Fénykép utómunkálatok

Minden egyéb téma

Fénykép utómunkálatok

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.04.13. 21:04

dobti kolléga felvetésére bemutatnám az általam használt utómunkálatokat lépésenként, a Photoshop CS4 keretein belül. A kép egy Canon IXUS 105 kis kompakttal készült.

Kép

1. Nyers kép, ami teljesen auto beállítások mellet készült kézből, makró módban, vaku nélkül. A nem kívánatos torzítások elkerüléséhez érdemes az üveggel merőlegesen tartani a gépet. A képen látszik, hogy a garnélára irányul a fókusz. A bemozdulás kivédéséhez a gépet igyekeztem mozdulatlanul tartani az exponálás előtt, közben és kicsit utána is (a kompaktok exponáló hangja csalóka).

2. Ami elsőre szembetűnik, hogy a kép túlexponált (túl világos), így első körben az „Image->Adjustments->Levels” eszközzel javítottam rajta.

3. Következő lépésként az expozíción állítottam „Image->Adjustments->Exposure” alkalmazással. Az „exposure” csúszkán -0,20 értéket állítottam be (negatív irányba sötétedik, pozitív irányba világosodik a kép.)

4. Most jön az érdekesebb rész. Az ”Image->Adjustments->Shadows/Highlights” eszközzel kiválóan lehet a kép sötét és világos részeinek egyensúlyán javítani. A „Shadows” értékeinél az „Amount”-nak 20%-ot, a „Tonal Width”-nek 2%-ot állítottam be. A „Highlights” értékeknél „Amount” 10%, „Tonal Width” 75%-ot kapott. A többi értékhez jelenleg nem nyúltam.
Láthatóan kezd alakulni a kép. :)

5. Mivel a fehér részeket továbbra is túl zavarónak találtam az „Image->Adjustments->Brightness/Contrast” alkalmazással orvosoltam.A „Brightness” -15-öt, a „Contrast” +5-öt kapott.

6. Utolsó lépésként az élességen javítottam a „Filter->Sharpen->Unsharp Mask” segítségével. Az „Amount” értékének 70%-ot állítottam be.

Kép

Az eddig vázolt folyamat gyakorlással könnyen megtanulható. Az alábbi linken egy nagyszerű leírás olvasható a témáról, gyakorlatilag ebből tanultam én is: http://www.juzaphoto.com/eng/articles/p ... levels.htm

Kép
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Fénykép utómunkálatok

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.13. 21:18

Köszi szépen! Hasznos kis olvasmány ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Fénykép utómunkálatok

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.14. 12:39

Köszi szépen! Fényképezéssel kapcsolatban minden infó jól jön. :) ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely


Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég