Pirx

Egy kis ki kicsoda

Pirx

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.03.27. 15:31

Mivel az elmúlt napokban jócskán kértem tőletek tanácsot és segítséget, úgy illik, hogy bemutatkozzak:

Ábel/34/Budapest/építész

Az akvarisztikával pedig pont úgy jártam, mint a villanyvasúttal, leporoltam egy 20 éve félretett hobbit a gyerekeim szórakoztatása végett, és persze rápörögtem újra... Gyerekkoromban tartottam otthon hazai halakat, tarajos gőtét és vízi botpoloskát, botsáskát és levéllábú sáskát, meg még afrikai agátcsigákat is...

Most, hogy négy éve halak helyett gyerekeket nevelek, egyik tavasszal, amikor megszüntettük a madáretetést az ablakban, néhány nap alatt berendeztem egy akit csalódott sarjaim kárpótlására. Aztán persze, a webes szakirodalmat olvasgatva hamar kiderült, hogy az aranyhalak nem kompatibilisek a nanoakváriummal, a kereskedő által az akiba beimádkozott üveggarnélával meg különösen nem... (Szegény garni, nyom nélkül falták fel...) Így az aranyhalakat elajándékoztam, most egy Cap Lopez fogasponty pár lakja a halas nanót, akiknek ez az ideális közeg. Viszont a garnik annyira megtetszettek, hogy egy hónapja újra importáltam egy pár heteropodát, meg kevéssel később két pinokkiót, és nagy hirtelenjében berendeztem nekik a tíz literes karantén-akit.

Mostanra persze kiderült, hogy a tízes aki a belső mechanikai szűrővel nem épp ideális nekik, így az elmúlt napokban némi irodalmazás után elkezdtem összerakni egy harminc literes mattenes lakhelyet. Pillanatnyilag elkészült a gépészet, beterítettem az aljzatot, és ha tökéletesen kiszárad az FBS, feltöltöm vízzel, teszek bele indítót, és remélem, nemsokára költözhetnek a garnik, akik talán új haverokat is fognak kapni.
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Pirx

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.27. 15:33

Üdv a fórumon!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pirx

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.03.27. 15:50

Üdv a fórumon! Külön öröm, hogy egy építész csatlakozik a tagok sorához, hisz tanoncok már vannak. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron