A red cherry színe

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.23. 00:54

Na látod az,hogy alvás vagy nemalvás azt nem tudom.
Azt már megfigyeltem,hogy a fényre érzékenyek ugyahogy,de én még sose láttam alvó garnélát.
De aztán lehet ők horkolnak éjszaka nem a légpumpa duruzsol!!!???

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.22. 21:25

Mi van akkor ha ezt az erős piros shakurát és a red cherryt pároztatod? nem erősodik meg a piros szín?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.22. 22:44

Melinda írta:Mi van akkor ha ezt az erős piros shakurát és a red cherryt pároztatod? nem erősodik meg a piros szín?

Attól függ, mihez képest. Nézőpont kérdése. Olyan ez mint a fröccs. Ha a borba öntöd a vizet, akkor a bor hígabb lesz, tehát csökken az élvezeti értéke. Ha a vízhez adod a bort, ahhor a víz jobb ízű lesz.... :lol:
A Sakura állományod színe leromlik....folytassam?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: jowy » 2010.11.10. 18:18

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem. Mégpedig az hogy a Red Cherry, mennyi idős korában éri el a leg pirosabb szinét ? Természetesen ha minden rendben van neki....Meg-hogy a 3 hónapos rákoknak már teljes ( full ) pirosnak kell lenniük ?

Nagyon megköszönök minden segítőkész választ. Zsolti.
jowy
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.11.10. 17:57

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.10. 18:33

Szia!

Szerintem erre nincs arany szabály!
Ha vannak tökéletes piros Red cherry-eid, annak is lesznek olyan utódai, amik fakóbbak.
Olyan másfél centis korukban, már látható, hogy meikből mi lessz.
De teljes színüket, olyan4 hónapos korukra érik el.( feltéve, hogy minden körülmény megfelelő)
Minden"alomból" lesznek olyan garnélák, amik kevésbé színesek mint a többi.

Ha szépek a szülők, akkor egy kis szelektálással az utódoknál szép garnéláid lehetnek!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.10. 18:46

xman írta:Szia!

Szerintem erre nincs arany szabály!
Ha vannak tökéletes piros Red cherry-eid, annak is lesznek olyan utódai, amik fakóbbak.
Olyan másfél centis korukban, már látható, hogy meikből mi lessz.
De teljes színüket, olyan4 hónapos korukra érik el.( feltéve, hogy minden körülmény megfelelő)
Minden"alomból" lesznek olyan garnélák, amik kevésbé színesek mint a többi.

Ha szépek a szülők, akkor egy kis szelektálással az utódoknál szép garnéláid lehetnek!

Norbi

Nem meikből hanem melyikből..... :roll:
Amúgy minnél öregebbek annál pirosabbak.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.10. 20:36

Amúgy minnél öregebbek annál pirosabbak

Nem minnél, hanem minél. ÁÁÁ, nem lehetett kihagyni, bocs :D . Amúgy igen. Az idősebbek pirosabbak. Nálam a nőstények amikor petések, olyan pirosak, hogy szinte szétdurrannak, amúgy meg a toruk oldala nem szokott az lenni annyira.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.11. 14:50

A szín.
Mikor beállítottam az ideiglenes aksit, a megszünetendõbõl áttettem a 2db megmaradt RC-t. A nõstény szép piros is volt, csíkkal a hátán.
Olyan is maradt az ideiglenesben is. Nincs aljzat, így egy picit halványabbnak látszik (lehet, hogy az is).

Az új eresztés (vettem) viszont egyáltalán nem pirosodik. A nõstények közül néhány nem teljesen átlátszó, vannak rajtuk pigmentpöttyök, de nem mindegyik ilyen. A régi nõstény is kifakult, de így is sokkal erõsebb színe van, mint az újaknak.

Hetente 20-30%-ot cserélek, szivacsszûrõ van, igen gyenge a világítás, semmi alga sincs, egy jó nagy jávai csomó és néhány növényke tengõdik benne.
Ami változott a régi akváriumomhoz képest, hogy ebben nincsen vasfa, de van gömbalga (és nincs aljzat). Sõt, ebben sûrûbben cserélek vizet is.
Enni Shirakura Ebi Dama-t, Aquatic Nature garnéla eleséget, s néha pritamin paprikát kapnak.
Utoljára kicsit megfestette a vizet a tebanglevél, attól halványodott ki egy kicsit a régi nõstény, de kivettem, és óvatos vízcserékkel már alig van színe a víznek.
A pH7,5 körül van (a tebang elõtt mértem utoljára), a hõmérsékelt 23-24C. A világítás csak annyi, amennyi a már újraindult szomszéd akváriumból átszûrõdik.

Valamit rosszul csinálok, vagy egyszerûen megint sikerült egy rossz eresztést kifognom?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.11. 15:14

taksoft írta:A szín.
Mikor beállítottam az ideiglenes aksit, a megszünetendõbõl áttettem a 2db megmaradt RC-t. A nõstény szép piros is volt, csíkkal a hátán.
Olyan is maradt az ideiglenesben is. Nincs aljzat, így egy picit halványabbnak látszik (lehet, hogy az is).

Az új eresztés (vettem) viszont egyáltalán nem pirosodik. A nõstények közül néhány nem teljesen átlátszó, vannak rajtuk pigmentpöttyök, de nem mindegyik ilyen. A régi nõstény is kifakult, de így is sokkal erõsebb színe van, mint az újaknak.

Hetente 20-30%-ot cserélek, szivacsszûrõ van, igen gyenge a világítás, semmi alga sincs, egy jó nagy jávai csomó és néhány növényke tengõdik benne.
Ami változott a régi akváriumomhoz képest, hogy ebben nincsen vasfa, de van gömbalga (és nincs aljzat). Sõt, ebben sûrûbben cserélek vizet is.
Enni Shirakura Ebi Dama-t, Aquatic Nature garnéla eleséget, s néha pritamin paprikát kapnak.
Utoljára kicsit megfestette a vizet a tebanglevél, attól halványodott ki egy kicsit a régi nõstény, de kivettem, és óvatos vízcserékkel már alig van színe a víznek.
A pH7,5 körül van (a tebang elõtt mértem utoljára), a hõmérsékelt 23-24C. A világítás csak annyi, amennyi a már újraindult szomszéd akváriumból átszûrõdik.

Valamit rosszul csinálok, vagy egyszerûen megint sikerült egy rossz eresztést kifognom?


Sötétben, félhomályban a ganélák kifakulnak. Amúgy meg, ha direkt megvilágítás helyett oldalról-hátulról jövő áteső fényben nézed őket, sokkal világosabbnak látszanak.
Szintén stresszeli őket avilágos, vagy nem létező aljzat. Viszont a tebanglevél nem lágyítja mérhetően a vizet. Ha nem akarod, hogy nagyon szinezzen, forrázd le, éa hagyd állni a vízben 10-15 pecet.
Nekem minden akváriumban van valamilyen fa vagy gyökér, imádnak rajta molyolni.
A fiatalok a piros színt 3-4-5 hónapos koruka érik el, és ez folyamatosan sötétedik, ahgy öregszenek.
Persze attól is függ, hol, kitől vetted. És mennyiért? Szép pirosakat ritkán árulnak a boltokban, csak tenyésztőnél kapsz.
És az olyan lelkiismeretes tenyésztő, aki megfelelően szelektál, nem 50-100 Ft-ért adja az RC-t... És nem a selejtet, a kiszelektáltat sózza el.... Találsz itt is olyat, akinek szinte Sakura minőségű állatai vannak. A kulcs a szép piros törzsállomány, a szigorú szelekció, és a megfelelő tartás.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.11. 15:20

Frettner írta:Sötétben, félhomályban a ganélák kifakulnak. Amúgy meg, ha direkt megvilágítás helyett oldalról-hátulról jövő áteső fényben nézed őket, sokkal világosabbnak látszanak.
Szintén stresszeli őket avilágos, vagy nem létező aljzat. Viszont a tebanglevél nem lágyítja mérhetően a vizet. Ha nem akarod, hogy nagyon szinezzen, forrázd le, éa hagyd állni a vízben 10-15 pecet.
Nekem minden akváriumban van valamilyen fa vagy gyökér, imádnak rajta molyolni.
A fiatalok a piros színt 3-4-5 hónapos koruka érik el, és ez folyamatosan sötétedik, ahgy öregszenek.
Persze attól is függ, hol, kitől vetted. És mennyiért? Szép pirosakat ritkán árulnak a boltokban, csak tenyésztőnél kapsz.
És az olyan lelkiismeretes tenyésztő, aki megfelelően szelektál, nem 50-100 Ft-ért adja az RC-t... És nem a selejtet, a kiszelektáltat sózza el.... Találsz itt is olyat, akinek szinte Sakura minőségű állatai vannak. A kulcs a szép piros törzsállomány, a szigorú szelekció, és a megfelelő tartás.


Aha. Akkor világítás projekt indul.
Keresek valami vasfát is, nekem is az az érzésem, hogy kell nekik valami ilyen is (talán a levél kiválthatja).
Teszek nekik mutatóba bazaltot alulra, hogy hadd örüljenek.

Az AME börzérõl származnak, ugyanonnan, ahonnan a régi nõstény (ami igen szép piros volt). Persze ez nem biztosíték.

Azt hiszem, hogy ha már amúgy is átalakítom az akváriumot (aljzat, vasfa világítás), akkor lecserélem az állományt is biztosan jó hátterû állatokra.

Köszi a választ!
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron