Melinda kérdez

Minden egyéb téma

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.25. 14:06

Értem, csak ez a 2 csinálta reggel. többiek szépen legelnek a talajon vagy növényen.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.27. 19:51

Mostmár az a 2 se akar kimászni mindenki jól érzi magát :D
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.29. 12:54

Van egy garnéla amelyik az egész testén televan nagyon apró citromsárgás fehéres pöttyökkel, nemtudom lefotozni mert olyan aprók.
Különítsem el? ez valami betegség?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.29. 16:03

Melinda írta:Van egy garnéla amelyik az egész testén televan nagyon apró citromsárgás fehéres pöttyökkel, nemtudom lefotozni mert olyan aprók.
Különítsem el? ez valami betegség?

Nem betegség, némelyik garnéla ilyen. A red cherry nagyon változatos fajta, létezik fehér pöttyös, a hátán csíkos és csak piros változata is.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.29. 17:19

Moszat írta:
Melinda írta:Van egy garnéla amelyik az egész testén televan nagyon apró citromsárgás fehéres pöttyökkel, nemtudom lefotozni mert olyan aprók.
Különítsem el? ez valami betegség?

Nem betegség, némelyik garnéla ilyen. A red cherry nagyon változatos fajta, létezik fehér pöttyös, a hátán csíkos és csak piros változata is.

oké, majd megpróbálok azért csinálni róla egy képet.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.12.05. 12:33

Ma telt le a 4 hét, és mindegyik garnéla teljesen jól van ! Pedig már a 3.-4. napon bekerültek....
2-3 naponta cseréltem 20% vizet és naponta öntöttem be baci lötyit.. szóval nem kell megvárni a 4hetet ha ezt megcsinálod

AMúgy ma észrevetem valami nagoyn apró fehére lényt, az aksiba, ami kb 3 centiket ugrik, valami vizibolha? egy pillantás alatt arrébkerül 3 centit..
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 12:42

Melinda írta:Ma telt le a 4 hét, és mindegyik garnéla teljesen jól van ! Pedig már a 3.-4. napon bekerültek....
2-3 naponta cseréltem 20% vizet és naponta öntöttem be baci lötyit.. szóval nem kell megvárni a 4hetet ha ezt megcsinálod...


Ezt azért inkább ne kövessétek... Mint ahogy írtam is, sejtettem, hogy ez lesz a végső konklúzió. Higgyétek el, hogy sokkal jobban jártok, ha betartjátok a 4 hetet!!!!

Egy kis emlékeztető ebből a topikból:

szentgyo írta:Nagyon sajnálom, hogy ennyire kevesen fogadják meg azt, amit írok. 3 nagy "alapelv" van, amit folyamatosan szajkózok, de egyre inkább úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen koptatom a billentyűket...

1., Az akváriumot minimum 4 hétig járassuk, mielőtt garnélák kerülnek bele, ez egyébként az aktív talajokra fokozottan igaz
2., Minimum 10 garnélával indítsunk (jelen esetben ez rendben van)
3., Türelem, türelem, türelem és türelem -> egyébként ez a kulcsa az egész garnélázásnak.

Persze lehet, hogy nem lesz semmi baj velük (kívánom neked, hogy ne legyen) és minden rendben fog a továbbiakban zajlani... Ebben az esetben persze jön majd a "na ugye csak feleslegesen túlmisztifikálom az egészet, nálam így is működik" és ez majd szépen tovább fogja gerjeszteni magát és végső következtetés pedig az lesz, hogy minek várni. Higgyétek el nem ez a helyes út!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.12.05. 12:58

Igen ,azért egy dolgot ne felejtsünk el, RC garnélákról van szó,amik a legigénytelenebb garnélák.Szóval ami működik náluk az tuti nem fog működni más fajoknál,fajtáknál :arrow: úgyhogy célszerű betartani a "szakma" aranyszabályait amit Pisti ennyit szajkózott .
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.12.05. 16:03

ata7 írta:Igen ,azért egy dolgot ne felejtsünk el, RC garnélákról van szó,amik a legigénytelenebb garnélák.Szóval ami működik náluk az tuti nem fog működni más fajoknál,fajtáknál :arrow: úgyhogy célszerű betartani a "szakma" aranyszabályait amit Pisti ennyit szajkózott .


Én meg azt mondom, mindenki csinálja ahogy akarja. Ahogy a közmondás tartja: "Más kárán tanul az okos, sajátján sem a bolond" ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Melinda kérdez

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.12.05. 23:07

Melinda írta:Ma telt le a 4 hét, és mindegyik garnéla teljesen jól van ! Pedig már a 3.-4. napon bekerültek....
2-3 naponta cseréltem 20% vizet és naponta öntöttem be baci lötyit.. szóval nem kell megvárni a 4hetet ha ezt megcsinálod

AMúgy ma észrevetem valami nagoyn apró fehére lényt, az aksiba, ami kb 3 centiket ugrik, valami vizibolha? egy pillantás alatt arrébkerül 3 centit..



korábban mintha azt írtad volna hogy 9 nap után kerültek be...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron