Boltok itthon

Minden egyéb téma

Boltok itthon

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.09.02. 22:29

Ma délután gondoltam elmegyek a szokásos Bp-i halas boltokba ahol járni szoktam,olyan vásárolhatnékom volt.Szomorú tapasztalatokat szereztem megint :( bolt neveket nem akarok írni ,nehogy reklám legyen,habár ez csak negatív reklám lenne.Az egyik ismert helyen ,a bolt fele kipakolva,polcok,akváriumok üresek,csak lestem. Kutyakozmetika nyílt az akváriumok mellett,számomra kiábrándító volt.Megnéztem a halakat,garnélákat és 5 perc után kijöttem a pincéből.A másik helyen vásárlási kényszeremet kihasználva vettem 1 pár ramit,pedig megfogadtam soha nem veszek többet mert mindig elmennek pár hónap után,de egyik kedvenc halam ,így megint elcsábultam.A garnik tabang levelet kaptak.Nagyon szép yellowok voltak,de közölték nem eladók,nem értem akkor miért tartják a boltban ??? :P Ismét megbeszéltem magammal,hogy ilyen választékkal és hozzáálással nem csoda ,hogy ott tartunk ahol tartunk,egyszerűen siralmas a helyzet,számomra egy bolt ami szimpatikus az országban ,Debrecenben található,ott van színvonal és választék. Nem akarok példálózni a Bécsi boltokkal ,sokan jártunk már ott,mindenki tudja ,az egy más világ. Addig amíg nálunk is nem lesznek olyan boltok amik csak akvarisztikával foglalkoznak nem is lesz előrelépés szerintem,mert a kutya,macska eledel mellett az akvarisztika csak másodlagos dolog.Gratulálok a kereskedőknek,mert a pénzünket elköltjük más országokban és netes vásárlásokkal. Elnézést ha esetleg nem ide való a téma.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Beszélgetős-csevegős

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.03. 06:59

Ismerem mindkét boltot, amit említesz, azaz tudom melyikről van szó.

Persze, az itthoni kínálatot nem lehet összehasonlítani sajnos a nyugati szomszédokéval... Viszont azért most érdemes azt is figyelembe venni, hogy nyár vége van, Nyáron amennyire én tudom hatalmas pangás van, mert ugye mindenki nyaral utazik, strandol, nem pedig az akváriummal foglalkozik, nagyjából most lehet minden üzlet a "mélyponton", várhatóan most kezdik feltölteni a készleteket.

Szerintem a kutyakozmetika nem igazán fog fogja befolyásolni a boltot, az pedig, hogy most az akváriumok ki vannak pakolva azért van mert kicsit felújítják őket, meg talán kicserélik a szűrőrendszert, ezzel szerintem semmi gond nincs, esetleg annyi, hogy elég lassan haladnak vele. Abba a boltba elég sokat járok, ha nem is vásárolni, de egy kis beszélgetésre. Elég jól ismerem a bolt vezetőjét, ha minden akvarista boltvezető így állna hozzá a dolgokhoz, mint ő, akkor szerintem azért régen nem itt járnánk.

Ami pedig a yellow fire garnélát árusító boltot illeti... Mikor megtudtam, hogy árulnak ilyen garnélát, én is elmentem, kíváncsi voltam rá, és eléggé megdöbbentem a látottakon... A garnélák valóban nagyon szépek, azaz van köztük nagyon szép, ez kétségtelen. A "NEM ELADÓ" akváriumban lévő példányok pedig mind nagy, ivarérett nőstények, nyilván "tenyésztési" céllal tették ki: abból nem adnak el, az a "tenyészállomány", és majd az esetleges szaporulatot fogják árulni. Viszont akkor esett le az állam, mikor megláttam, hogy a kb 15 db nagy YF nőstény mellett kb 5 db red cherry hím lakta az akváriumot... Nem is értettem az egész koncepciót, hogy mi lett volna ezzel a cél.Ezkb 3 hete-1 hónapja volt, mikor ott jártam.

P.s.: Köszi, hogy nem említettél neveket, ez ezentúl is legyen így.

P.s.2: Nyugodtan használjátok az új téma gombot :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.09.03. 07:39

Pisti ,teljes mértékben egyetértek veled is,de azért szögezzük le,hogy a magyar üzletek a guppi és aranyhal színvonalon vannak,ha valami jobbat,szebbet,minőséget szeretnél az itt nincs. Nem beszélve az üzletek tisztaságáról,rendezettségéről,sajnálom de ez így elég gyatra. A tegnapi nap folyamán nem sok olyan akváriumot láttam egyik boltban sem ahol azok a halak lettek volna ami ki volt írva ,persze ha volt kiírva valami .Fenntartom azt a véleményemet,hogy amíg nem lesznek akvarisztikai üzletek,tehát nem kutya,macska,papagáj boltokban tartunk halat is,addig ez a színvonal marad.Az meg szintén magyar specialitás,hogy hetekig újítom fel az üzletet,véleményem szerint ezt egy szakember egy hétvége alatt megcsinálja amíg zárva az üzlet.Ha egy tesco áruházat egy éjszaka át lehet pakolni akkor 5 akváriumot is fel lehetne újítani egy hétvége alatt.Persze lehet csak engem zavar,hogy egy bolt ki van pakolva és a vevő hetekig nézegeti a kuplerájt. És végül nem az én zsebemből veszik ki a pénzt a webshopok és a külföldi kereskedők,hanem a magyar bolt tulajdonosokéból akik azt mondják nem tartjuk mert nem keresik,persze lehet ,hogy keresnék ha ismernék az akvaristák ,akkor menne a bolt,és lenne forgalom.
Ui: Azzal a bizonyos boltvezetővel szakmailag és emberileg tényleg semmi probléma :) szívesen vásárolnék nála többet is ha lenne mit .........
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.09.03. 08:41

Sajnos nem tudom, hogy melyik boltokról beszéltek, csak a másodikra van sejtésem.
Ha a bejárattól jobbra, szépen megcsinált garnélás akváriumról beszéltek, amin a nem eladó tábla kint van, akkor sejtem. Sajnos azt nem néztem meg, hogy a yellow fire-ken kívül vannak-e benne mások is (RC hímek), de majd ha legközelebb megyek, megnézem. :shock:
Ott már elég sokat vásároltam, és talán a hozzáértéssel sincs akkora baj ott, de az átköltözés óta kicsit rendezetlenek a viszonyok. Pedig már jó régen volt. Mondjuk az látszik mostanában, hogy már inkább a forgalomra mennek, kicsit mintha engedtek volna a színvonalból.

De van egy másik bolt, amit szintén szoktam látogatni, õk akvarista bolt (csak halakkal és kiegészítõkkel foglalkoznak). Nem vág témába, mert csak halak vannak, azok is csak egy speciális területrõl, de legalább van ilyen. Nem csilivili, de a halak szépek, és a hozzáértéssel sincs baj.

Sajnos pár másik helyen is jártam, ahol borzalmas állapotokat láttam, de a laikusok ezt nem ismerik fel, és leginkább azok mennek ilyen helyekre vásárolni. De legalább nem tûnik fel, hogy átlátszó az RC a boltban, mert otthon is az marad neki a rossz tartási körülmények miatt.

Sajnos tõlünk nyugatabbra nem voltam még ilyen boltban. De még Debrecenben sem, úgyhogy egyelõre nincs más viszonyítási alapom.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 11:55

Hát énnekem sajnos a múltkor sem sikerült eljutni budapesti akvarisztikákba:D (hát ilyen az élet). De volt nekem is egy elég csúnya tapasztalatom a minap. Más egyéb mellett, megpróbálkozom azzal, hogy szelektálással összehoznék egy jó vérvonalú tenyészetet guppykból . Nos hát eddig volt tenyészcsapat gyanánt egy hímem és őneki 3 ágyasa:D. Tegnap hazafelé a suliból bementem a környéken lévő (és elég csenevész) akvarisztikába. Hát mit látnak szemeim, szebbnél szebb hímek voltak nekik az egyik akváriumban. Gyorsan kértem is kettőt az eddigiek mellé. Az egyik egy yellow cobra volt, a másik pedig egy vörös tuxedo kerek farokkal. Mit mondhatnék , két nagyon szép és egészségesnek látszó állatot hoztam el tegnap. Ma reggel amikor fölkeltem, nem találtam sehol a vörös hímet és akkor jött a hidegzuhany: Szerencsétlen ott feküdt élettelenül az egyik gömbmoha tövében.Úgy érzem nem tettem semmit ami miatt az én hibámból elpusztult szerencsétlen állat. Többet viszont az életbe nem veszek ott halat, de lehet hogy mást sem...
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.09.09. 21:27

ÉN is voltam a nem eladó yellowos boltban. ott vettem a garniaimat - a red cherryket. Elég nagy választék volt belőlük voltak kicsik nagyok... sztem 30 biztos volt. Régebben mikor még nem volt átrendezve hátul voltak, már akkor se voltak eladók, és valóban csak pár red cherry volt, egy nanoban talán mellettük. sztem a boltot felújítják, tisztították az akikat meg minden. de a 2 tulaj, nem mesterember. asszem.
A pincés boltban is jártam már, (nembiztos hogy ugyan az) volt egy pár garni, de nagyon koszos volt a hely... a barátném rosszul lett szinte és ki akart menni... de vettem 100 forintér egy marok ricciát ahol szinte sehol nem találtam.. :]

én nem sok garnit árusító boltról tudok,ez kb 3-4 bolt...plázákban se nagyon van, pedig biztos fogyna...egyre divatosabb... remélem egyre több helyen lesznek..
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.09.09. 22:17

Ha jót akarsz akkor garnélát nem nagyon veszel magyar boltokban,egyrészt nagyon megkérik az árát ,másrészt mivel nem nagyon értenek hozzá nem igazán megfelelő körülmények között tartják őket,szóval nagy valószínűséggel elhullás lesz a vége. Inkább vásárolj tenyésztőktől,persze csak leinformálható,megbízható emberkéktől.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.09.30. 22:09

Sziasztok!
Debrecenben egész jó boltok vannak. A drogambulancia mellettibe végtelenül rendes eladók vannak és segítőkészek.
Van tapasztalótok, hogy olcsón szép RC-t hol lehet kapni? (főleg Győr-Budapest-Püspökladány vonalon érdekelne).
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.30. 22:20

Hát én boltokban ltalában beszerezhető garnélákat annyira nem szeretem!
Szerintem inkább szerezz be olyantól akinek a neten látod ,hogy szép szaporulata van és írj neki egy üzit!
Aztán lehet,hogy amik boltban vannak azok is szépek,csak az nem mindig derül ki,mivel elég sok stressz éri őket!
Tapasztalataim szerint a betelepítés után egy héttel derül ki ,hogy valóban szépek e vagy sem..

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Balazs » 2010.10.17. 00:29

Sziasztok

Keresgéltem a fórumon de nem találtam...

Tudtok mondani, akár itt akár emailben konkrét üzletet, lehetőleg budapesten belül ahol biztosan lehet venni ?
Nekem a fajtája egyenlőre mellékes, elsősorban elmennék megnézni, meg ilyenek.
Balazs
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.17. 00:23

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron