A red cherry színe

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.02. 21:42

Nagyon menő!
Próbáld meg továbbtenyészteni! szép piros hímeket kell mellé elkülöníteni!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.20. 11:34

Sziasztok! Van egy Red Cherry állományom, viszonylag friss (2 hónapja vannak nálam). Eléggé heterogén színezettel bírnak (több helyről származnak), az élénkpirostól a sötétebb bordóig. El is kezdtek szaporodni mint a nyulak. Arra gondoltam egy kis szelekció nem árthat nekik, ezért kérdezem mennyire legyek szigorú? :) Mekkora az a méret aminél már eldönthető, hogy érdemes-e megtartani a garnit? A színeltérés mennyire okoz zavart ( szelektáljam ki egyféle homogén színre)?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.20. 16:39

A szelektálással finoman kell bánni. Szigorú lehetsz, de arra figyelj, hogy vedlés előtt illetve közvetlenül utána pár napig még nem látod a teljes színezetet. Ugyanígy a petés nőstények is kifakulnak, és csak az elengedés utáni vedlésnél nyerik vissza a színüket. A stressztől szintén kifakulnak, és párosodáskor is.....1 cm alatt nem érdemes szelektálni. Olyan 4 hónapos kortól, és 1,3-1,5 cm mérettőlmár lehet látni, mi lesz belőle. Ha erős nagyítóval nézed, látható a pigmentáltság.
A színeltéréssel eleinte ne törődj, csak ért el a szép egyenletesen piros színt. Majd ha már sok lesz, kiválogathatod színárnyalatok szerint. Megtartod azt a törzset amelyik tetszik, a többit elpasszolod. Biztosan lesz rá jelentkező. Én pl. a szép világos-piros Sakurákat szeretem, de van aki az egészen sötéteket, esetleg a bordós vagy lilás árnyalatot részesíti előnyben.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.21. 11:04

Frettner írta:A szelektálással finoman kell bánni. Szigorú lehetsz, de arra figyelj, hogy vedlés előtt illetve közvetlenül utána pár napig még nem látod a teljes színezetet. Ugyanígy a petés nőstények is kifakulnak, és csak az elengedés utáni vedlésnél nyerik vissza a színüket. A stressztől szintén kifakulnak, és párosodáskor is.....1 cm alatt nem érdemes szelektálni. Olyan 4 hónapos kortól, és 1,3-1,5 cm mérettől már lehet látni, mi lesz belőle. Ha erős nagyítóval nézed, látható a pigmentáltság.


Igen, az ideális az lenne ha lenne egy "kuka" akvárium a reményteleneknek ( ide mehetne még a RC mellett yellow meg minden más kiselejtezett garnéla, itt ugye nem baj ha összeívnak), meg egy "lehet belőle valami" akvárium ahonnan van visszaút a későn érő szépeknek.
A a szelekció jobban belegondolva (még sose csináltam) nagyon aprólékos, hosszadalmas és állandó feladatnak tűnik. A RC iszonyatos reprodukciós képessége miatt viszont szerintem bátran lehet és kell is szelektálni őket, ha szépeket szeretnénk. Az állományom becsülve 50-60 fős ennek nagyobbik fele még kicsi és így is a tegnapi etetéskor 6 petés nőstényt láttam (bárcsak a CRS-ek művelnék ezt :) )
Ami elsőre nehéznek tűnik a 1,5 cm-es egyedek ivarmeghatározása. Arra gondolok, hogy én egyenlőre nem tudom meghatározni az ilyen méretű rákok nemét, következésképp ami szebb színű hímnek számítana az nősténynek mérce alatti...
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.02.21. 11:24

Roy írta:Ami elsőre nehéznek tűnik a 1,5 cm-es egyedek ivarmeghatározása. Arra gondolok, hogy én egyenlőre nem tudom meghatározni az ilyen méretű rákok nemét, következésképp ami szebb színű hímnek számítana az nősténynek mérce alatti...


A 1,5 centi méretnél már érdemes figyelni a garnéla alakját, és ez alapján következtetni. Ha kicsit "kerekebb" a garnéla és nem elég színes, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne, ha az nem kerül be a későbbi "tenyésztési programba". Persze nem lehet biztosra megállapítani a sem nemüket, sem pedig azt, hogy a későbbiekben milyen színük is lesz pontosan, ez tény, azonban úgy gondolom, hogy a szigorúbb válogatás célravezetőbb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.02.21. 11:56

Szerintem az egy jó módszer, ha eldöntöd, mennyi garnéla is fér el kényelmesen az akváriumodban. Amikor fölé megy a létszám, kiszelektálsz annyit, hogy visszaálljon az előre kigondoltra. A felnőtteknél lehet szigorúbbra venni a válogatást, különösen a hímeknél, a piciknél meg ráérsz várni hogy alakuljanak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.21. 12:01

szentgyo írta:
Roy írta:Ami elsőre nehéznek tűnik a 1,5 cm-es egyedek ivarmeghatározása. Arra gondolok, hogy én egyenlőre nem tudom meghatározni az ilyen méretű rákok nemét, következésképp ami szebb színű hímnek számítana az nősténynek mérce alatti...


A 1,5 centi méretnél már érdemes figyelni a garnéla alakját, és ez alapján következtetni. Ha kicsit "kerekebb" a garnéla és nem elég színes, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne, ha az nem kerül be a későbbi "tenyésztési programba". Persze nem lehet biztosra megállapítani a sem nemüket, sem pedig azt, hogy a későbbiekben milyen színük is lesz pontosan, ez tény, azonban úgy gondolom, hogy a szigorúbb válogatás célravezetőbb.


Én is erre gondolok, hogy a RC-nél meríthet szigorúbban a háló, úgyis nagyobb a bázis amiből válogathatunk. Érdekes lesz, beállítok egy aksit a selejtezetteknek, kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e megtartani-szebbé tenni a piros színt.
Esetleg valaki "játszott" már ilyesfélét RC-vel?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Előző

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron