Akvárium fotózása

Minden egyéb téma

Akvárium fotózása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.17. 11:15

Úgy gondoltam, hogy pusztán a fényképezés technikájának, mikéntjének, trükkjeinek nyitok egy külön topicot. Ide mindenki beírhatja a tapasztalatait jól sikerült, vagy akár rosszul sikerült képek kíséretében. Itt megbeszélhetünk mindent, segíthetünk egymásnak ebben a témakörben.

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Akvárium fotózása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.17. 11:24

Hát azaz igazság, hogy tényleg csak egy dolog, ha az ember kezében egy komoly gép van. Múltkor csak úgy rámondtam, hogy hamarosan jönnek a fényképek, persze ilyen géppel mi sem lesz egyszerűbb. Hát nem egyszerű. De ugyanakkor arra is rájöttem, illetve eddig ez az álláspontom, hogy pusztán az akvárium megvilágításával nagyon nehéz kiemelkedő minőséget produkálni. A garnélákat nyugis állapotban még csak-csak, de a törpe razbóra igazi kihívás.
Korábban csak "buta" gépeim voltak, amihez nem kellet tudnom, hogy mi miért van, hogy az értékek milyen összefüggésben vannak egymással. Mára talán már ezeket is megértettem és így már közelítek a megfelelő minőség felé. A garnélákkal már egész jól kibékültem, de a halacska téma még várat magára.
Erre a képre azért vagyok büszke, mert egyáltalán nem nyúltam hozzá utómunkálatokkal és a garnéla színe is a természetes színét mutatja.

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Akvárium fotózása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.19. 12:30

Na úgy néz ki, a "halacska" téma is alakul. Lehet, hogy be fogok szerezni egy refit, amivel rápakolok a fényre a még élesebb kép érdekében.

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.


Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég