Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

Red cherry, sakura, yellow fire...

Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.03.15. 19:49

Sziasztok.
Belekezdtem egy kísérletbe, csoki garnéla keresztezése red cherryvel. (jobb szinezetű red cherry elérése a cél)
2014.11.01 körül tettembe egy red cherry nőstényt a csokikhoz, hetek mulva szépen bepetésedett.
Az ivadékokat elengedte kb karácsonykor +- pár nap :) , azóta szépen fejlődnek növekednek (EXTRA gyorsan növekednek).
2015.03.01 körül kezdett kialakulni a nyereg a hátukon (az az 3 hónaposan kb) szinük barnás, zöldes, néha kékes.(kéket csak akkor látomha felkapcsolom a világítást)
Szóval akkor most járok az F1-nél, még elakarok menni F2-ig de az F2 egyedszámát kb 200 főre akarom hízlalni és azt válogatni a nekem tetsző szinre gondolom piros, és csokibarna :) de csak pirosat akarnék.
Ha esetleg lenne egyedi szin, vagy bármi érdekes,akkor fotó formában arhiválom és megosztom itt.
Képek:A szülők.
http://kepfeltoltes.hu/view/150315/IMG_ ... es.hu_.jpg

Kép
F1
Kép



http://kepfeltoltes.hu/150315/IMG_20150 ... es.hu_.jpg
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2015.03.15. 22:39

Szuper! Érdekes kísérlet, elég hasonlót tervezgetek én is mostanában különben.

A kicsiket hogy tervezed? Csak tartod őket együtt és lesz ami lesz, vagy pedig visszakeresztezed őket a szülőkkel? Ha együtt tartod őket, akkor F2-t, F3-t hogy választod szét az F1-től?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.03.15. 23:42

Örülök hogy tetszika kísérletem.
Nos a terve az hogy az ivadékokat egy kb 80 literes akvába fognak eluszni (Ez úgy történik hogy kihalászom a petés anyákat az akvábol, és berakom ugy mond a nevelő akvába a peték elengedéséig. Majd vissza a fiuk közé petésedni, és ujra vissza a már ifjonc de még nem ivar érett kicsik közé hogy ujra elengedje a kicsiket. 200 ifjoncig a terv de szelektáláskor ritkul az állomány. Az elmélet szerint 25% red lesz, és annak a rednek 25%-a lesz megfelelő, az az 12 és fél garnéla a 200 ból :lol: na ezt jól levezettem.)De az elméletek bukhatnak pozitiv, és negativ irányba is.
Most amugy a hibridek crs garnélákkal vannak a keveredés megelőzése végett meg a hely hiány miatt :) csak F1 neocaridina van ott egy alom testvér.
A szelektálási terv az hogy az F2 kicsik mikor nőnek akkor kiszedem a pirosakat (Mert az a cél hogy jó legyen a piros) Nos szóval leválogatom, a vadasak mennek ajándékba amatör (szegényebb) akvaristáknak hogy legyen mivel kipróbálni a garnélázás örömeit.
Ami nem elég erőss szinezet annak lesz gazdája olcsón.
Ami szép az pedig megy vonaltenyésztésre.(Ha beválna a módszer, akkor más szinek javításával is próbálkozom.)
Így az F2 generáció már csak a szelektált utódokbol fog állni, ami meghatározza a fenotipus irányát.(Ha esetleg más kívánatos szin hasadnaki, akkor azt egy külön vonalon tenyésztem tovább)
Kb ennyi a terv. :)

(Ez az ifjonc nevelde amit emlitettem a tervben, azt beváltan működtetem CRS CBS garniknál csak ott mindig az optimális teltszinezetűek kerülnek a tenyészállatok közé vissza, a többit meg eladom olcson, hogy elérhetőbb legyen e különleges garnéla másnak is.)
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2015.03.16. 13:03

Cool ;)

Remélem beszámolsz a fejleményekről a fórumon, tényleg kíváncsi vagyok rá!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.03.22. 14:56

Kép

Kép

Kép
És az első petés... :) minden pete szép zöld. (Itt jegyzem meg, hogy a hibridek a red cherry annyuk hasa alatt petekorukban sárgák voltak.)
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.04.12. 11:35

Jelentem megszülettek az első F2 utódok 2015,04,10. Fotót még nem tudpk mert picikék, de amint látható a szinezetük is akkor teszek közzé képet. (Érdekes az F1 generációbol van aki már elengedte az első utódokat, és van aki még csak be sem petésedett. Pedig mind 1 alom testvér, napra pontosan azonos korúak.)
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55

Re: Chocolate shrimp X Red cherry shrimp

HozzászólásSzerző: lacee13 » 2015.05.13. 23:38

Sziasztok.... Egy kis helyzet jelentés.
Nos az F2 generáció szépen gyarapszik, kb 150-200 fős a team. Ezért lassan meg is válok az F1 Generációtol elajándékozom mert meg tették a magukét. :)
Az F2 hozta a várt spekulációmat 25% kb piros maradék 75% csoki meg minden féle érdekesség :) de nem akarom lelőni a poént. Amint kifejlődnek egy kép csokorral lepem meg a fórum közönségét.
Visszatérve a red garnélák ígéretesem igy lassan 1 centis méretben már igen csak szép pirosak (vannak halványabb pirosak is , bár lehet azok később nem is pirosak lesznek). Fotó majd akkor amikor kifejlődtek és teljes szinezetükben pompáznak.
Avatar
lacee13
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.11.08. 18:55


Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron