Yellow Fire

Red cherry, sakura, yellow fire...

Yellow Fire

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.21. 00:03

Ahogy olvastam ez kevesebb petét csinál, meg lassaban nő fel, de ez mit jelent?
Valaki tud hozzávetőleges de azért pontosabb adatokat?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.21. 11:10

Nem kell aggódni, pár hónap múlva annyi lesz, hogy ezekkel sem tudsz mit kezdeni :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.21. 11:30

spuc írta:Nem kell aggódni, pár hónap múlva annyi lesz, hogy ezekkel sem tudsz mit kezdeni :D

Hát, nekem valahogy nem akarnak szaporodni. Mindig van kicsi, meg petés is, azután nem nőnek fel. A többi garnélával nincs gondom, csak a Yellow-kkal.
6 db Sakurából 4 hónap alatt 200 lett :D
Na mindegy majd megpróbálok kicsit lágyítani a vizükön.
Holnap úgyis vízcserenap lesz.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.21. 12:59

én csak abból gondoltam, hogy a viszonylag új yellow-k ugyanúgy bepetésedtek mint a többi fajta garnélám, amik jól szaporodnak. de majd akkor beszámolok a fejleményekről, ha azokat is elkapja a gépszíj :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.04.07. 18:12

Sziasztok,

Mennyi idejig hordozza a nőstény a petéket?
van 2 petés yellow fire nőstényem, 2 hete petésedtek be, és minden rendben lévőnek tűnik. (mindkettő első petésedése, az egyiknek csak 6-8 pete árválkodik a hasában) 14-16 napja vettem észre.
Mire számíthatok? Fogom látni a kicsiket elengedés után, vagy majd ha csak növögetnek? Mikor engedi el őket a nőstény?
Moha van bőven bújkálni,
az akváriumban csak yellow-k, amanok és csigák vannak (1 zebra, 2 maláj tornyos)

köszönöm a válaszokat!
Gábor
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.07. 18:15

gfancsi írta:Sziasztok,

Mennyi idejig hordozza a nőstény a petéket?
van 2 petés yellow fire nőstényem, 2 hete petésedtek be, és minden rendben lévőnek tűnik. (mindkettő első petésedése, az egyiknek csak 6-8 pete árválkodik a hasában) 14-16 napja vettem észre.
Mire számíthatok? Fogom látni a kicsiket elengedés után, vagy majd ha csak növögetnek? Mikor engedi el őket a nőstény?
Moha van bőven bújkálni,
az akváriumban csak yellow-k, amanok és csigák vannak (1 zebra, 2 maláj tornyos)

köszönöm a válaszokat!
Gábor

Kb 4 hét. Utána bujkálni fognak a mohában, vagy ha algás az üveg, azon legelgetnek. Szerintem, ha szemfüles vagy, már az első napokban láthatod őket.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.04.15. 17:20

Adtam brokkolit a kis sárgáknak (kb 1-2 hónaposak) és főleg az egyik neonzöld lett. Azt hittem, nem hiszek a szememnek. Látott már valaki ilyet? A nagy sárga maradt. A többi meg kicsit zöldebb.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

óó

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.04.15. 17:57

Én nemrég együtt tartottam a green-ekkel, most külön vannak, de néha az apróságokat ide-oda rakosgatom mert a yellow green-nek a green-t pedig yellow- nak nézem! De a kérdésem a yellow-al kapcsolatban az lenne, hogy nekem olyan áttetszően sárgának tünnek, nem pedig pasztelesnek , vagyis nem átlátszónak! Ez baj vagy nem jó, vagy mi a magyarázat???
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.15. 18:56

spuc írta:Adtam brokkolit a kis sárgáknak (kb 1-2 hónaposak) és főleg az egyik neonzöld lett. Azt hittem, nem hiszek a szememnek. Látott már valaki ilyet? A nagy sárga maradt. A többi meg kicsit zöldebb.

A nagy az irígységtől sárga, amiért ő nem tud zöld lenni.... :lol:
Amúgy a kicsiket azért látod zöldebbnek, mert ők még elég színtelenek, és amit látsz az a gyomor és béltartalom... Ha kukoricát adsz, akkor sárgábbak lesznek. Ha pritaminpaprikát akkor....na milyenek lesznek akkor?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Yellow Fire

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.04.17. 07:51

Ha pritamin paprikát? Hát akkor kék, nem!? :( :( :( Na de mégis, a jbl. nano-crabs és prown , meg a shirakura ebi dama nem teljes értékű, kell mellé igazi zöldség is? Erről már én is hallottam, de nem tudom mit hogyan, párolva, főzve vagy nyersen???
Segítsetek, van green, yellow és crs, róluk van szó!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron