Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

Minden egyéb téma

Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.18. 14:44

A Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés rázta meg Japán északkeleti partvidékét magyar idő szerint péntek (11-én) kora reggel. A rengések és a szökőár hatalmas károkat tett ezeken a területeken, a káosz szinte minden területre kiterjed.
Mint mindenre, Japán akvarisztikai életére is rányomta bélyegét. Nagy károk érték az akvarisztika üzletágával foglalkozó cégeket is. A boltokat érő fizikális károk, az akadozó áramellátás igen csak lehetetlenné tették a helyzetet.
A natúr akvarisztika atyjának tartott Takashi Amanot is igen csak közelről érinti a bekövetkezett katasztrófa. Niigatában található a Nature Aquarium Gallery, melynek ő az alapítója és egyben tulajdonosa. Ezt a csodálatos komplexumot is kár érte, bár az információk alapján túl nagy baj nem történt. Ezen a területen is kettő 6,6-os Richter-skála szerinti rengés rázta meg a földet, 200 km-re a rengés epicentrumától. A galéria jelezte, hogy ezen a hétvégén biztos, hogy zárva tart a közönség előtt. :cry:

Forrás, képek: http://reefbuilders.com/2011/03/14/japanese-aquarium-earthquake/#more-31520
http://www.miroshaki.nl/forum/index.php?f=114&p=22336&rb_v=viewtopic

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: imi » 2011.03.18. 18:41

Bakker...
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.18. 18:57

Ez tényleg borzasztó! Ráadásul elég közel van Fukushimához. :( Talán 100km körül, vagy egy kicsit több?
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.18. 20:20

Hihetetlen ami szegény japánokat sújtja. :cry: De ezek az emberek olyan gyorsan talpra állnak, hogy hihetetlen. Lenne mit tanulni a mentalitásukból...

(annyi még, h a linkeket nézve a képaláírás azért egy kicsit vicces volt: "Aqua Design Amano" , ha nem tudnám mi a szitu nevettem volna egyet, h na persze ez az )
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.18. 20:44

Nagyon sajnálom szerencsétleneket, és bár tudom, hogy itt most az emberélet a legfontosabb, de az a rengeteg háziállat....
Esküszöm, napok óta ezen agyalok, hogyan fogják túlélni a az akváriumi lakók. Nincs víz, áram......Oda a sok PRL..... :cry:
De lehet, hogy a megnövekedett radioaktív sugárzás miatt pár év múlva új színváltozatok jönnek majd elő :oops:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Cunami Japánban - Niigata (Takashi Amano)

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.19. 22:46

Bizony szörnyű lehet úgy élni, hogy a föld bármikor megrázhatja magát egy kicsit, és az embereknek eltűnik az egész addig felépített élete - egzisztencia, ház, egy életen keresztül féltve nevelt garnéla vagy hal-tenyészet. Persze ezt én látom így, ők valószínűleg valamilyen szinten hozzászokhattak ehhez, hiszen a földrengések ott igen gyakoriak, bár ez lényegesen nagyobb volt mint a megszokott. Szerintem egyébként nem lehet ehhez hozzászokni. De nem ismerjük az ott élő embereket, és én legalábbis nagyon keveset tudok róluk. De amit tudok azok alapján számomra szimpatikus emberek, ezért még inkább sajnálom a velük történteket.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba


Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron