Melinda kérdez

Minden egyéb téma

Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.10. 13:56

Kedves Fórumozók! Melinda és a köz igényét felmérve, létrehoztam ezt a topicot. Melinda itt kénye kedvére kérdezhet, beírogathat, elmélkedhet. Nagyon megköszönném mindenkinek, ha segítőkész lenne és türelmes! Aki szeretne segíteni az itt megteheti, aki nem szeretne segíteni, az meg tudja............. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.10. 14:03

Itt lehet kérdéseket is feltenni Melindának?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.10. 14:03

Rendben köszi, akkor most a többi témát nem árasztom el kérdésekkel, akkor bármiről is legyen szó, itt kérdezek majd
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.10. 14:04

Frettner írta:Itt lehet kérdéseket is feltenni Melindának?

Igen ti is kérdezhettek :D
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.10. 14:22

Melinda írta:Rendben köszi, akkor most a többi témát nem árasztom el kérdésekkel, akkor bármiről is legyen szó, itt kérdezek majd


Azt hiszem minden moderátor nevében bátran írhatom, hogy KÖSZÖNJÜK :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.10. 14:27

Jó igazából ha úgy vesszük ezek a kérdések egy msn vagy chaten kb öszesen max 5-10 perc alatt lementek volna, csak a fórum lassú és itt többnek tűnik mintha rendes beszélgetés közbe lett volna
------------------------------------------------------------------------------------------
Szóval Mr Levinen :D ajánlásával veszek egy 2 szivacsos nagyobb szivacsszűrőt, remélhetőleg ez a 110L/H levegőpumpa ahhoz is megfelel és végre túltehetem magam az akváriumos dolgokon :D
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.10. 15:21

szia Melinda!

Sztem ne ess pánikba. ;)
Nem gondolkodnék belső szűrőben. szinte haszontalan jószág, méretéhez képest, hacsak! Hacsak nem kombinálod egy szivacsszűrővel. Nekem majd 1 évig ment úgy az akváriumom, béna világítással és annyira jól szűrt együtt hogy nem volt semmilyen algám csak egy kis zöld pontalga a kerámia dísztárgyakon.
A motoros végzi a mechanikai szűrést és a vízmozgatást, egy jó szivacsszűrő meg biológiailag szűr. Ha nem zavar a bugyborékolás sztem mindenképp hagyd meg.
De lehet venni duplaágú szűrőt is, amin kettő ilyen szivacshenger van és sztem egy olyan már bőőőven elég lesz. Vagy veszel egy nagyobb szivacsot.
üdv!

/szerk - bocs nem láttam hogy már van ilyen topic, és hogy rossz helyre ment. és mint kiderül én is a dupla szivacsosat támogatom ... /
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.10. 16:37

Melinda írta:Pontosan az ilyen hozzászólások miatt nem tudom mit vegyek, most ez is... nyilván ha motorst vesz az ember oda kell gumiznia valamit a beszívóra, egy csomag vattát vagy valami finom anyagot...

De az ilyen hozzászólásokból csaka lényeg nem derül ki, hogy most ezt arra írja az illető hogy nagyon jó télleg, vagy fordított értelemben írja , mivel utána meg arra céloz hogy roszz...


Na szóval, a motoros szûrõk beszívják a garnélákat. Különösen a pick-up széria fésûs beszívónyílása ilyen, ami elé nem is nagyon, vagy csak nagy nehézségek árán tudsz harisnyát tenni. Meg akkor pont az értelmét veszti el.

Légpumpás szivacsszûrõ, ahogy írták. Felejtsd el a motoros szûrõket. Amitóta szivacsos szûrõm van, nincs alga. A pickup-al 3 hét alatt teljesen bealgásodott az akvárium. Most nincs. Egyáltalán semmi. 6 hete megy, és semmi, még csak nyoma sincs.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.10. 17:08

Kösz az ötleteket.

Most már 100% hogy maradok a szivacsnál, veszek egy nagyobb 2 szivacsos szűrőt .
aztán ha mégis probléma lenne, veszek mégegy ugyanilyen légpumpát és 1 szivacsot mint ami most van és akkor lesz két 1 es szivacsszűrő a két végén az aksinak... az már akármi is legyen csak elég lesz, mert akkor öszesen lesz 220l/h és a 2 szivacs
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.10. 18:53

Melinda, remélhetjük, hogy eljössz a találkozóra, és személyesen is megismerhetünk?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég