Gondolatok

Minden egyéb téma

Gondolatok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 17:37

szentgyo írta: ...... A pontos okát ennek nem egészen értem, persze lehet, hogy közrejátszik az, hogy nem igazán foglalkoztam a bloggal az elmúlt kb 1 évben, így persze kisebb lett a látogatottsága is.......



Sajnos. Nagyon - nagyon hiányzik nekünk is. Még mindig te vagy a magyar garnélázás "pápája".....
És nem tagadom, de én is a te oldaladon találkoztam ezekkel a kis jószágokkal pár éve. És én is téged hivogattalak segítségért, információkért, garnélákért.
Ha beírtad a keresőbe, hogy "CRS" - rögtön a te blogodat dobta ki.... Minden írást legalább 5 x elolvastam....
És érdekes módon itt is néha napokig nincs bejegyzés. Amikor te megjelensz a színen, felpezseg az élet.
Te vagy ennek a fórumnak is az anyja ( na jó, az apja is), ne hanyagold el.
Lehet, hogy meguntad at egészet? A garnélákat, az akváriumokat, a vízcseréket, az irkákást, a sok hülye kérdezősködést?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.10.17. 18:06

Frettner írta:
Lehet, hogy meguntad at egészet? A garnélákat, az akváriumokat, a vízcseréket, az irkákást, a sok hülye kérdezősködést?
:lol: :lol: :twisted:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.17. 19:34

Frettner írta:...
Te vagy ennek a fórumnak is az anyja ( na jó, az apja is), ne hanyagold el.
Lehet, hogy meguntad at egészet? A garnélákat, az akváriumokat, a vízcseréket, az irkákást, a sok hülye kérdezosködést?...


Ez a téma kicsit kitekint innen, de sebaj, legfeljebb szétválasztom majd :)

Szóval igen, a blog és a fórum (illetve a részben a garnélák is) azért kerültek az elmúlt hónapokban a háttérbe, mert akárhogy is vesszük de mindez idő... A nap nekem is 24 órából áll, és nem jutott a munka és az egyetem mellett minderre időm...

Most, hogy ismét túl vagyok egy költözésen igyekszek új lendülettel belevetni magam ebbe az egészbe. Tényleg nagyon szeretném, hogy Magyarországon is legyenek egy kicsit népszerűbbek a garnélák, többek közt ezért írtam cikket az AM-ba (nem titok, hogy fogok is még). Nagyon jól tudom, hogy ennek az eszközei a blog és a fórum is, és emiatt ismét szeretnék egy kis energiát fektetni bele.

Azt inkább nem kommentálom, hogy meguntam a garnélákat és a vízcseréket és minden egyéb velük járó teendőt, mert ezeket továbbra is imádom, ha nem így lenne nem csinálnám, nekem ez nem jelenti a megélhetésemet, sőt...

Amit azonban nem értek, hogy miért van az, hogy ha nem írok ide, akkor megáll az egész fórum? Ezek szerint önállóan nem képes működni, ezek szerint nincs annyi tag, akit érdekelne annyira az egész, hogy életet vigyen bele? Akkor van az egésznek értelme? Annak nem sok értelmét látom, hogy magamnak írogassak. Úgy tűnik adni-venni nagyon sokan tudnak garnélákat, de bármit is hozzátenni a hobbihoz már nem annyira megy... Ezt azért sajnálom nagyon.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fotóverseny a blogon

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 19:53

Hát azért vagyunk itt páran aktívan :D

Csak néha hiányolunk..... És tény, hogy ebből nem lehet meggazdagodni.... de még megélni sem.... de még pénzt kivenni sem....

Amúgy nem csak itt. Ahogy elnézem, egész Európában gyakorlatilag "hobbitenyészetek" látják el garnékákkal az összes boltot - már ha eltekintünk a távolkeleti importtól.

Ha valakinek van 40-50 akváriuma, az már komolynak számít... de ha garnélát termel, akkor viszont nem szelektál annyira mint kellene....szóval az a minőség rovására megy.

És az ember ugye vesz neten is garnélát....és az áru legtöbbször köszönő viszonyban sincs a hirdetésben feltett képpel.

És olyan mint Taiwanban.... hát nálunk sosem lesz. Ott adott a víz, a hőmérséklet, az olcsó energia és munkaerő....
Próbálj meg csinálni egy olyan tenyészetet, ahol állandóan folyik a friss víz a garnikhoz....hektószám....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.17. 20:22

Akkor már inkább a "kis " japán tenyésztőket tekinteném példának. 10-20 akváriumban tartanak CRS-t, szigorú szelekcióval.
De azokat a garnikat meg is lehet nézni... Azokban nem találsz hibát....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.10.19. 11:30

Szerintem hiányzik az "adok-veszek" szolgáltatás a fórumról, ami biztosítaná az állandó látogatottságot és növelhetné az aktivitást is.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.19. 12:38

fudo írta:Szerintem hiányzik az "adok-veszek" szolgáltatás a fórumról, ami biztosítaná az állandó látogatottságot és növelhetné az aktivitást is.


Ez továbbra is "hiánycikk" fog maradni, nem változott meg a véleményem erről, nem is fog. Ne az üzletelés miatt használják a fórumot a felhasználók, hanem információáramlásra.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.19. 12:55

Errõl nekem is van véleményem, és le is írom. :lol:
Az tény, hogy nem pörög túlzottan ez a fórum. De ez nem is baj. Ami talán több lehetne, azok a képek. Persze itt visszajutunk a fotóversenyhez, hogy arra is kevés kép készült, akkor csak úgy simán meg még kevesebb. Jó lenne sok szép garnélát nézegetni, jó, vagy kevésbé jó képeken. Szerintem attól kicsit meg is indulna a pörgés.
Persze kellenek a húzónevek, akiknek a hozzászólásait "isszák" a többiek!

Az adokveszek kettõs érzelmeket kelt bennem, tökéletesen megértem a miértjét, de annak viszont örülnék, ha itteni ismert, megbízható forrásból lehetne garnélát venni (bár, most nem tervezek bõvíteni). De azért meg lehet találni a módját, hogy ismert forrásból vegyen az ember, még jó hogy a nick-ek nagyjából ugyanazok más fórumokon is. 8-)

Lehet, hogy felületesen olvasom a fórumot, de néha hiányzik az, hogy tudjam, hogy kinek milyen garnélái vannak. Persze nem a titkora, és a rejtegetett kincsekre, hanem úgy általában, hogy melyik fajjal kapcsolatban kit lehet keresni, vagy kitõl lehet ellesni valami trükköt.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.10.19. 13:17

szentgyo írta:Ez továbbra is "hiánycikk" fog maradni, nem változott meg a véleményem erről, nem is fog. Ne az üzletelés miatt használják a fórumot a felhasználók, hanem információáramlásra.

Pedig szerintem összefügg a két dolog. Minden normális külföldi fórumon van piac rész, itt is meg lehetne oldani kulturált formában.
Jelenleg, ha valaki hirdetni szeretne olyan oldalon kell megtegye, ahol van rá lehetőség és ha már ott van, ott is tud más fórumozókkal társalogni.
A másik lehetőség a privátban folytatott üzletelések és ezek alapján kialakult beszélgetések, amik nem jelennek meg a fórumon.
Mind a két verzió kihat a fórum inaktivitására.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Gondolatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.19. 13:45

Értem, amit mondasz, de ezen a témán felesleges tovább lovagolni, a garnelaforum.hu-n nem lesz adás-vétel a későbbiekben sem. Tudom jól, hogy így nyilván vannak olyanok, akik nem fognak regisztrálni, de továbbra is úgy vélem, hogy akik csak emiatt akarnak idejönni, ők inkább ne is jöjjenek.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron