Galagonya

Egy kis ki kicsoda

Galagonya

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.10.27. 14:55

Sziasztok!

Örülök, hogy itt lehetek a garnéla fórumon, még ha nem is a kezdetektől. Úgy látszik most jött el az ideje, hogy én is csatlakozzam ehhez a kis baráti közösséghez, amit az oldal eddigi olvasgatása alapján tényleg nagyon pozitív hangvételűnek, egymást segítő barátságos légkörűnek érzek. Gratula az alapítóknak és persze a tagoknak is, mert ezt így együtt, közösen lehet létrehozni és fenntartani. :)

A becsületes nevem Kacsa Gábor (persze becsületes gyerek ez a Galagonya is ;) ), januárban leszek 36. Dunakeszin élek "kis" családommal, azért idézőjelben, mert két fiunk van 1(Koppány) és 4(Adrián) évesek, januárban pedig érkezik a harmadik, egyelőre még titkolja a nemét.

Gyerekkoromtól kezdve van egy-két akváriumom, egy-két kisebb szünettel, az elsővel még apám lepett meg óvodásként. Ő sajnos 6 éves koromban meghalt, de az akvarizálást mindig folytattam, ami nem volt nehéz mert egyrészt mindig is elvarázsolt ez a kis dobozba zárt víz alatti világ, másrészt meg a rokonságban is szinte majdnem mindenhol volt akvárium.

A Természettel rendkívül mély a kapcsolatom, mindig szerettem kirándulni, túrázni, horgászni...főleg az erdőben és tavak közelében érzem azt, hogy valójában itt vagyok otthon, hogy ők is a családom, hogy összetartozunk valamilyen ősi kötelékkel.

Talán nem meglepő, hogy érdekel a természetgyógyászat, az ezotéria és a spirituális gyógyítás, hiszek az angyalokban és a tündérvilágban, akik a természet harmóniájáért tevékenykednek és igyekeznek gondoskodni a biológiai sokszínűség, a különböző állat és növényfajok fennmaradásáért, az élet fenntartható fejlődéséért. /nem gazdasági értelemben/
Azt gondolom, hogy nekünk embereknek fontos dolgunk a velük és a természet erőivel való együttműködés, azért hogy még sokáig megőrizzük ezt a bolygót minden szépségével és különlegességével ebben a naprendszerben és azért is hogy újra visszataláljunk önmagunkhoz, és harmóniában éljünk a természettel szövetségben. :mrgreen:

Meglepő lehet, hogy foglalkozásom szerint pénzügyi közvetítőként, tanácsadóként dolgozom már több mint 7éve, de azt gondolom, hogy ezen a munkán keresztül is nagyon sok embert lehet hozzásegíteni ahhoz, hogy elérje,de legalább is megfogalmazza és megtervezze a vágyott céljait és ezáltal tudatosabban élje az életét. Ha valaki már meghatározta az irányt, az már csak idő kérdése és el is éri a célját. Legalább is a lehetősége megvan rá. ;)

Az akvarisztika célja szerintem sokkal több is lehet, mint azt sokan gondolnák. Azt hiszem a természetvédelem egyik eszközeként is számon tarthatjuk, mint számos faj fenntartásának alternatívájaként, vagy mint a természettel való egységünkre nevelés eszközeként is, az élet más apró teremtményeiről való gondoskodással.
Mindezek miatt fontosnak tartom és igyekszem én is minden tudást megszerezni ahhoz, hogy a természetes környezetükhöz minél inkább hasonló módon alakítsuk ki az akváriumok berendezését, látványát és lehetőleg azonos élőhelyről válogassuk a fajokat, a vízparaméterekről nem is beszélve. Persze ez nem kis feladat, de ha előre tájékozódunk, olvasunk és kérdezünk, akkor talán lehetséges.

Ehhez azt gondolom kitűnő lehetőséget nyújt többek között ez a fórum is, és biztos vagyok benne hogy sokan gondolkodtok hasonlóan ebben a kérdésben. Remélem sikerülni fog ebben a szellemben meghatároznunk közösen az irányt, sok múlik rajtunk!

Ígérem nem leszek mindig ilyen hosszú, de ezek a gondolatok jellemeznek engem. Köszönöm, hogy elolvastad!

Üdv Mindenkinek!
:)
Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Galagonya

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.27. 15:48

Üdv itt a fórumon Gábor!

Köszi a bemutatkozót, előre a garnélák világába ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron