Sakura

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.03.03. 16:23

Persze ha sok szedd le valamivel, elvileg a süncsiga is szépen letisztítja, én is olyat keresgélek..


Érdekes, én meg zebracsigát keresgélek pont üvegtisztítás céljából. :lol:
Eszerint a sárgaöves süncsiga is alkalmas erre a feladatra?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: myk74 » 2013.03.03. 16:43

lazioforever írta:
Persze ha sok szedd le valamivel, elvileg a süncsiga is szépen letisztítja, én is olyat keresgélek..


Érdekes, én meg zebracsigát keresgélek pont üvegtisztítás céljából. :lol:
Eszerint a sárgaöves süncsiga is alkalmas erre a feladatra?

Nekem a zebra csiga rá se hederített az üvegre,mindíg a fán tanyázott!
Vegyél egy pengés algakaparót ,jobban jársz! :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.03.03. 23:38

Én régi bankkártyaszerű merev kártyákkal kaparom az üveget, egy fúrás után kampóra is akasztható.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Balcsika » 2013.03.24. 21:49

Elvileg pároztak a garnélák :) Mikor lehet látni rajtuk a petéket? A hím kicsit összement gondolom adott nekik rendesen XD A kicsiknek majd kell valami külön kaja, vagy jó lesz amit a nagyok kapnak?
Dr. Johnson: Aki vadállatot csinál magából az megszabadul az emberi lét fájdalmától.
Balcsika
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.25. 17:32
Tartózkodási hely: MSK

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.03.24. 23:54

Sakura ivadékoknak tutira elég amit találnak az akváriumban, a talajon, növényeken, de először leginkább a szivacsról és az üvegröl legelésznek, ha kellően algás. Vannak persze spéci ivadéktápok, ha gondolod, Mosura vagy Shirakura, de akár a Sera micron is megteszi.

Ha sikeres volt az akció, akkor a következő vedlésnél veheted észre a petéket, akkor engedi le az anyuka a legyezőlábaihoz. Ott őrizgeti majd, amíg szépen kifejlődnek a kicsik és végül elengedi őket. Nagyjából egy hónap alatt, kicsit talán kevesebb.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Balcsika » 2013.04.10. 19:30

Sziasztok! Bepetésedett az 1ik nőstényem de: nekem az a véleményem, hogy a nőstények Sakurák, teljesen pirosak az egész testükön, de a hímem az elején piros volt, viszont 1-2 hete átlátszó és piros csíkos. Lehet hogy az 1 gyenge Red Shery? Mert kicsiként vettem őket, akkor piros volt mind. Viszont így nagyon csak ez áttlátszós. Kérdés mikor petés a nőstény, mehet a víz csere vagy ilyenkor hagyjam békén? mi zavarhatja és mi nem?
Dr. Johnson: Aki vadállatot csinál magából az megszabadul az emberi lét fájdalmától.
Balcsika
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.25. 17:32
Tartózkodási hely: MSK

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.11. 11:21

Mehetnek a vízcserék.
Szerintem belefér a sakura kategóriába egy nem összefüggően piros hím garnéla, a hímek általában gyengébb színűek.
Egy link az osztályozáshoz:
http://www.shrimpnow.com/content.php/28 ... ed-Shrimps
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.04.11. 11:50

Balcsika írta:Sziasztok! Bepetésedett az 1ik nőstényem de: nekem az a véleményem, hogy a nőstények Sakurák, teljesen pirosak az egész testükön, de a hímem az elején piros volt, viszont 1-2 hete átlátszó és piros csíkos. Lehet hogy az 1 gyenge Red Shery? Mert kicsiként vettem őket, akkor piros volt mind. Viszont így nagyon csak ez áttlátszós. Kérdés mikor petés a nőstény, mehet a víz csere vagy ilyenkor hagyjam békén? mi zavarhatja és mi nem?


Egy kép segítene abban, hogy be tudjuk azonosítani milyen garnéláról van szó, bár a sakura hímek nem szoktak átlátszók lenni. Elképzelhető, hogy megváltozott valami a vízben, ami miatt most kicsit bestresszelt?

Nem kell megváltoztatni semmit a petés nőstény miatt. Pár hét és figyelheted az apróságokat szerte az akváriumban ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.04.11. 12:36

Egyszerunick írta:Mehetnek a vízcserék.
Szerintem belefér a sakura kategóriába egy nem összefüggően piros hím garnéla, a hímek általában gyengébb színűek.
Egy link az osztályozáshoz:
http://www.shrimpnow.com/content.php/28 ... ed-Shrimps


Köszi az osztályozós linket, egyszerűen szuper! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.04.11. 13:30

Nem igazán értek egyet ezzel az osztályozással. Általában nem így szokták a piros heteropodákat osztályozni.

Számomra a cherry és a Sakura grade közt nincs nagy különbség, mindkettő Red cherry.

Ami itt high Grade Sakurának van titulálva, az a Sakura szerintem, ami pedig Fire Red grade az szokott lenni a high grade sakura.

De ha igény van rá, akkor a blogon kicsit részletesebben leírom, hogy általában hogy szokták osztályozni a piros heteropodákat :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron