt egy vadszinű heteropodám, ami néha zöldesebb volt néha átlagos, hangulat, kaja függő szerintem.
de az biztos hogy lehet bennük zöld pigment.
sztem nagyon jó lenne ha lehetne stabilizálni, bár a sok zöld növények közt úgy nem láthatjuk olyan jól őket :S :]

a képen láthato garni nekem naon tetszik :]
grat
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.22. 21:06

szentgyo írta:
Néhány évvel ezelőtt láttam pár képet olyan heteropodáról, ami valóban élénkzöld volt (kb mint egy világos lime - persze simán lehet, hogy csak meg volt festve), és már olyan régóta várom, hogy valaki előálljon azzal, hogy íme, itt ez a stabil zöld vonal, de valahogy ez még nem történt meg. Lehet, hogy valami miatt mégsem tudják ezt a színt stabilizálni.

Nemrég felvettem a kapcsolatot egy német tenyésztővel, akinek voltak fekete heteropodái, Black fire néven futottak.
Elmondta, hogy a szaporulat kb. 10 %-a fekete (szürke), a többi midenféle vad, piros, barna...., évek óta kísérletezik és szelektál a fekete színre, de nem tud ennél jobb arányt.
Pedig nagyon szerettem volna párat.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.22. 21:46

Sziasztok!
Ha jól emlékszem kettő van ilyen színű garnélából. Ha ez érdekes lehet, akkor figyelni fogom és rászelektálok.
Hátha jön egy új szín?! De jó is lenne! Egyébként amit nem ad vissza a fotó az az, hogy az apró pontok a garnélán fűzöldek.
Pisti, a véleményeteket Dezsővel lágy víz ügyben kértem, néhány hozzászólással ezelőtt. Annyi volt a lényege, hogy nincs RO készülékem, és alpári módon esővizet használok. Azért érdekes a dolog, mert szeretnék CRS-eket tartani, Működhet ez?
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.22. 22:28

Hát én nem értek az esővízhez, de István már próbálta.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.24. 16:21

Nekem tetszik a zöld heteropoda.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.11.16. 17:10

Sziasztok!
Három darab garnélát találtam ami nem piros, hanem zöldes színű. Kettő kisebb és szinte áttetszők, a másik egészen sötét, tulajdonképpen most már nem is annyira zöld, mint inkább jó sötétbarna.
Ez be is petésedett. Mivel még az ivarérettségük elérése előtt külön raktam őket, vélhetően egymással párosodtak.
Kíváncsi vagyok milyen színűek lesznek az utódok. Szerintem néhány nap múlva elengedi őket.
Rögtön jelzem majd a fejleményeket.
Szép napot mindenkinek!
Norbi
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: eldiablo » 2012.01.07. 21:39

Sziasztok nekem ugyan ilyen Neocaridina heteropoda var green gariaim vannak nos csak hozzáteszem..ha kivesszem üvegbe őket..ugyan így néznek ki..viszont az akváriumban általában ilyenek
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1613_n.jpg
eldiablo
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.07. 21:36

Re: Zöld színű heteropoda

HozzászólásSzerző: Fatti » 2012.01.08. 11:33

Sziasztok!

Az én zöldnek induló "főzőpoharas" garnéláim egészen szépek lettek.
Sajnos már nem élnek(az új helyük szilikonjában maradhatott egy kis malachitzöldből származó réz). :(
Viszont dolgozom a reprodukciójukon! ;)
[img]http://i1025.photobucket.com/albums/y312/nbaranyai/SAM_0133.jpg
Kép
Kép
Kép
Kép
[img]http://i1025.photobucket.com/albums/y312/nbaranyai/SAM_0135.jpg
[/img][/img]
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron