Sakura

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.03.25. 21:33

premierpark írta:Sziasztok, valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudom megállapítani hogy "terhes" -e a sakurám?? Esetleg képet tudtok róla rakni?? Köszönöm


A peték a garnéla "hasa" alatt látszódnak, nagyjából 20-30 szokott lenni, kis "tojások", amiket forgat a garnéla. Elképzelhető, hogy ha oldalt van a garnéla, akkor nem fogod látni, de ha benézel a "szoknyája" alá, akkor látszódnak a peték:

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Különböző színváltozatok

HozzászólásSzerző: pstefan » 2014.06.14. 13:22

Sziasztok!

Általánosságban alapelv, hogy davidikből különféle színváltozatokat (pl. sárgát pirossal) nem keverünk, mert abból vadas változat lesz. Viszont azonos színváltozatban lehet együtt tartani őket, tehát sima sakurák, rc-k mellé be lehet rakni akár red fire-t, blody mary-t. Igaz, ez a szelekciónak ellent mond, de ha nem a szelektálás a lényeg, akkor ezzel lehet frissíteni az állományt, az akvárium összképet, ha jól gondolom? (Igaz, nem a legszelektáltabb, legsötétebb piros gének öröklődnek a leginkább.)
A kérdésem az lenne, hogy a Sakuráknak a sötét változatai csoki és black fire az melyik színváltozatból lett? A vadasból lettek tenyésztve, vagy ezek igazából nagyon sötét pirosakból lettek tenyésztve. Ha ez utóbbi, akkor, ha sima piros sakurákat, csoki sakurákat és black fire-öket tartanék együtt, akkor abból vadas utódok születnének, vagy különböző árnyalatú pirosak?

Előre is köszönöm a segítségetek! :)
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.06.16. 12:49

Szia,

Hát én nem szívesen keverem a különböző változatokat, mert egy nagyon érdekes kérdést vet fel, pl hogy a RC x Sakura garnéla utódai mik lesznek? A csúnyábbak RC-k, a szebbek pedig Sakurák? De ha a szebbeket külön teszed, elkezdenek szaporodni, akkor nekik az utódaik mik lesznek?

Anno valahol így kezdődött nyilván, mire a sakurák meglettek (bár lehet valamit kevertek bele, ezt sajnos nem tudom...) de ez otthon azért elég sok generáció alatt megy le...

Ami a csoki sakurákat illeti nagyon jó kérdés, de sajnos nem tudom rá a választ és elég valószínű, hogy erre senki nem fog tudni válaszolni. Ezek mindig hatalmas titkok, hogy hogyan keletkeztek az egyes változatok... A taiwan bee állítólag véletlen mutáció, fene tudja...

Épp ez van a Neocaridina színváltozatoknál is. Én szvsz a csoki sakura valaminek a kereszteződésével jött létre, nem csupán szelekcióval.

Viszont ha van kedved játszani egy kicsit a színekkel, tök jó empirikus tapasztalatokat szerezhetsz, amit nagyon szívesen vennék, ha megosztanád ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: pstefan » 2014.06.16. 16:42

szentgyo írta:Szia,

Hát én nem szívesen keverem a különböző változatokat, mert egy nagyon érdekes kérdést vet fel, pl hogy a RC x Sakura garnéla utódai mik lesznek? A csúnyábbak RC-k, a szebbek pedig Sakurák? De ha a szebbeket külön teszed, elkezdenek szaporodni, akkor nekik az utódaik mik lesznek?

Anno valahol így kezdődött nyilván, mire a sakurák meglettek (bár lehet valamit kevertek bele, ezt sajnos nem tudom...) de ez otthon azért elég sok generáció alatt megy le...

Ami a csoki sakurákat illeti nagyon jó kérdés, de sajnos nem tudom rá a választ és elég valószínű, hogy erre senki nem fog tudni válaszolni. Ezek mindig hatalmas titkok, hogy hogyan keletkeztek az egyes változatok... A taiwan bee állítólag véletlen mutáció, fene tudja...

Épp ez van a Neocaridina színváltozatoknál is. Én szvsz a csoki sakura valaminek a kereszteződésével jött létre, nem csupán szelekcióval.

Viszont ha van kedved játszani egy kicsit a színekkel, tök jó empirikus tapasztalatokat szerezhetsz, amit nagyon szívesen vennék, ha megosztanád ;)


Köszönöm a válaszod szentgyo! :) Több, mint két éve tiszta sakura csapattal indult az akváriumom, de nem szelektáltam, így most elég sok RC kategóriás garnélám van a szép pirosak mellett. (Gondolom az ADA Malaya által létrehozott nagyon savas és lágy, 0 KH-s víz is közrejátszott ebben.) Most teljesen átalakítottam az akváriumot (talajcsere homokra és egy kis Amazoniára), és gondoltam, hogy a kevésbé színes példányokat (RC-ket) elajándékozom, és a helyükre a sakurák mellé berakok fekete sakurákat. :) Legrosszabb esetben vadas utódok születnek. Még várok 1-2 hetet, hogy rendesen beálljon a rendszer, de lehet, hogy megpróbálom. :)
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.06.17. 13:47

Ha összeereszted a pirosakat és a barnákat, majd mindenképp számolj be róla, hogy milyenek lesznek a kicsik :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Harmincliter » 2014.10.08. 21:43

Sziasztok,

Nemrég indítottam egy nanót, pár garnélát, csigát és egy csapat razbórát szeretnék majd bele. Garnéláim korábban nem voltak, ezért szertnék tanácsot kérni.
Könnyen tartható, szorgos csapatot szeretnék. Azt hallottam az Amanók a legjobb algaevők, de mivel nano aksiról van szó, inkább sakurában gondolkodom. Még a yellow fire tetszik, de keverni tudtommal nem tanácsos. A fenti szempontokat figyelembe véve szerintetek ez mennyire jó választás? Illetve hány fős csapattal érdemes indítani?
Harmincliter
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.10.07. 17:45

Sakura

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.10.08. 23:21

Szia! A garnélákat halakkal párosítani két élü fegyver. Vagy meg férnek egymás mellett vagy nem. Általánosan a nano halakat szokták garnélákhoz ajánlani, mert pici a szájuk és nem fér bele egy fiatal garnéla. Az újszülötteknek meg sok búvóhely kell ilyenkor különben halkaja lesz belőlük.
Az amanók ilyen téren kivételek mert egyrészt nagyra megnőnek 4-5 cm, másrészt sós vízben szaporodnak. Tehát szaporulatod nem lesz.
Azt jól tudod, hogy a Sakurát és a Yellowfiret nem tanácsos összerakni, mert vadasak lesznek az utódok.
A tartásuk mind az Amanomak, mind a Neocaridináknak könnyű, szinte bámilyen vízben megélnek.
Ha szeretnél szaporulatot akkor a Neocaridina fajt ajánlom, ha inkább algát alarsz írtani akkor pedig az Amanokat. Az amanóknál arra figyelj, hogy lehetőleg tényleg Amanót vegyél és ne mondjuk Snowballt.
Amanonál 5liter / 1 amanoval számolhatsz, a többinél úgy 10 db a minimum kezdő létszám. 25-nél már nagyon komfortosan érzik magukat.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Harmincliter » 2014.10.09. 08:59

Köszi Norbi!
Harmincliter
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.10.07. 17:45

Előző

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron