Yellow Rili

Red cherry, sakura, yellow fire...

Yellow Rili

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.08.17. 14:04

Tavaly augusztusban kezdtem garnélázni hagyományos yellow fire garnélákkal 120 literen, akik szépen gyarapodtak (pár száz db-ra), szelektáltam, vérfrissítettem stb...2012 februárjában született egy hím yellow rili köztük, akit külön választottam 6 db nagyon szép yellow neon fire nősténnyel együtt egy 54 literes csapvizes (24Nk-s !), szoba hőmérsékletű ~19-25C szivacsszűrős, bazalt zúzalékos akváriumba, pár növénnyel (moha és igénytelenebb stemek). Kaja szempontjából gyári tápok, néha fagyasztott, de leginkább főtt zöldségeket kapnak. Lassanként ők is szaporodtak, pokoli kevés rili utóddal, ha minden igaz intermedier öröklés menettel, tehát 3 fenoltípussal (sima sárga, "tejessárga", és rili színezettel). Első körben a sima sárgák kerültek kiszelektálásra, majd apránként a tejessárgák (bár még mindig van köztük) elvileg ők hordozzák a rili gént is F2 generációjukban megkéne jelenniük. Természetesen a szelektáció még zajlik, míg nem szinte kizárólag rili mintázatuak lesznek, közülük igyekszem a legszabályosabbakat megtartani. Mostanra kb. a 4. generációnál tartok és jelennek meg kis rilik (ugyan még mindig alacsony rili %-al), de talán stabilnak nevezhetem őket. Nemek megoszlásában a nőstények viszik a pálmát, hím kevés születik (talán a nyári hőmérséklet?!). Tömören így tudnám összefoglalni természetesen konkrét kérdésre válaszolok, ha tudok .
Link, képekkel, ha nem vagy tag akkor a kezdőlapon van kép.: http://www.shrimpnow.com/forums/showthread.php/10011-Fullajtar-s-yellow-rili
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 14:13

Köszi a bemutatást, gratulálok a garnélákhoz, tényleg nagyon szépek!

Ebben a generációban kb mennyi a rilik aránya? Illetve a kicsiknél a minta mennyire egyöntetű? Értem ez alatt, hogy ugye rengeteg rili minta van, ezek mindegyik előjön, vagy tipikusan a a fejnél és a farok részen színesek a garnélák?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.08.17. 14:16

Neocaridina heteropoda var. yellow fire-ből lettek kitenyésztve az enyimek, csak amiatt jegyzem meg, mert orange sakurából esélyes, hogy létezik rili ami, ha rosszabb minőségű orange akkor nagyon hasonló a színe egy-egy combosabb yellow-hoz.
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.08.17. 14:28

Hát általában egy alomból 1-3 rili lesz, mindenféle mintában. Talán egy születik a képeken látható általam szabályosnak vélt riliből. (farok kezdettől átlátszó, farok úszó viszont sárga, élesen elhatárolóva a két szín). A képeken látható mintázatot próbálom megőrizni. Persze van ami túllött a célon és a feje búbja sárga+ a farok legvége. Ők a többi kiszelektáltal együtt mennek a vegyesbe.
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 15:35

Engedelmeddel beteszek két képet róluk:

Kép

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: Fulton » 2012.10.10. 09:33

Sajnos az utobbi idöben volt nèhàny elhullás, a csapat mely teljesen yellow rilli kb.10 létszámú. Bíztató, hogy tegnap bepetésedett az egyik fenoltìpusra nem rilli kinèzetü làny, töle Nagy arànyú rilli utódokat remèlek (F4xF4). Hamarosan kèpekkel is szolgàlok.
Fulton
Red cherry
 
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.08.14. 23:38
Tartózkodási hely: Strausberg

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.10.26. 16:35

Hogy áll a csapat? Megszülettek a kicsik?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Yellow Rili

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.04. 17:25

Hogy vannak a yellow rilik?

A hétvégén Hannoverben volt pár ilyen garnéla, tényleg nagyon érdekesek!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron