nj

Egy kis ki kicsoda

nj

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.01.28. 23:00

Sziasztok, ideje lenne nekem is bemutatkoznom.

Nagy Jánosnak hívnak, Szegeden tanulok és élek és ha minden jól megy itt is szeretnék letelepedni. :)

Jellemző hogy hobbi hullámok törnek rám hosszabb rövidebb lefutásokkal majd vissza vissza térek mindhez mintegy periodikusan illetve szezonálisan. :) Ilyenek voltak a madárpókozás, orchideázás, nemrég elkezdtem a pozsgás növények gyűjtését főleg a Haworthia és Euphorbia nemzetség tagjait, de ők most telelőben vannak alvó üzemmódban, így tehát kitaláltam magamnak a garnélás akváriumot, amibe szépen lassan jöttek a halak is, így végül is lett egy tök hagyományos halas akváriumom, míg nem egy több hónapos távollét alatt kihullottak belőle a red cherry-k. :o Nem tudni mi vitte el őket... maradt egy vadas színű ivadék illetve egy totál barna. Melléjük kaptam szintén heteropodákat, de az igazi vágyam a tigrisek voltak. Ezeket tegnap sikerült beszereznem, nevezetesen 6 db-ot. Szeretnék melléjük még yellow-kat is, igazán jól fognak mutatni szerintem.

Ezek jelenleg egy 18 literes akcsiban vannak amihez egy Killer81-féle kóláspalackból fabrikált cseh-tipusú átemelővel ellátott szűrő tartozik és működik is remekül. :mrgreen:

A tervem az hogy ezek utódjait szelektálom, a szép, kontúros egyedeket itt hagyom, míg a kevésbé előnyös fenotipusúakat viszont áthelyezem a halas akváriumba, szaporodhatnak ott is ha akarnak, viszont a halak ellen már csak a jávai moha és az átokhínár adhat menedéket a porontyoknak. :) :lol:

A halak egyébként endlerek és kolibrihalak illetve 3 hím karcsú vörös díszmárna. :ugeek:

Reméljük a legjobbakat.
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: nj

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.01.29. 12:25

Üdv a fórumon! ;)
Ahogy tanácsoljuk mindenkinek, nyiss Te is nyugodtan naplót az aksidnak. Illetve kérdezd a garnigurukat, ha valamit nem tudsz. (Persze nem magamra értettem :D)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: nj

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.22. 15:08

Üdv itt a fórumon!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron