Ki mivel fényképez?

Minden egyéb téma

Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 14:43

Sziasztok

muszáj feltennem ezt a kérdést, mert az én akváriumaim a fényképeken igen rosszul néznek ki, és akkor még enyhén fogalmaztam, tudom, hogy a fényképezőgépen hibája leginkább és ezért érdekelne, hogy ki mivel fényképez (hátha nem csak engem érdekel). Én egy ultrakompakt Sony W30 kis géppel készítem a képeket, szegényke már túl van több mint 20.000.- expón, gondolom emiatt romlik a képek minősége egyre erőteljesebben. Tervezem új gép vásárlását már kb. 1éve, de valahogy mindig mást vettem, egyet tudok, hogy valami tükörreflexes gépet fogok venni a későbbiekben amik már alkalmasak akváriumfotózásra, ugyanakkor félek is tőlük, mert a Canon 500D és 550D nézegettem (mert jó lenne a HD video is) és van rajta gomb urasan, na meg ugye ezekhez a gépekhez alapból kell venni egy állványt, tartalék akkumulátort, ez még a kisebb gond lenne, de egy jó vaku minimum meg egy jó optika ami nagyon kell hozzá, de sajnos ezek a gépárával egyenértékűek, viszont valamit vennem kell hamarosan, mert ezek a képek számomra már nem megfelelőek.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 15:16

Hello,

Én egy nagyon egyszerű kis Panasonic Lumix sorozatú kompkat géppel szoktam a képeket csinálni, teljesen meg vagyok elégedve vele. Ahhoz képest, hogy mennyire egyszerű gép, szerintem egész jó képeket lehet vele csinálni.

Természetesen nálam is szerepel a tervek közt egy tükörreflexes gép beszerzése, de nem mostanában lesz az biztos. Ha akvárium és leginkább garnéla fotózásról van szó, akkor a váz mellé mindenképp kell egy makro objektív és egy külső vaku, ezek így együtt azért elég tetemes kiadást jelentenek, bár az kétségtelen, hogy összehasonlíthatatlan képeket lehet csinálni egy ilyen felszereléssel.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.30. 15:21

Dzsolo írta:Sziasztok

muszáj feltennem ezt a kérdést, mert az én akváriumaim a fényképeken igen rosszul néznek ki, és akkor még enyhén fogalmaztam, tudom, hogy a fényképezőgépen hibája leginkább és ezért érdekelne, hogy ki mivel fényképez (hátha nem csak engem érdekel). Én egy ultrakompakt Sony W30 kis géppel készítem a képeket, szegényke már túl van több mint 20.000.- expón, gondolom emiatt romlik a képek minősége egyre erőteljesebben. Tervezem új gép vásárlását már kb. 1éve, de valahogy mindig mást vettem, egyet tudok, hogy valami tükörreflexes gépet fogok venni a későbbiekben amik már alkalmasak akváriumfotózásra, ugyanakkor félek is tőlük, mert a Canon 500D és 550D nézegettem (mert jó lenne a HD video is) és van rajta gomb urasan, na meg ugye ezekhez a gépekhez alapból kell venni egy állványt, tartalék akkumulátort, ez még a kisebb gond lenne, de egy jó vaku minimum meg egy jó optika ami nagyon kell hozzá, de sajnos ezek a gépárával egyenértékűek, viszont valamit vennem kell hamarosan, mert ezek a képek számomra már nem megfelelőek.


Nos, korábban valamelyik topicban ígértem, hogy megpróbálok a fényképezésről írni egy szerényebb összefoglalót, főleg nem hi-tech gépekre vetítve. Aztán eszembe jutott, hogy ennek nem nagyon van értelme, mert ahány gép, ahány optika, mindegyiknél más értékeket kell beállítani. Így általánosságban egy olyan momentum van, amit minden fotózásnál megegyezik, az pedig az állvány használata. Nagyjából ennyi lenne a leírás. :)
Leszögezem, nem vagyok egy fotós szaki, igazából egy szót se tanultam, olvastam róla, egyszerűen csak próbálkozok és kitartó vagyok. Én egy félautomata gépet használok a Kodak EasyShare z7590-et. Igazából az automata funkciók mellett vannak fényviszonyokhoz alkalmazkodó fix beállítások, de vannak olyan teljesen manuális opciók is, ahol a különböző értékeket magunknak tudjuk beállítani, én ezt használom. Ezzel a fényképezéssel úgy vagyok, hogy amíg tudok ilyen géppel élvezhető, informatív képeket csinálni, addig nem is cserélném le. Nem mondom, hogy nem csorog a nyálam, mikor jól ismert márkák csúcs gépeinek a fényképeit nézem, de ennyi időm és energiám már tényleg nincs, hogy ebbe a területbe is mélyebbre ássam magam, az anyagi vonzatáról már nem is beszélve. Így maradok a közép úton, ahogy ezt az akvarisztikánál is csinálom.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 15:24

Hát ez egy érdekes téma! Én egy Fuji S5800-ast használok és mondhatom siralmas, pedig nem öreg és nem is agyonhasznált gép. Bár nagy szégyen, de én régebben hobbiként űztem a fényképezést ,hacsak egy rövid ideig is, viszont jelen pillanatban tanácstalan vagyok, hogy tudnék szép éles képeket csinálni? :( Esetleg annyit ha tudnátok segíteni, milyen módban érdemes csinálni? Automata kilőve :mrgreen:
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.30. 16:32

Én is egy Panasonic Lumix gépet használok de a DCM FZ50-est. Igazából az nem igaz,hogy csak drága géppel lehet jó képeket csinálni! Sokat számít de ha a beállítások,fényviszonyok nem megfelelőek akkor aztán lehet bármilyen csúcskategóriás tükörreflexes géped a fotók akkor sem lesznek jók. Akváriumot fotózni nem egyszerű dolog az tuti! Hozzá teszem,hogy nekem sem megy :) . Sajnos nincs makro előtétem sem pedig külső vakum. Ezért én úgy fotózom az akváriumokat,hogy kézi beállításokkal próbálkozva manuális zoomot használva csinálok sok-sok képet a legnagyobb felbontáson és utánna kiválogatom amelyik jól sikerült. Aztán levágom a képről a felesleges részt és ha nekem tetszik megtartom. A PS még segít rajta valamennyit :) . És még hol marad a kompozíció?! :) De gondolom van-lesz itt olyan fórumozó is aki igazán otthon van ezen a területen és el tud látni minket jótanácsokkal. Addig is jó kattogtatást mindenkinek! ;)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 16:38

nekem 25 képből kb 1 max 2 sikerül :D
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 16:40

Dzsolo írta:nekem 25 képből kb 1 max 2 sikerül :D


Nekem is, ezekkel a gépekkel ez ilyen sajnos.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.30. 16:58

Ne keseredj el! Én is kb. ilyen arányban dolgozom :) 100 akvárium fotóból örülök ha 5-6 jobbat ki tudok válogatni. De vannak olyan helyzetek amikor még ez sem jön össze. Még szerencse,hogy az akvárium fotózáson kívül minden alkalommal fordított az arány. A kis család biztos nem örülne ha pl. a farsangi bálon készült fotók 95%-a a kukába kerülne :) .
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.30. 18:02

Dzsolo írta:nekem 25 képből kb 1 max 2 sikerül :D

Még szerencse, hogy nem kell előhivatni, az mi pénz lenne.... :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 19:33

warrior71 írta:... Ezért én úgy fotózom az akváriumokat,hogy kézi beállításokkal próbálkozva manuális zoomot használva csinálok sok-sok képet a legnagyobb felbontáson és utánna kiválogatom amelyik jól sikerült. Aztán levágom a képről a felesleges részt és ha nekem tetszik megtartom. A PS még segít rajta valamennyit :) . És még hol marad a kompozíció?! :) ...


Én ezzel nem igazán tudok azonosulni: ha ez ember utólag belenyúl a képekbe bármilyen képszerkesztő programmal, itt ott kicsinosítja azokat a részeket, amik nem olyanok, mint kellene lenniük, akkor már nem azt mutatja a kép, amilyen az állat. Természetesen ezekkel a programokkal gyakorlatilag bármit meg lehet csinálni, de én jobb szeretem arra használni a fényképeket, hogy a valóságot adják vissza...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron