Sakura

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.21. 09:35

Szépek valóban, grat!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.21. 09:55

Szépek, szerintem is.
Nekem is van pár darab, és volt vagy 12 petés nőstény. Már csak 6 van, a többi elengedte. Tegnap óta legalább 100-150 kicsi legel az akvárium mohás üvegén:)
4 nősténnyel és 2 hímmel indítottam 4 hónapja 15 literben.
Most van 20-25 felnőtt, 30-40 növendék (4-6 mm-es, 1-2 hónapos,) és vagy 100 kicsi. És még van vagy 5-6 petés nőstényem. Pedig a színtelenebbeket kiszedem és átteszem az Rc-khez..... kinőtték az akváriumot.
Bár a CRS és a Taiwan mix szaporodna ilyen tempóban.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.21. 20:40

Szia Pisti és Dezső!

Köszönöm szépen, jól esik az elismerés, főként Tőletek. : )
Szeretném erős szelekcióval megőrizni a szülők igazi "tömör piros" színét. A kicsik is szépen pirosodnak, azonban ők azért elég heterogének. A színtelentől a zöldön át az egészen pirosig minden van, szerencsére azért a piros dominál. Szóval durván válogatni fogok közöttük és csak a legintenzívebb pirosakat hagyom meg.
Viszont el vagyok kicsit keseredve. Karácsonyra szerettem volna CRS-t, egy tizes csapatot. De akárhogy is nézem, gondban leszek a vízzel. Nálunk nagyon jó a víz (bakonyi karszt), de iszonyú kemény. Kb.25-30 Nk.
A sakurák pl. imádják, de hát látjátok Ti is. Sajnos nincs RO készülékem, én a monszun idején esővizet szoktam gyűjteni, és azzal halazok. Abból mindig van vagy 100 l itthon.
Mit gondoltok, az is jó lehet kezdetnek?
Hát azért az esővíz nem steril, de ha azt mondjátok van esély, belevágok ezzel. Viszont, ha azt mondjátok,hogy komoly vízlágyító technika nélkül ne álljak neki, megfogadom.
Akkor nyüstölöm a sakurákat tovább, és addig nem nyugszom, míg ki nem tenyésztek egy piros-kék sakurát. Szegény Apám hogy örülne a vasas színeknek!
Köszönöm a segítségeteket előre is!
Üdv:
Norbi
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.21. 20:44

Fatti írta:
A színtelentől a zöldön át az egészen pirosig minden van, szerencsére azért a piros dominál. Szóval durván válogatni fogok közöttük és csak a legintenzívebb pirosakat hagyom meg.

Ilyet még nem is hallottam, ZÖLD????? Ez érdekes. Képet nem lehetne?
Nálam mind piros, de némelyik kicsit sápadtabb. Azok mennek az RC-khez. A hímekből is csak a 3-4 legpirosabb van bent.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.21. 21:42

Próbálok majd képet készíteni a "zöldről". Hát nem neon zöld, de azért zöld. Pontosabban kékes-zöld.
Na majd meglátjátok!
Ha holnap le tudom vadászni, küldök képet róla.
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Zbacsi » 2010.10.22. 12:17

Fatti írta: Hát azért az esővíz nem steril, de ha azt mondjátok van esély, belevágok ezzel. Viszont, ha azt mondjátok,hogy komoly vízlágyító technika nélkül ne álljak neki, megfogadom.


Én évek óta használok esővizet, előtte átvezetem egy szénszűrőn és kész is.
Zbacsi
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.09.18. 19:30

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.11. 11:45

Sziasztok,

Azt kérdezném, hogy szelektáltok a sakurák között, ha csak később szinesednek be, viszont már szaporodnak mire elnyerik teljes pompájukat. Nem romlik az állomány?
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.11. 12:24

Sumak írta:Sziasztok,

Azt kérdezném, hogy szelektáltok a sakurák között, ha csak később szinesednek be, viszont már szaporodnak mire elnyerik teljes pompájukat. Nem romlik az állomány?


De, csak azokat szabad engedni szaporodni, amikben biztos az ember, hogy jó lesz. Feltéve persze, ha a cél egy minél pirosabb állomány fenntartása/kialakítása. Egyéb esetben teljesen mindegy.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.03.11. 13:48

szentgyo írta:
Sumak írta:Sziasztok,

Azt kérdezném, hogy szelektáltok a sakurák között, ha csak később szinesednek be, viszont már szaporodnak mire elnyerik teljes pompájukat. Nem romlik az állomány?


De, csak azokat szabad engedni szaporodni, amikben biztos az ember, hogy jó lesz. Feltéve persze, ha a cél egy minél pirosabb állomány fenntartása/kialakítása. Egyéb esetben teljesen mindegy.



Ez, ok, de honnan lehetek benne biztos? :oops: :)
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Sakura

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.12. 23:39

Na, véletlenül lőttem egy egész jó Sakurát nektek. Márhogy a fotó lett jó, a Sakura jó volt azelőtt is. Ritka, csíkos hátú példány, ez az egy ilyenem van.
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron