Melinda kérdez

Minden egyéb téma

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 18:35

Valaki esetleg csinálhatna egy témát hogy hogy lehet megállapítani melyik fiú melyik lány, és a korukat.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 20:30

Melinda írta:brutalmonk:
Dehogy lessz... 9 napja adagolom a bacilötyit, amire azvan írva utána jöhetnek is az állatok...

Már órák óta bent vannak és nyugodtak, elvannak. Ugyan mibajuk lehetne? a víz jó és van enni....


Órák alatt nem pusztulnak el, csak ha nagyon nem stimmel valami. De majd amikor a 3.- 4.-5.hét körül jön egy szép nagy nitrátcsúcs, ammóniád az egekben, na akkor reméljük nem lesz semmi baj. Nem ismerem ezt a talajt, de az ADA pl.
3 hétig tökéletes volt, utána olyan ammóniacsúcsot produkált, hogy minden elpusztult volna, ha van benne ..... Pedig elhiheted, hogy volt bacikultúra meg minden.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 20:36

Melinda írta:Valaki esetleg csinálhatna egy témát hogy hogy lehet megállapítani melyik fiú melyik lány, és a korukat.

Nem adott a tenyésztő a garnélákról leírást, meg törzskönyvet???? Abból minden kiderülne.
A korát úgy lehet megállapítani, hogy amikor megszületik, onnantól kell számolni, napokat, heteket, hónapokat....
A nemüket nehezebb, mivel a fiúknak itt nincs fütyije, ezért főleg a testalkatuk alapján, a fiúk vékonyabbak, a lányok pocakosabbak, illetve a nőstények hátán van egy petefolt, az ún. nyereg.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 20:53

Frettner írta:
Melinda írta:brutalmonk:
Dehogy lessz... 9 napja adagolom a bacilötyit, amire azvan írva utána jöhetnek is az állatok...

Már órák óta bent vannak és nyugodtak, elvannak. Ugyan mibajuk lehetne? a víz jó és van enni....


Órák alatt nem pusztulnak el, csak ha nagyon nem stimmel valami. De majd amikor a 3.- 4.-5.hét körül jön egy szép nagy nitrátcsúcs, ammóniád az egekben, na akkor reméljük nem lesz semmi baj. Nem ismerem ezt a talajt, de az ADA pl.
3 hétig tökéletes volt, utána olyan ammóniacsúcsot produkált, hogy minden elpusztult volna, ha van benne ..... Pedig elhiheted, hogy volt bacikultúra meg minden.....

Nemértem akkor mihaszna a spéci talajoknak, ha csak nagy problémát okoznak...
lessz ami lesz...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.18. 21:21

Nagyon sajnálom, hogy ennyire kevesen fogadják meg azt, amit írok. 3 nagy "alapelv" van, amit folyamatosan szajkózok, de egyre inkább úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen koptatom a billentyűket...

1., Az akváriumot minimum 4 hétig járassuk, mielőtt garnélák kerülnek bele, ez egyébként az aktív talajokra fokozottan igaz
2., Minimum 10 garnélával indítsunk (jelen esetben ez rendben van)
3., Türelem, türelem, türelem és türelem -> egyébként ez a kulcsa az egész garnélázásnak.

Persze lehet, hogy nem lesz semmi baj velük (kívánom neked, hogy ne legyen) és minden rendben fog a továbbiakban zajlani... Ebben az esetben persze jön majd a "na ugye csak feleslegesen túlmisztifikálom az egészet, nálam így is működik" és ez majd szépen tovább fogja gerjeszteni magát és végső következtetés pedig az lesz, hogy minek várni. Higgyétek el nem ez a helyes út!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 21:30

szentgyo írta:Nagyon sajnálom, hogy ennyire kevesen fogadják meg azt, amit írok. 3 nagy "alapelv" van, amit folyamatosan szajkózok, de egyre inkább úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen koptatom a billentyűket...

1., Az akváriumot minimum 4 hétig járassuk, mielőtt garnélák kerülnek bele, ez egyébként az aktív talajokra fokozottan igaz
2., Minimum 10 garnélával indítsunk (jelen esetben ez rendben van)
3., Türelem, türelem, türelem és türelem -> egyébként ez a kulcsa az egész garnélázásnak.

Persze lehet, hogy nem lesz semmi baj velük (kívánom neked, hogy ne legyen) és minden rendben fog a továbbiakban zajlani... Ebben az esetben persze jön majd a "na ugye csak feleslegesen túlmisztifikálom az egészet, nálam így is működik" és ez majd szépen tovább fogja gerjeszteni magát és végső következtetés pedig az lesz, hogy minek várni. Higgyétek el nem ez a helyes út!

Én úgy tudtam egyedül azért kell várni hogy kialakuljon a baktérium kultúra, amit a bacilötyivel 9nap alatt kitudok alakítani.
Többen is írták hogy jólvan akkor jöhetnek a garnélák, és volt a fórumon valaki akitől olvastam is hogy ő semennyit se várt... és nem volt semmi.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 21:37

Keresd már vissza, ki írt neked olyat, hogy 9 nap után jöhetnek a garnélák? Erre kíváncsi vagyok.
És ha valaki nem járat egy akit, mert nem aktív talajt használ, hanem sódert, bazaltot, kavicsot, kvarchomokot, valamint bejáratott szűrőt, és bejáratott akváriumvizet használ, az más dolog. De én mégy így is járatom egy ideig.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 21:44

Én továbbra is adagolom a bacilötyit, szóval elég erős kell legyen a baktérium kultúra addígra.
a flakonjára van ráírva hogy 9 nap után jöhetnek az állatok.
an 2 ember is itt a fórumon akinek régóta van akváriuma és nekik is többször mondtam ezt, és nem mondták hogy gond lenne.
de itt írta is valaki hogy nem várt és ne lett semmi gond.
Ha mégis, akkor lesz ami lesz, a masszív egyedek úgyis túlélik, legyen akkor ez az első szelekció, a szín válogatás helyett....

de itt is említettem többször hogy csak 9 napot várok mégse szólt akkor senki. ez kb ugyanaz mint amikor 1 hétig arról beszéltem hogy akkor elég e a sima szivacsszűrő aztán mikor megvettem mindenki akkor találta ki hogy mégse.. pedig elég!
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.18. 22:34

Ha a túlélési képességükre "szelektálsz", az pont a szín ellen fog menni. Ha tudatosan szeretnél életerős garnélákat gyártani, akkor érdemesebb több helyről hozni a kezdőállományt, hogy változatosabb legyen a génkészletük. De némi türelmetlenség miatt megéri veszélynek kitenni őket?

Hozzá kell tennem, hogy életem első garnélás akváriumában ismeretlen eredetű katasztrófa tört ki, és az egyetlen túlélő RC-t áttettem az akkor 2 napos növényes akváriumomba. Túlélte, sőt, a meghülyült fűtőszálamnak hála pár napot 30 fok fölött töltött, és az sem ártott meg neki.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.18. 22:40

Azért csak nem lesz gond :)
Ha az a misztikus 'valaki', aki nem várta ki a 4 hetet telepítés előtt, én lennék, akkor azt azért érdemes megemlíteni, hogy egy beállt akváriumból vettem a víz nagy részét. Illetve másfél-2 hetet járt előtte az aki, sima gagyi talajjal ami semmit nem csinál a vízzel. Szóval összegezve, nem egy steril akváriumba kerültek a garnélák.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég