Sakura

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.04.11. 14:28

Megnézve a linket (bár nem értek a garnélaosztályozáshoz) én is szentgyoval értek egyet. Egy osztállyal el van csúszva az egész. Ami "sakura grade"-nek van titulálva az szerintem közepes redcherry.
Természetesen szívesen vennénk egy elemzést a szakembertől.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.04.11. 20:46

érdekes. nekem ezek szerint a képek szerint simán low fire red grade red cherryeim vannak, pedig "sima" RC-k. mindenesetre érdekes! amúgy nagyon gyönyörű fotók! szentyo, téged pedig kérünk a blogos leírásra! :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.11. 20:52

Nekem a legszimpatikusabb osztályozás a következő:
Red cherry
Sakura A (grade/osztály)
Sakura S
Sakura SS

Egy németországi kereskedés listáján vannak így feltűntetve a pirosak.
Felőlem bármilyen szabályok vonatkozhatnak az osztályokon belül, csak a legmagasabb osztály legyen tényleg összefüggő piros, viszont jó lenne Szentgyo, ha leírnád, hogy a hozzáértők körében mi az elfogadott/ általános osztályozási rendszer, mik az osztályok közti különbségek. Köszönöm előre is.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.11. 20:56

...és kezdeményezem, hogy vezessük be a Red cherry-knél alacsonyabb osztály megnevezéseként a Red Sherry nevet.. ;) :) (de lehet a vadas változat alatti osztály is :D )
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.11. 21:57

Azért ennél a fajtánál jóval nehezebb egyértelmű osztályokat meghatározni és főleg az adott példányoknál megállapítani, mint például a Crystal garniknál.

Red cherry is lehet alap és magasabb osztályú, ha rendesen szelektálva van és egy Sakura állomány is leromlik, ha csak úgy hagyják szelektálás nélkül. Itt már nehezen észrevehető a különbség egy jobb RC állománnyal összehasonlítva. Persze a szaporulatban azért látszódni fog.

Szóval szerintem van RC, RC/Sakura(főleg ha keveredtek is), Sakura és Red Fire Sakura.

A legtöbb valószínüleg a szaporulatból derül csak ki, mekkora részt lehet illetve kell kiválogatni.

De én is szükségesnek érzek egy szakmai értekezést a témában, úgyhogy várjuk a blogot!
:)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Balcsika » 2013.04.22. 12:30

Én nem értek hozzá de ez történik:
Először láttam, hogy kinyomta a petéket a nőstény. majd felszedte és vitte őket. De rengeteget kitett:) hordta őket majd letette a növényre. reggelre elvitte máshova. Tehát néha elhagyta őket, néha vitte őket. Ez így rendben van?
Dr. Johnson: Aki vadállatot csinál magából az megszabadul az emberi lét fájdalmától.
Balcsika
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.25. 17:32
Tartózkodási hely: MSK

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.04.22. 13:42

Balcsika írta:Én nem értek hozzá de ez történik:
Először láttam, hogy kinyomta a petéket a nőstény. majd felszedte és vitte őket. De rengeteget kitett:) hordta őket majd letette a növényre. reggelre elvitte máshova. Tehát néha elhagyta őket, néha vitte őket. Ez így rendben van?


Nem, ez így nagyon nincs rendben.

A petés nőstény kb 1 hónapig hordozza, forgatja az erre célra szolgáló potrohlábaival, a "hasa alatt".
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Szega20 » 2013.09.12. 15:34

Sziasztok

2 érdekes dolgot vettem észre....
az elsp hogy a Red Sakura garnéláim (növendékek kb 1 cm-ek) némelyike majdnem teljesen átlátszó még a szülök teljesen szép pirosak. Ez a rossz állománynak köszönhető vagy majd később bepirosodnak? vagy 1-2 aminek már most is szép piros a színe

A másik érdekesség hogy a red rili garnéláknak normál esetben sárga petéi vannak ez egyiken még is Zöld peték vannak. mi lehet ennek az oka?

Van hasonló tapasztalatotok?

Köszi
Szega20
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.09.02. 21:28

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.09.12. 15:52

Szia.
Általában egyszerűen sakurának szokták nevezni a piros sakurákat (a riliknél is így van), csak akkor raknak még egy előtagot, ha nem piros, hanem egy más színváltozat, pl. black sakura.

A minőségi"" sakuráknál már az 1-2 napos kicsik is pirosodnak, de egyébként a Neocaridina davidi fajnál a kikeléstől egyre erősödik a színezet kifejlett korig.
Azok, amik 1 centis korukban szinte átlátszóak, inkább red cherry-k, ki kell selejtezni őket a sakurák közül. Azért a selejtezéssel vigyázz, nehogy ne maradjanak hímek, nekik általánosan gyengébb a színük.

A riliknél szerintem a zöldes-kékes pete is normálisnak számít, nálam is vannak ilyenek és nem tudom, hogy mi az oka.
Érdekesség, hogy volt egyszer egy nőstény rilim ami zöldes petékkel volt bepetésedve és egy időben a hátán jól látható sárga nyereg volt, úgyhogy a következő adag petéje az sárga volt.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Sakura

HozzászólásSzerző: premierpark » 2014.03.23. 11:19

Sziasztok, valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudom megállapítani hogy "terhes" -e a sakurám?? Esetleg képet tudtok róla rakni?? Köszönöm


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
premierpark
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.03.20. 12:17

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron