Beszélgetős-csevegős

Minden egyéb téma

Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.18. 22:16

Na, ha ez így megy tovább, előbb utóbb idetalálnak az akvaristáról, mert oda órák óta nem lehet belépni.....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.19. 23:52

Csak neked hapsi! Biztos csúnyákat írtál valakinek! :lol: :lol: :lol:
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.25. 16:14

Én sem tudtam délelőtt belépni de azonnal átjöttem ide :lol:
viszont van egy beszélgetős témám :) aki tud az segithetne benne :)

Szeretnék továbblépni én is a Red Cherry garnélánál, igazából CRS garnélát szeretnék de a CBS is nagyon tetszik, ugyebár ezek a garnélák már nem olyan olcsóak minta Red Cherry, bár nekem nem volt olcsó belőlük, mert az első csapatott 200/db áron vettem, persze már ekkor is árultak 100Ft-ért bőven de nekem azok nem kellettek, mert nem akartam csalódni bennük, de meg kellett állapítanom a későbbiekben, hogy a szentgyo garnélái sokkal szebbek ezért a hétvégén vettem tőle is, és a későbbiekben ezeket az egyedeket fogom meghagyni, persze mivel szabadulni akart tőlük ezért elég jutányos áron adta mindössze 150/db áron sikerült hozzájutnom, de ki jelenthetem nagyon megérte, gyönyörűek.

Ezt bevezetőnek csak azért írtam mert a CRS-ekkel kapcsolatban, mert már itt a fórumon olyan dolgokat olvastam ami igencsak félénkké tett beszerzésük terén pl. nem szeretnék Gold bee- mix et venni, de van egy ötletem kitől kell majd beszereznem :) a tartásukról szeretnék több információt megtudni ha lehetséges, én vázolom az elképzelésemet és igyekszem megvalósítani is, de tudásom messze nem teljes még, egy 22literes 30*30*25 üveg - tolótetős akváriumba szeretném őket tartani, hogy a szökésüket elkerüljem, a tartásukat csak RO vízben képzeltem el mert ők már a savas környezetet igénylik, a szűrés szivacsszűrővel lesz megoldva és a víz savasan tartására tebanglevelet és tőzeget használnék, vízcserére hetente kétszer lenne szerintem ez elég, hogy a nitrát vagy nitrit szint ne emelkedjen meg, de addigra szeretnék beszerezni egy gyorstesztet is mert az nem áll rendelkezésemre jelenleg, a táplálásukat Shirakura táppal és egyéb friss zöldséggel szeretném megoldani (spenót, pritaminpaprika, répa,)

Kérdésem az lenne, hogy mi az amivel nem számolok és kellene ha beruházok ezekre a kis apróságokra, illetve mennyi az a minimum amit meg kell venni belőlük (áruk miatt túl sok úgymond plusz példányt nem szeretnék) :oops:

és a megvilágítás ez örök kérdés, most a másik ilyen akira én barkácsoltam egy 9W enerhiatakarékos izzós világítást majd a jávai moha eldönti mennyit ér :D
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.25. 17:12

Szia!

Én ha a helyedben lennék először valmi könnyebbet választanék ami van olyan izgalmas mint a crsek.
Én is most a cherryk és a white pearlok után szeretnék beszerezni szeptemberben egy csapat Caridina Cf. breviata-t .
Ezek nagyon megfogtak,és amiket olvastam róluk azt a következtetést vontam le, hogy ugyan ezeket is már lágyabb és savasabb vízben kell tartani,de valamivel könnyebb náluk sikereket elérni,ami szerintem nem elhanyagolható.
Ugyanakkor,ha megfigyelted itt a fórumon még azoknak is meggyűlik a bajuk a Crystal redek tartásával akiknek már több caridina fajból is akad az otthonukban.

Crsekhez szerintem már befektetnék egy zacsi Red bee sand talajra.

A világításra meg csak annyit, hogy a fényre a halas aksiban sem a halaknak van szükségük hanem a növényeknek,hiszen a garnélák nem fotoszintetizálnak,ugyanakkor valamiféle fényforrás kell nekik.Enek ellenére észrevettem a garnéláimtól,hogy ha véletlenül túl jól sikerül a buli és nem kapcsolom le nekik éjszakára reggelre kicsit vesztenek a színükből, és ugyan ezt,hogyha mondjuk napközben nincs felkapcsolva és éjjelse egymástkövetően.

Remélem tudtam segíteni,de ez csak az én véleményem.


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.25. 17:43

Mivel én is szeretek sikereket elérni lehet megfogadom a tanácsod és kiprobálom a Caridina Cf. breviata-t, és azon belül a "Bumblebee" bár a "Black diamond" jobban tetszik belőle :) azt is jóval könyebb tartani? ha jol olvasom Novemberben lesz csak eladó belőle. :roll:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.25. 18:54

Nem tudom ,hogy hol olvasod,de talán sikerül szeptemberben beszerezni egy csapatot.
Én igazából azért választottam ezt a fajt ,mert mikor frettnernél voltam és megláttam nála őket nagyon megragadtak,Nagyon szépek,és a legérdekesebb bennük hogy egyik se néz ki ugyanúgy.Amit már megfigyeltem,hogy a garnik se videón se képen nem tudnak olyan lenyűgözőek lenni mint élőben.
Azért kérdezz meg mást is, csak azért van külömbség a nehézségi szintben.

http://szentgyo.wordpress.com/2009/03/0 ... e-garnela/

http://szentgyo.wordpress.com/2009/04/1 ... g-garnela/

Ezen a linken olvashatszróluk.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.25. 20:04

.
Dzsolo írta:Én sem tudtam délelőtt belépni de azonnal átjöttem ide :lol:
viszont van egy beszélgetős témám :) aki tud az segithetne benne :)

Szeretnék továbblépni én is a Red Cherry garnélánál, igazából CRS garnélát szeretnék de a CBS is nagyon tetszik, ugyebár ezek a garnélák már nem olyan olcsóak minta Red Cherry, bár nekem nem volt olcsó belőlük, mert az első csapatott 200/db áron vettem, persze már ekkor is árultak 100Ft-ért bőven de nekem azok nem kellettek, mert nem akartam csalódni bennük, de meg kellett állapítanom a későbbiekben, hogy a szentgyo garnélái sokkal szebbek ezért a hétvégén vettem tőle is, és a későbbiekben ezeket az egyedeket fogom meghagyni, persze mivel szabadulni akart tőlük ezért elég jutányos áron adta mindössze 150/db áron sikerült hozzájutnom, de ki jelenthetem nagyon megérte, gyönyörűek.

Ezt bevezetőnek csak azért írtam mert a CRS-ekkel kapcsolatban, mert már itt a fórumon olyan dolgokat olvastam ami igencsak félénkké tett beszerzésük terén pl. nem szeretnék Gold bee- mix et venni, de van egy ötletem kitől kell majd beszereznem :) a tartásukról szeretnék több információt megtudni ha lehetséges, én vázolom az elképzelésemet és igyekszem megvalósítani is, de tudásom messze nem teljes még, egy 22literes 30*30*25 üveg - tolótetős akváriumba szeretném őket tartani, hogy a szökésüket elkerüljem, a tartásukat csak RO vízben képzeltem el mert ők már a savas környezetet igénylik, a szűrés szivacsszűrővel lesz megoldva és a víz savasan tartására tebanglevelet és tőzeget használnék, vízcserére hetente kétszer lenne szerintem ez elég, hogy a nitrát vagy nitrit szint ne emelkedjen meg, de addigra szeretnék beszerezni egy gyorstesztet is mert az nem áll rendelkezésemre jelenleg, a táplálásukat Shirakura táppal és egyéb friss zöldséggel szeretném megoldani (spenót, pritaminpaprika, répa,)

Kérdésem az lenne, hogy mi az amivel nem számolok és kellene ha beruházok ezekre a kis apróságokra, illetve mennyi az a minimum amit meg kell venni belőlük (áruk miatt túl sok úgymond plusz példányt nem szeretnék) :oops:

és a megvilágítás ez örök kérdés, most a másik ilyen akira én barkácsoltam egy 9W enerhiatakarékos izzós világítást majd a jávai moha eldönti mennyit ér :D


Szasztok,
Először is, a Black diamond, az CBS.....tulajdonképpen.
Továbbiakban menjünk sorba
- a CRS-ek nem szökdösnek, de azért jó ha le van takarva az akvárium...
- az RO víz jó ötlet 8-) főleg valamilyen aktív talajjal, ami stabilizálja. Mondjuk, Akadama, Shirakura red bee sand, Aquatic nature shrimp soil, de ezen kívül még van jópár féle, szeptembertől lehet kapni Oliver Knott talajt (majd)....
- 22 literre valóban elég egy szivacsszűrő, olyan nagyobbacska, meg valami kisebb belső szűrő.....
- az Ro vizet nem kell savasan tartani, mitől változna a pH?
- a tőzeg fölösleges, és nem tesz jót, erősen színezi a vizet és a garnélákat.....
- a tebanglevél jó, de inkább kajának, és antibiotikumnak....
- vízcsere HETENTE 1X, (EGYSZER) MAXIMUM 30%, többet nem szabad, inkább kevesebbet, gyakrabban sem kell, inkább ritkábban. Inkább jobban szűrni, és ritkábban cserélni....
- gyorsteszt helyett jobb egy csöpögtetős Neptun PH és egy Keménység teszt.
- világításnak 9W bőven elég....
- kajának jó lehet Mosura, Shirakura, Ebita.....és sok zöldség: spenót, kutyatejlevél, sóska, lóhere, saláta, uborkaszelet, cukkíniszelet, sütőtök, fehérjét pedig én néha fagyasztott artémia formájában adok...
- a jávai moha mellé azért tehetsz még pár növényt, és pár fadarabot...
-és amiket ajánlok - Nincs érdekeltségem egyik üzletben sem!!!- Shirakura old sea mud powder, Shirakura shrimp tonic, Shirakura liquid mineral, Mosura white powder, Mosura shrimp rock.....
Amin gondolkodj el, hogyan hűtöd az akváriumot nyáron? A legegyszerűbb, ha egy légkondícionált szobában van. De 26 fok fölött elkezdenek pusztulni a CRS-ek.....
Sok sikert: Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.25. 21:19

Frettner írta:
Szasztok,
Először is, a Black diamond, az CBS.....tulajdonképpen.
Továbbiakban menjünk sorba
- a CRS-ek nem szökdösnek, de azért jó ha le van takarva az akvárium...
- az RO víz jó ötlet 8-) főleg valamilyen aktív talajjal, ami stabilizálja. Mondjuk, Akadama, Shirakura red bee sand, Aquatic nature shrimp soil, de ezen kívül még van jópár féle, szeptembertől lehet kapni Oliver Knott talajt (majd)....
- 22 literre valóban elég egy szivacsszűrő, olyan nagyobbacska, meg valami kisebb belső szűrő.....
- az Ro vizet nem kell savasan tartani, mitől változna a pH?
- a tőzeg fölösleges, és nem tesz jót, erősen színezi a vizet és a garnélákat.....
- a tebanglevél jó, de inkább kajának, és antibiotikumnak....
- vízcsere HETENTE 1X, (EGYSZER) MAXIMUM 30%, többet nem szabad, inkább kevesebbet, gyakrabban sem kell, inkább ritkábban. Inkább jobban szűrni, és ritkábban cserélni....
- gyorsteszt helyett jobb egy csöpögtetős Neptun PH és egy Keménység teszt.
- világításnak 9W bőven elég....
- kajának jó lehet Mosura, Shirakura, Ebita.....és sok zöldség: spenót, kutyatejlevél, sóska, lóhere, saláta, uborkaszelet, cukkíniszelet, sütőtök, fehérjét pedig én néha fagyasztott artémia formájában adok...
- a jávai moha mellé azért tehetsz még pár növényt, és pár fadarabot...
-és amiket ajánlok - Nincs érdekeltségem egyik üzletben sem!!!- Shirakura old sea mud powder, Shirakura shrimp tonic, Shirakura liquid mineral, Mosura white powder, Mosura shrimp rock.....
Amin gondolkodj el, hogyan hűtöd az akváriumot nyáron? A legegyszerűbb, ha egy légkondícionált szobában van. De 26 fok fölött elkezdenek pusztulni a CRS-ek.....
Sok sikert: Dezső


köszönöm a kimerítő tájékoztatást sajnos panellakásban lakom itt télen nyáron 28-30fok (vagy még több) van ez alól csak a tavasz és az ősz a kivétel :( nem hinném hogy 26 fok alatt tudnám nekik tartani a vizet huzamosabb ideig, de remélem jövőre megoldódik a klíma kérdés igaz a garnélák miatt járatni elég nagy luxus lenne mivel nappal melózok, esetleg a szüleimnél tudnám tartani őket de abban meg mi az élvezet, egyelőre lehet megfogadom xman ötletét és tényleg veszek egypár Caridina Cf. breviata-t, a fényképhez meg annyit fűznék hozzá, hogy tényleg sokkal de sokkal szebb élőben a garnéla.

xman, köszönöm a linket én is ott olvasgattam, és az egyik hozzászólásnál írja, hogy Novemberben lesz leghamarabb :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.25. 21:38

Ebben az esetben inkább ajánlanám a Neocaridinákat, azok jobban tolerálják a 28 fokot. És itt ne gondolj feltétlenül a Red cherryre. Nekem is vannak ilyenek, tűzpiros Sakurák, világító sárga Yellow fire, és most hozok Black fire garnélát, az teljesen kékesfekete....
A szakirodalom szerint a Caridina breviata - Bumblebee még inkább a hidegebb vizet szereti, max 25 Celsius fok.
Amúgy lehet chiller-t venni, az olyan akváriumi vízhűtő, 200ezer körül már kapsz...Nekem sima háromventilátoros laptophűtők vannak az akváriumokon, kicsit kihúzom az esőztetőt a viz fölé, csak reggel és este világítok 4-4 órát, és hideg vízzel pótolom a párolgást. Igy sikerült a legnagyobb melegben is 26 fok alatt tartanom az akváriumokat.
De tavasszal beszereltetek egy klímát a lakásba....
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.25. 21:46

Kicsit elvesztettem a fonalat ebben a topicban. Kérlek a kérdéseket a megfelelő helyen tegyétek fel, mert szerintem itt fogja bárki is a legkevésbé keresni az ilyen jellegű témákat.

Mint ahogy írtam, továbbra sem szeretném ha a fórumot bármiféle reklámfelületnek használnátok, kérem az adás vétel dolgokat ne itt beszéljétek meg.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron