Dzsolo

Egy kis ki kicsoda

Dzsolo

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.28. 11:38

Sziasztok,

pár hónapja elkezdtem taposni a 3X éveimet, az akvarisztikával gyermekkoromba nem nagyon foglalkoztam inkább a horgászat és a sportmotorozás töltötte ki diákéveimet, egyik haveromnak volt egy kis akváriuma, maximum 40 literes lehetett és aranyhalat tartott benne valami sóderes talajon ez volt az első találkozásom az akvarisztikával, később néha eszembe jutott, hogy milyen jó lenne de valahogy annyi minden más volt az életemben, hogy nem szántam rá magam, majd miután végeztem tanulmányaimmal elkezdtem a nagybetűs életet, összeköltöztem a menyasszonyommal elköltöztem a családomtól, a természetből kilépve egy panellakásban találtam magam, teltek múltak a hónapok amikor már olyan szinten elegem lett a panelból, hogy el sem tudom mondani akkor jött az ötlet, hogy jó lenne egy akvárium mert anno szerettem kijárni nagyon a telekre horgászni nézni a halakat, és elkezdtem keresgélni a neten megláttam NIGRO akváriumát 2006.márciusában konkrétan ezt:
Kép
ekkor eldöntöttem, nekem ilyen kell, azt tudtam, hogy használt felszerelés nem kell, mert a szoba díszévé kívántam tenni ezért rendeltem egy
160 literes szettet, aminek a lényege az hogy külső szűrővel volt, mindig igyekeztem optimális feltételeket teremteni a halaknak az akvárium április 10.-én már a nappaliban volt, ettől az időponttól indult minden.
Kép
A kezdetekben még mindenhonnan elkezdtem vásárolgatni a növényeket persze horror árakon, de ezt hamar meguntam elkezdtem keresgetni a neten, találtam pár nagykert ahol ki tudták elégíteni igényeimet és kisebb összegért hatalmas mennyiségű vízinövényeket lehetett kapni, a szaporulatot eladogattam de mindig olcsóbban mint amennyiért mások adták, persze voltak kudarcok is hatalmas kudarc a
Kép
Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér az egyik kedvenc halam állandó pusztulása, sajnos már kb. vagy 30darabom volt belőle és mindig elpusztultak, úgy 8hónap után, amikor Rain-től vettem 6pár a Ramirezit adott ajándékba Red Cherry garnélát szép pirosak voltak, ugyebár egy akváriumom volt és beletettem abba a külsőszűrő szívókosarára harisnyát húztam, hogy ne nyelje el őket még aznap este az egyik ramim megette az egyiket, ami a torkán akadt és megfulladt,
Kép
ezek után levettem a védőhálót majd két napra rá már egy garnélát sem találtam az akváriumba, később szűrőtakarításnál találtam pár nyomot, hogy hova is tünhettek.

Nem túl régen elhatároztam hogy itt az ideje kicsit komolyabban belemászni a növényes akvarisztika világába és lecseréltem az akváriumomat egy 240literes 120x40x50 Diversa akváriumra és a hozzátartozó alamíniumtetőbe épített T5 világításra, azért ezt választottam mert a későbbiekben ez a tető teljesen jó lesz majd a LED világításnak, persze majd az élet igazolja vagy cáfolja elképzelésemet, de kivárom :) (az új akváriummal igen komoly gondjaim vannak, de ezeket nem részletem itt, már leírtam egy blogban, gondalom azt mondanom sem kell mennyire nem örömteli az új akváriumom)
Kép
Ezzel egy időben olvasgattam szentgyo blogjába majd szétnéztem, hogy milyen a felhozatal a Neocaridina heteropoda- Red cherry garnélából, mivel még nem volt tapasztalatom velük vettem 10 vad példányt kicsi pénzért, ők voltak a taneszközök :)
Kép
kb. 2 hétig voltak meg rájöttem, hogy megy ez nekem, és eladtam őket akváriummal együtt, ez idő tájt pont a Ramirezi pusztulás okán beszélgettem Rain el, ő mondta hogy egy ismerősének nagyon szép vörös garnélái vannak, ekkor megkerestem Koka-t és 2-3 napi puhítás után sikerült elérnem nála hogy eladjon belőle 10db-ot, valahogy így kezdődött a dolog jelenleg van már RC-m szentgyotol is (persze külön-külön akváriumba) és tervezem további fajok beszerzését is,
Kép
a számítógépszobám lassan átalakul majd garnélás szobává :D eddig ennyi történt velem vizes témában nagyvonalakban :)

üdv: Tibor
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dzsolo

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 12:10

Hello,

Üdv itt a fórumon, köszönjük a részletes bemutatkozót. Szerintem jó dolog egy kicsit többet tudni a a fórumozók eddigi "akvarista életéről", mindig akadnak érdekes dolgok ;)

Remélem aztán vigyázol a red cherrykre 8-)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dzsolo

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.28. 12:33

szentgyo írta:Hello,

Üdv itt a fórumon, köszönjük a részletes bemutatkozót. Szerintem jó dolog egy kicsit többet tudni a a fórumozók eddigi "akvarista életéről", mindig akadnak érdekes dolgok ;)

Remélem aztán vigyázol a red cherrykre 8-)


igyekszem vigyázni, :D amúgy a következő garnélás külsőszűrős akváriumomba majd úgy tervezem, hogy a szűrőkosárra húzok egy szivacsszűrőt akkor sem nyeli el őket. :)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron