Oldal: 1 / 8

Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 15:08
Szerző: caridina
Sziasztok!
Biztosan van aki közülletek Sakura garnélát is tart,evvel kapcsolatban szeretnék infókat gyűjteni.
Kinek mi a véleménye arról ,mikor pirosodnak be teljesen,amik már nálam születtek 4hónaposak,már ők is szaporodtak,viszont még mindig ég és föld a külömbség az "öregek" és utódaik között.

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 16:52
Szerző: Levinen
caridina írta:Sziasztok!
Biztosan van aki közülletek Sakura garnélát is tart,evvel kapcsolatban szeretnék infókat gyűjteni.
Kinek mi a véleménye arról ,mikor pirosodnak be teljesen,amik már nálam születtek 4hónaposak,már ők is szaporodtak,viszont még mindig ég és föld a külömbség az "öregek" és utódaik között.


Szia
Én tartok Sakurákat így megosztom amit tudok. Amit talán nyilván te is tudsz, hogy a hímek színei messze elmaradnak a nőstényekétől. Egy hím soha nem lesz olyan egybefüggő, egyenletes színű, mint a nőstény.Olyan is előfordulhat, hogy egy almomban mondjuk csak hím születik és ott még a türelem is kevés, hogy bepirosodjanak. :)
A végleges szín eléréséhez szerintem több idő kell, mint 4 hónap. Nekem a nőstényeim jóval később érték el a gyönyörű pirosat. Előbb lesznek ivarérettek, mint végleges színűek.
De alapvetőn a színt nagyon sok tényező befolyásolja, tartási körülmények, vízparaméterek, táplálék típusa, stb.
Ennyit tudtam segíteni, de Pisti biztos ki tud majd egészíteni.

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 17:46
Szerző: caridina
Köszi Levinen!Erre voltam kíváncsi,akkor még öregedniük kell hogy teljesen bepirosodjanak:)

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 21:33
Szerző: szentgyo
Valóban a 4 hónapos még fiatal, azoknak még nem alakult ki a végleges színük, de azért nem kellene "ég és föld" különbségnek lennie. Lehet, hogy valami más áll a háttérben, én pl arra gyanakodnék, hogy ha a nőstény valóban sakura is volt, elképzelhető, hogy egy red cherry hím volt, aki megtermékenyítette (elég ritkán lehet kapni sakura hímet...)

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.08. 09:55
Szerző: caridina
a Vadon díszállat üzletben vettem őket,ott csak nőstényeket árultak,de nagyon sok nőstény petés volt már akkor, és nálam születtek meg a kicsik.Remélem ahonnét hozták nem "keverték" őket,bár a hímek is pirosak nálam, red cherryt is tartok és az egészen más,akkor télleg az lehet az oka ,hogy még fiatalok,és az 1-1.5éves öreg nőstények színéhez viszonyítok:)

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.08. 10:02
Szerző: Frettner
caridina írta:a Vadon díszállat üzletben vettem őket,ott csak nőstényeket árultak,de nagyon sok nőstény petés volt már akkor, és nálam születtek meg a kicsik.Remélem ahonnét hozták nem "keverték" őket,bár a hímek is pirosak nálam, red cherryt is tartok és az egészen más,akkor télleg az lehet az oka ,hogy még fiatalok,és az 1-1.5éves öreg nőstények színéhez viszonyítok:)

A vadonban volt hím is pár darab, csak a szemfülesek lecsaptak rá. Sajna már nekem sem jutott. De reméljük, hogy az ott bepetésedett nőstényeknek Sakura volt a párja.

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 14:45
Szerző: Fatti
Sziasztok!
Jelenleg sakurákat tartok, az utódok kb. 2 hónaposak lehetnek. a színük lényegesen világosabb mint a szülőké. Osztom Pisti véleményét, a szállítás alatt vagy a kereskedésben tartott nőstény sakurák könnyen párosodhatnak mondjuk köznséges RC-vel, rossz esetben teljesen más színű Neocaridinával is.
Például nekem a kicsik között van néhány szinte egészen zöld színű is, nem tudni mi lesz belőlük.
A szín alakításában viszont aktívan részt tudunk venni. Az alacsonyabb rendű állatoknál rendszerint, de a magasabb rendűeknél (főleg madarak) is sok esetben megfigyelhető, a táplálékkal bevitt színanyagok megjelenése a kültakaróban.
Egyszerűbben fogalmazva: Ha a piros színt szeretnénk fokozni, akkor igyekezzünk minél több piros színanyagot bejuttatni táplálékkal. A legfontosabb természetes színezékek a karotinoidok. Rengeteg ilyet találunk a paradicsomban, sárga répában, de még töményebben a pritamin paprikában. A garnéla tápokat is úgy készítik ma már, hogy színélénkítő hatásuk legyen.
Szóval az etetéssel egy kicsit segíthetünk a genetikának. De vigyázz a kapszaicinnel!
Ez okozza a csípősségét a paprikának. Még nem próbáltam, de ha azt látod, hogy a garnélák eszeveszett ütemben próbálják elhúzni a fedőüveget, és tömött oszlopokban haladva hagyják el az akváriumot, akkor a paprika csípős volt.
Ezért használat előtt javaslom a kóstolást.
Természetes színezéket találunk egyébként minden olyan növényben, amely maga is olyan színű. Például most ősszel találunk egészen piros gyümölcsfa leveleket. Ezek is nagyon jók, szeretik a garnélák. A levelekkel is legyünk óvatosak.
Sok fa, bokor levele mérgező!!! És lehetőleg ne forgalmas út mellől gyűjtsünk, menjünk kicsit beljebb a "dzsinzsába".
Szóval adagoljuk a sakuráknak a piros színeket, és szép pirosak lesznek.
Szép napot Nektek!
Üdv:
Norbi

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 20:04
Szerző: Dzsolo
Fatti képei :)

Itt nem működnek ezek a BB kodok :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 20:06
Szerző: Fatti

Re: Sakura

HozzászólásElküldve: 2010.10.21. 09:33
Szerző: Fatti
Sziasztok!

Íme néhány újabb kép, a garnélák jól vannak, a kicsik szépen fejlődnek és színesednek.
Szép napot Mindenkinek!
Üdv:
Norbi



Kép
Kép
Kép
Kép