Ki mivel fényképez?

Minden egyéb téma

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.30. 20:27

Pisti a kép vágásának semmi köze a fotó csinosításához! Azért csinálom a fotót a legnagyobb felbontásba,hogy vágás után minnél többet vissza adjon a valóságból. A PS után nem véletlenül tettem mosolyt! A feliratokat a fotóra pedig sajnos nem lehet odafotózni csak képszerkesztővel utólag.
Hogy belenyúlni a fotóba utólag! Hát a világon sehol nem látsz olyan fotót sem újságban sem kiállításon sem a neten (ami profi kép) amibe nem piszkáltak bele valamilyen képszerkesztő programmal. Sőt a nagyok csak RAW formátumban fotóznak ami egy teljessen nyers kép és utólag módosítják olyanra amilyen.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 20:56

Szerintem végül is ez egy elég két élű dolog. Csak annyi a kérdés, hogy a valóságot vagy szépet akarsz-e mutatni? Esetleg kinek-mit :D
Szerk.: Be kell vallanom a sok Star Wars nézés nyomott hagyott bennem, mivel ilyen kijelentést tenni korántsem volt bölcs dolog :D. a Kettő korántsem zárja ki egymást természetesen, bár mivel tudjuk, semmi sem tökéletes, így hát a kérdésnek ebből a szempontból van értelme:)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Nigro » 2010.08.30. 21:46

Talán ebben a témában picit tudok segíteni a profi garnélás társadalomnak. :)
Elöljáróban egy nagyon találó mondás: A jó kép nem a felszereléstől lesz jó, hanem attól, hogy ha nem sikerült a kép, tudod mit kell tenned hogy jó legyen... ;)

Tehát azokkal a gépekkel, amiken manuális állítási lehetőségek vannak, tudatos "után állítással" a fotós ki tudja belőle hozni a maximumot. Másik oldalról közelítve, ismerve a géped korlátait, a meglepően jó képeket lehet egy egyszerűbb tudású gépből is kicsikarni. Tehát aki jó fotót szeretne készíteni a garnélákról, érdemes a fotózás alapjaival megismerkednie. Szerencsére ez nem is akkora ördöngösség. Írtam róla régebben a blogomban kifejezetten akváriumfotózásra kihegyezve:
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... az-alapok/

Az utómunkáról. Szerintem két dologra lehet/kell használni az utómunkát. A kép valósághoz közelítésére, vagy a kép valóságtól való eltávolítására. ;)
Nigro
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.08.21. 10:01

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.30. 22:13

Nigro írta: Tehát aki jó fotót szeretne készíteni a garnélákról, érdemes a fotózás alapjaival megismerkednie. Szerencsére ez nem is akkora ördöngösség. Írtam róla régebben a blogomban kifejezetten akváriumfotózásra kihegyezve:
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/11/ ... az-alapok/


Az akvárium fotózása többszörös nehezítést jelent, a garnélák fotózása talán jelent egy kis könnyítést, mert nem olyan nagyon fürgék (azaz el lehet csípni olyan pillanatokat, amikor egy helyben állnak), egy csapat szumi lefényképezése azt hiszem kicsit nagyobb falat :)

Nigro írta:Az utómunkáról. Szerintem két dologra lehet/kell használni az utómunkát. A kép valósághoz közelítésére, vagy a kép valóságtól való eltávolítására. ;)


Ebben teljesen egyetértek! Csak sajnos (szerintem sajnos) nagyon sok olyan képet látni, ahol a cél a "jótékony" kozmetikázás, nem pedig a valóság visszaadása.

Egy kedves kis történet:

Francia kollégáknál a tavasz során lettek kicsit jobban felkapva a taiwan garnélák, náluk 1-2 tenyésztő van, akinél vannak ilyen garnélák. Egy szép napon megjelent a következő kép a fórumokon, mint az egyik tenyésztő munkájának a legújabb gyümölcse, a pink panther:

Kép

Természetesen teljesen elhűlt az ottani garnélás társadalom, hogy hatalmas szenzáció! Aztán pár nap múlva a kép tulajdonosa bejelentette, hogy ez volt áprilisi tréfa, természetesen nincs ilyen garnélája, viszont van PS...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.30. 22:29

Én sokáig egy Fuji Finepix S5500-al lövöldöztem, de pár hónapja már egy Canon EOS 1000D-vel. 8-) Mindkét géppel teljesen meg vagyok elégedve, de persze az utóbbival jobban. ;)
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.30. 22:32

peti44 írta:Én sokáig egy Fuji Finepix S5500-al lövöldöztem, de pár hónapja már egy Canon EOS 1000D-vel. 8-) Mindkét géppel teljesen meg vagyok elégedve, de persze az utóbbival jobban. ;)


az 1000D valami parádés áron volt a Media Markt-ban, ha jól emlékszem a nyár elején
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.31. 11:03

Sziasztok!

Nekem egy Sony cybershot dsc h2-es kompakt gépem van. Mi tagadás nem egy mai darab, de kb 5-6 éve mikor vettem, kétségtelenül ez volt az egyik legfajább kompakt gép. Választásomnál szempont volt, hogy jó legyen a makrója, és mitagadás, tényleg bitang jó. A gépem lencséit a Zeiss gyártotta, amiről tudni illik, hogy az egyik legjobb mikroszkóp gyártó is (szóval lencsék terén biztos otthon vannak). Ennek a DSC H szériának természetesen van egy csomó újabb tagja, de azokról sajna nincs tapasztalatom.
Ime:
Kép
Ami a gépemen makrózásánál negatívum: vaku használata kizárt, mert az objektív árnyéka belóg a képbe. Külső vakut meg nem lehet használni, mert nincs vakupapucs :( Mondjuk akváriumnál a vaku, gondolom úgysem játszik...)
Én annak idején sokat bújtam a fotozz.hu-t, ott a képeknél fel van tüntetve, milyen géppel készült (van makró kategória), és ha jól emlékszem vannak géptesztek is. Érdemes még az edigital forumait olvasgatni is. (Ha valaki új gépet akar venni).
A garnéláim-ban van két garnélás képem, amit ezzel csináltam.
Üdv: spuc
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.10. 13:07

Sziasztok!

Tegnap kaptam kölcsön egy "egész jó kis" fényképezőgépet, egy Nikon D200-at és nagy hirtelen lőttem ezt a fényképet. Csak kutyafuttában készítettem, de már most is el vagyok ájulva a minőségtől. Hétvégén nyomok egy fotó sessiont, majd azokat a képeket is bemutatom. ;)

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.10. 13:42

nem akarok OFF olni de aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa leesett az állam, beállitások, és optika is érdekelne :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ki mivel fényképez?

HozzászólásSzerző: Lumachetta » 2010.09.21. 01:19

;) Egy lencsét a kamera elé tartani. Bélyegészeti-, ékszerész-, stb.- lencse, amit értek. Legalább is részletekre, parányi állatkákra nagyszerü!
Üdv Hajnalka
Lumachetta
Red cherry
 
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.09.18. 17:20

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegyes témák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég