Ötletek a fotóversenyhez

Minden egyéb téma

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.11.05. 19:21

A cél meghatározását egyébként jó ötletnek tartom.

Gondolkodjatok más hobbi szemszögéből. Hova promótálták szét a kutyatartást stb. A téma épp aktuális, jövőhéten többen itt a fórumon is ellátogatnak az Exotica kiállításra. Hogyan lehetne ezt átültetni garni témára?
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.05. 19:28

A csalások kivédésére van egy ötletem. Kinevezünk egy hétköznapi tárgyat bizonyítéknak. Legyen mondjuk egy 50 Ft-os. Minden nevezés mellé készítsen az illető egy olyan fotót, ahol felismerhető a versenyfotó környezete, az 50 Ft-ossal a közepén. Ezzel nem csak az idegen fotó zárható ki, de annak az esélye is nagyban csökken, hogy valaki idegen garnéláról készít fotót. Például páran megyünk ki a bécsi börzére, és ott aztán lesznek garnélák. Ha lefotózok mondjuk egy díjnyertes sakurát, a kutya se mondja meg csak a képről, hogy nem a sajátom, hiszen nem valószínűtlen egy ilyen állat birtoklása. Na de pénzérméket már nem dobálhatnék a versenyakváriumokba.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.11.05. 21:10

viktorlantos írta:Szerintem nem is bonyolult. ;) Nem makrózni kell csupán egy fotó a kedvenc garnidról. Mindenféle művészi megközelítés nélkül.
Ha megnézed ezeket a fotókat ezek sem világbajnok minőségűek, de a célnak megfelelnek

http://shrimp-contest.com/en/en_prize2010.html#scroll1

Éppen ezek a képek alapján gondolom. Szerintem jó minőségűek (látszik pl. a bajuszokon), csak kicsinyítve vannak.
Egy részlet a "Terms and conditions"-ből:
"A professional photographer will take pictures of each and every shrimps."

De nem feltétlen a minőségre gondoltam, hanem a kivitelezésre. Egy mini stúdióra van szükség, ha csak nem akarja az ember a kiválasztott példányt az akváriumban a többi példány között üldözni.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.05. 22:49

Nem igazán értem miért lovagolunk a fényképek minőségén (hiszen ez kivédhető a két kategóriára bontással). Ha megnézitek a forgalmasabb netes, nem profi versenyeket, ott bizony nem az SLR-ek tarolnak - Origo, Index, Időkép. Arról nem is szólva, hogy szerintem ezen a versenyen teljesen más eredmény született volna, ha profi fotósok pontoznak. Bocsánat Fudo, hogy téged emellek ki, de a Te képek jól felismerhetőek, 5-ből 3 zsüritag nem a Tiédet választotta volna. Egyszerűen mást néznek. Tényleg érdemes megnézni mondjuk egy BBC év természetfotósa verseny 100 fotóját. Persze vannak 600-as objektívvel készített képek, no meg olyan, mint Bence régi képei: ősöreg Nikon gépre ráberhelt ősöreg Canon FD (full manuál) objektív.

Ha a célok tiszták, akkor el lehet kezdeni rászervezni. Nyilván a nagyobb részvételt a szélesebb körben való meghirdetés is garantálja. Le lehetne zsírozni, hogy egy-két nagyobb hírportálon lejöjjön hírként a dolog.

Ha úgy véljük, hogy lesz elég kép - simán be kell zsarolni az aktív fórumozókat ;) - akkor meg lehet hirdetni, hogy kiállítás lesz belőle itt-és-itt. Ehhez mondjuk szponzor kell, mert mondjuk talán keret+paszpartu kisírható kölcsönbe, de a levilágítás aligha.

Lehet olyat is csinálni, amit a HAC-on, hogy minden pályázó művéről minden zsűritag ír egy sort.

Ja, ami legegyszerűbb, bár ez akkor igazán érdekes ha azért 50+ kép van, lehet belőle szervezni vetítést, készíteni diaporámát. Ez nagyon ütős tud lenni.

Meg ha már úgyis IRL esemény szerveződik belőle, lehet előadni, más vetítő embert hívni stb.

Ha valamiről úgy érzed, hogy tudunk segíteni, akkor szerintem dobd fel a fórumra, és tök udvariasan kitérünk előle! ;)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.05. 22:51

Moszat írta:A csalások kivédésére van egy ötletem. Kinevezünk egy hétköznapi tárgyat bizonyítéknak. Legyen mondjuk egy 50 Ft-os. Minden nevezés mellé készítsen az illető egy olyan fotót, ahol felismerhető a versenyfotó környezete, az 50 Ft-ossal a közepén. Ezzel nem csak az idegen fotó zárható ki, de annak az esélye is nagyban csökken, hogy valaki idegen garnéláról készít fotót. Például páran megyünk ki a bécsi börzére, és ott aztán lesznek garnélák. Ha lefotózok mondjuk egy díjnyertes sakurát, a kutya se mondja meg csak a képről, hogy nem a sajátom, hiszen nem valószínűtlen egy ilyen állat birtoklása. Na de pénzérméket már nem dobálhatnék a versenyakváriumokba.


Mi a hátsó szándékod? Az 50Fts 75%-a réz... :twisted:
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.11.06. 01:20

Frettner írta:Akkor legyen egy egyunciás arany Krugerrand.....nálam kapható.....412e Ft/db....


:lol:

Esetleg a garnéla fórum logója a háttérben. Ez még jó is lenne.
Sajna a garnira zoomolva teljesen mind1 mi van, nem fog látszani csak a garni.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: imi » 2011.11.06. 09:32

Hali,

szerintem minden versenyhez meg kellene határozni valami témát, és azt kellene lefényképezni.
Ha a téma a "lakoma", akkor olyan képet kellene csinálni, ahol valami kaját több garnéla közrefog.
Vagy "árnyékban" témánál egy levél alatt hűsölő garnélát kellene lefényképezni., stb...

Ki lehetne találni jópofa témákat, akár szavazással is.

Üdv: Imi
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.11.06. 10:09

LGA írta:Nem igazán értem miért lovagolunk a fényképek minőségén (hiszen ez kivédhető a két kategóriára bontással)

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. :) Két fajta dolog alakulgat itt.
Viktor ötletére reagáltam, miután végiggondoltam a saját helyzetemre. A könnyebb érthetőség kedvéért leírom újra. Tehát van egy érdekes mintás, szép sárga garnélám, amivel indulhatnék a szépségversenyen. Igen ám, de ott mozog körülötte kb. 40 másik ráadásul elég félénk is, mert eddig nem sikerült normális képet alkotnom róla. Ezért, ha vele szeretnék indulni, el kell különíteni egy picike üvegbe, fényforrást tenni felé és várni, amíg felveszi az ideális pózt. Ezt neveztem fentebb mini stúdiónak. Gondolom, vagyunk egy páran, akik nem egyesével tartják a garnélákat és hasonló lehet a probléma. :)

LGA írta: Arról nem is szólva, hogy szerintem ezen a versenyen teljesen más eredmény született volna, ha profi fotósok pontoznak. Bocsánat Fudo, hogy téged emellek ki, de a Te képek jól felismerhetőek, 5-ből 3 zsüritag nem a Tiédet választotta volna. Egyszerűen mást néznek. Tényleg érdemes megnézni mondjuk egy BBC év természetfotósa verseny 100 fotóját. Persze vannak 600-as objektívvel készített képek, no meg olyan, mint Bence régi képei: ősöreg Nikon gépre ráberhelt ősöreg Canon FD (full manuál) objektív.

Mivel saját örömömre fotózgatok, nem igazán fontos számomra mit pontoznak a profi fotósok. Annak viszont örülni szoktam, ha másnak is teszik az alkotásom, esetleg más is örömét leli benne.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.06. 22:42

Mivel saját örömömre fotózgatok, nem igazán fontos számomra mit pontoznak a profi fotósok. Annak viszont örülni szoktam, ha másnak is teszik az alkotásom, esetleg más is örömét leli benne.


Ne haragudj, ezek szerint félreérthetően írtam! Te nagyon szép képeket csinálsz! Én is irigykedek. A többiek megnyugtatására írtam, hogy viszont, ettől függetlenül egy fotós szakmai zsűri nem biztos, hogy a Te képedet választotta volna ki. Rengeteg szempont merül fel zsűrizéskor és például az élesség nem feltétlenül az elsődleges szempont.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Ötletek a fotóversenyhez

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.11.11. 08:37

Semmi gond, a virtuális világban könnyen megy a félreértés, de értettem, hogy mire gondolsz. :) Igazából arra próbáltam utalni, hogy szerintem jobb, ha az ember saját maga miatt alkot és nem azért, hogy megfeleljen bárminek is.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Előző

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron