Blue jelly Blue velvet

Red cherry, sakura, yellow fire...

Blue jelly Blue velvet

HozzászólásSzerző: safaro » 2013.03.28. 22:20

Volt kérdés pár hete, hogy mi a neve annak kék Neocaridina heteropodának, amibő a blue riliből lett kitenyésztve. Vajon a blue jelly és a blue pearl ugyanaz a garnéla?

Most találtam egy osztrák boltot, ami külön árulja a kettőt. A blue jelly (Neocaridina heteropoda "blue Jelly") tényleg halványabb, átlátszóbb, egységesebb kék. De ezek szerint ez nem ugyanaz mint a blue velvet (Neocaridina spec. "Blue Velvet"), amely gyönyörű királykék, háromszor annyiért.

Egyébként a blue pearl egy harmadik kék neocaridina, amely egyikkel sem egyezik meg.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blue jelly Blue velvet

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.03.29. 13:34

Én azt olvastam egy külföldi oldalon, hogy a a blue velevet az egy magasabb osztályú blue jelly, úgy mint pl. van a sakura garnéla, a még pirosabb neve pedig a fire red és vannak még pirosabb osztályok, mint pl. a painted red és a taiwan painted red... Minnél magasabb osztályú bármilyen garnéla, annál erősebben szelektáltak, ezért az áruk is nő osztályonként.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Blue jelly Blue velvet

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.24. 21:39

Nagyon sok "blue" változat létezik, gyakorlatilag pár havonta megjelenik néhány új. Minden egyes importőr kitalál valamilyen nevet a garnéláknak, hogy minél könnyebben el tudja adni az adott változatot...

Különben a "blue jelly" téves megnevezés, az eredeti blue jelly garnéla a kék színű panda/king kong, tehát taiwan bee garnéla, tévesen kezdték el Neocaridinára használni...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron