Amerikából jöttem...(képes riport)

Minden egyéb téma

Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.04.07. 20:03

Sziasztok!
Kaliforniában, San Diegoban egy szakmai konferencián vettem részt, de utána még volt szerencsém 2-3 napig megcsodálni a várost. Mielőtt kimentem volna, kiterveltem, hogy egy kicsit akvarista szemmel is felmérem a terepet. Természetesen tervben volt az állatkert, egy az Óceánográfiai Intézet akváriuma. Kinéztem még egy-két boltot, de nem számítottam túlzottan rá, hogy lesz rá időm, és hogy meg is találom őket. Szerencsére máshogy lett..
San Diego az egyik legjobb klímájú város. Egész évben tavaszi (májusi) idő van, kivéve nyáron, amikor nyári. Homokos parttal a Csendes-óceán felé, kisebb felőkarcolókkal (csakhogy az amerika feeling meglegyen), sok mexikóival, kínaival. Jó kis hely. Ja, és vannak kolibrik is:
Kép

Állatkert: Sajnos a pestiben már olyan rég voltam, hogy nem nagyon tudom összevetni vele, de tény hogy nagyon jó. 800 állatfaj, 3000 állat. Nem is maradt idő mindenre. A fő büszkeségük a panda. Aki nem tudná, Kinán kívül nem sok panda leledzik, ugyanis a világ összes pandája a Kina tulajdona, és csak annak adnak (kölcsön!!), aki nagyon kiérdemli. Sajnos igazán jó akváriumos rész nem volt. Viszont nagyon tutik a madárházak.
Néhány kép:
Kép
Kétfejű kígyó

Kép
Sügeres akvárium vizilóval :D

Kép
Koala, aki meglepő módon éppen alszik :D

Óceánográfiai Intézet akváriuma Birch Aquarium):
Nem túl nagy hely, két nagyobb helységben vannak főleg tengeri akváriumok, halakkal, csikóhalakkal, medúzákkal. Már csak a csikóhalak miatt megérte, van vagy 20 féle.
Kép
Kép
Kép

Kép
Ami nagyon tetszett, a gigantikus méretű kaliforniai "biotóp" akvárium, ami a helyi jellegzetes halfajokat mutatta be.

Akvarista boltok:
Az elsőbe, amibe betévedtem, hatalmas, majdnem tesco méretű áruház volt. Fő prolija természetesen kutya-macska, de volt egy halas sarok is. Pontosan 132 akváriumban sorakoztak az édesvízi halak, a felhozatal ehhez képest szánalmas volt. Csupa teljesen hétköznapinak mondható pontylazac, pontyféle, aranyhal, elevenszülő, egy két bozóthal, angolna, késhal, kizárólag műnövények. A betták külön állványon sorakoztak 2 decis poharakban, zöldes lében. Kupakkal legyógyítva. Jó részük már szerintem nem élt. Az egyetlen pozitívum, amit megtudok említeni, az hogy volt egy kutya-macska adoptációs sarok is, ahol örökbe lehetett fogadni az elárvult jószágokat.

Már-már teljesen kiábrándultam az újvilági akvarisztikából, mikor véletlenül megláttam egy másik boltot is. Na ez már egy rendes bolt volt: ekkora édesvizi hal választékot én még nem láttam. Egészem biztos vagyok benne, hogy itthon nincs is ilyen. Az akváriumok 3 15 m-es utcácskában voltak, melyek mindkét oldalán 3 emeletben voltak az elég méretes akváriumok, vagy 100 lehetett belőlük. Rengeteg afrikai sügér, pontylazac, pontyféle. Voltak rendes vízinövények (bár nem nagy választékban)
Kép
Kép
A bettás bolc itt is meg volt, kicsit jobb állapotú halakkal:
Kép

A tengeri részleg sem volt kicsi, volt vagy 20-25 akvárium élőkövekkel, halakkal, mindenféle tengeri állatokkal.
Kép
Külön részlegi voltak a teknősöknek, kígyóknak, gyíkoknak-gekkóknak, kétéltűeknek. Szóval nagyon tuti volt.
Kép
Teknősmedence
Az árak egyáltalán nem olcsóbbak mint itthon, a különlegesebb halaknak megkérik az árát. Általában ott is az európai márkát a menők (eheim, tetra), de van néhány amerikai is. Úgylátszik, ott annyira nem divat a nanoakvárium: nanohalakat nem nagyon láttam, és garnélából is csak néhány aprócska RC-volt 4$-ért :(
Azért láttam nanoaksit is, de csak úgy mutatóba tették ki szerintem:
Kép
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.07. 20:45

Gratu az utadhoz, és köszi a mini élménybeszámolót! :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.07. 21:11

Jó kis beszámoló, biztos jó lehetett. Gondolom azért csak akad arrafelé is normálisabb bolt...
Azért azokhoz képest amit láttál - meg jó pár bolthoz képest - a GA-s bolt növényes-technikai témában ott van a szeren. Egyébként is - de ilyenkor meg pláne - dagadok a büszkeségtől, és elhívnám azokat a bolttulajdonosokat onnan a nagy áámerikábúl, hogy lássanak valami szépet. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.07. 21:21

Jó kaland lehetett, gratula. :shock:

Azt nem is tudtam, hogy a sügérekkel lehet együtt tartani vizilovat, fontos info volt. Éppen most gondolkozom egy afrikai sügéresen, és szerettem volna bele valami nagyobb élőlényt is. Ez egy jó tipp, köszi. :lol: :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.07. 21:35

Frettner írta:Jó kaland lehetett, gratula. :shock:

Azt nem is tudtam, hogy a sügérekkel lehet együtt tartani vizilovat, fontos info volt. Éppen most gondolkozom egy afrikai sügéresen, és szerettem volna bele valami nagyobb élőlényt is. Ez egy jó tipp, köszi. :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: Ígérd meg ha meglesz a sügéres - vízilovas akváriumod megnézhetem élőbe... :D
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.07. 22:16

Becsületszavamra, te leszel az első, akinek megmutatom. :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.04.07. 22:57

Jó kis beszámoló, kb. az én Ausztrál utam is szinte tökbe-zöldbe ugyanezt a képet mutatta állatkert és akváriumok tekintetében. De azt azért tudni kell, hogy az akvarisztikának a garnélás és a növényes területe Ázsiában és Európában dívik csak igazán. Ilyen szempontból az Amerikaiak is és az Ausztrálok is el vannak maradva jócskán. :ugeek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.04.08. 00:10

Hát igen van hova fejlődniük :D
Mivel ott minden nagyobban megy, mint Európában, nem hiszem, hogy egyhamar rákattannának a nanókra. Amúgy meg láttam még néhány furcsa dolgot. Pl a felhőkarcolók között kisszekérben húzták körbe a kutyát, aki szerintem már nem bírta volna el a saját súlyát. Gondolom, ez lehetett a sétáltatás.
A vizilovas akváriumodra én is kíváncsi leszek, de legalább a nappaliról le kell mondani érte :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.08. 09:16

Levinen írta:Jó kis beszámoló, kb. az én Ausztrál utam is szinte tökbe-zöldbe ugyanezt a képet mutatta állatkert és akváriumok tekintetében. De azt azért tudni kell, hogy az akvarisztikának a garnélás és a növényes területe Ázsiában és Európában dívik csak igazán. Ilyen szempontból az Amerikaiak is és az Ausztrálok is el vannak maradva jócskán. :ugeek:


no igen, de a tengeri aksikban meg jócskán vezetnek... mondjuk nekik vannak tengereik... :P


Jó kis beszámoló! Bécsi utam során találkoztam menő állatkereskedéssel és hát általában beszélve szinte minden üzletet fölöztek,( az árak is :D) viszont azért itthon is van már 1-2 olyan állatkereskedés ami felvállalható európai szinten! jó persze nem olyan nagyok, de igényesek.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Amerikából jöttem...(képes riport)

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.08. 11:39

Irigyellek ezért a kiruccanásért. Nagyon jók a képek!

Frettner vízilovas akváriumához találtam is egy elkészítési útmutatót! Ezek ugyan vízitehenek, de biztosan működik vízilóval is.
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... p?sid=3008
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron