Ki mivel fényképez?

Minden egyéb téma

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.01. 14:50

Én ezzel fotózok, utólagos trükközés kizárt, csak kib*szott nehéz beszkennelni az üveglapot....
Most akarok venni hozzá digitális hátlapot, csak az a baj, hogy a gyár megszűnt olyan 60 éve :lol:
Kép
Kép

Na, milyen?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.02. 17:01

Én ezzel fotózok, utólagos trükközés kizárt, csak kib*szott nehéz beszkennelni az üveglapot....
Most akarok venni hozzá digitális hátlapot, csak az a baj, hogy a gyár megszűnt olyan 60 éve :lol:


Egyébként nem biztos, hogy reménytelen a dolog. Ahogy nézem az optikája ZEISS, ők még a mai napig is igen jó minőségű cuccokat gyártanak. Szerintem megér egy telefont ;)

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.10.08. 10:20

Az enyém is egy Panasonic, a TZ5 verzió, amin sok állítási lehetőség nincs ugyan, és a tájhoz, családhoz, nyúlhoz és csigához tökéletes is, de halat vagy garnélát még nem sikerült jól elkapnom, bár töretlen lelkesedéssel lövöldözöm a képek százait, ám itt nem a gyakorlat teszi a mestert, hanem a jó beállítás.

Ha valakinek van hasonló gépe, ő mire állítja egy közeli garnélás fotónál?
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.18. 18:19

Nekem ugyan nem ilyen van, de még csak nem is panasonic, de azt vettem észre az, hogy az előre beállított fehéregyensúlyok közül az izzólámpa vagy a fénycső jön be a legjobban az aksifotózásnál, bár a képek kicsit zöldesek lesznek. És az EV-n (fényerő kompenzáció, ált.: +/- a jele) érdemes csökkenteni: -0,7--1, akkor nagyobb lesz a zársebesség, és a világos részek nem égnek úgy be. A fehéregyensúlynál biztos gépenként van eltérés, de az tuti, hogy nem nappali fény beállítást használnék...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.03. 14:31

Sajnos egyelőre én sem engedhetek meg magamnak igazán jó gépet, én sem tanultam soha fotózást, de szeretek próbálkozni, úgyhogy azért rájöttem már néhány alapvető dologra. Akváriumi képeknél szerintem a legfontosabbak: az aki jó megvilágítása, 0 külső fény (tükröződés), esetleg állvány, kis záridő (mondjuk a mozgó állatoknál legalább 1/25 - 1/50), ha kevés a fény, viszonylag nagyobb ISO (400-800) -de ennél már sajnos zajos, hangyás lehet a kép, jó makró (digitális, vagy külön objektív). Régebben egy kis kompakt Canon Powershot A530-ast használtam, most egy kicsit már öregecske, szintén kompakt kategóriás Fuji Finepix S7000-est. Egy jó kis tükörreflexesre én is vágyom, mondjuk egy Canon 450D-re... (Amit volt már szerencsém használni egy ideig. :))
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.03. 14:33

Ja és persze alap, hogy 100-ból kb. 5-10 lesz elfogadható és 1 -2 igazán jó...
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.12. 22:30

Én is egy kis kompakt Panasonic géppel (Panasonic LZ10) kattintgatok, több kevesebb sikerrel. Mikor megvettem, fontos szempont volt a jó makró (úgy-ahogy beváltotta az ígéreteket...) és a manuális mód.
Tényleg rengeteget számít a jó megvilágítás, az állvány is jól jön, különben tényleg minimális a jó képek száma. A garnélákhoz oké a kézi beállítás, viszont a halakról képtelen vagyok elfogadható képeket csinálni, nem elég hozzá a fény, a túl nagy záridő miatt meg egy csík lesz a hacsakokból :lol: az már más műfaj
Szeretem ezt a gépet, mindig meglep mikre képes :) szeretek fényképezni, és jó hogy mindenütt elfér a Kicsike
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: kapos » 2011.02.23. 01:57

Sziasztok!

Nálam egy Canon SX110IS kompakt digitális gép a nyerő. Elég jó makrókat lehet vele készíteni, persze ne ér fel egy jó SLR-el vagy tükörreflexessel (habár volt ismerős SLR-el, akinél gyengébb volt a végeredmény). Most készítek hozzá egy LED-es külső világítást, makrót. Nálam ez a helyzet.

Üdv, Kapos
Avatar
kapos
Red cherry
 
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.02.19. 01:36

Előző

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron