LGA

Egy kis ki kicsoda

LGA

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.24. 13:32

Sziasztok!

Most nézem csak, hogy teljesen kimaradt a bemutatkozás. :) Lencsés Gábor, budapesti, de 2 éve Gödöllőn lakunk kis családommal. Per pillanat informatikus vagyok, de gyerekkoromban és fiatalságom nagy részében biológus szerettem volna lenni (herpetológus). A magyar oktatási rend elég érdekes, szóval infora is könnyebb bejutni, mint valami értelmes szakra, ha indul egyáltalán - hiszen pl. az ének jegyedet figyelembe veszik, de a biofaktot meg nem. :? És azóta lett például biológus-mérnök képzés is... :shock:

Egész kis koromtól kezdve volt akváriumom, kettő is. Most már tudom, hogy az akkori viszonyokhoz képest "high-tech" - talajszűrő a 70-es években pl. Persze a halakon kívül rengeteg mindent tartottam nem sorolom fel, bár a többségük már amúgy is elévült. :)

Imádom a tengert (ha összeszámolom legalább 2 évet töltöttem tengerparton :) ), ennek folytán több mint 35 éve foglalkozom könnyűbúvárkodással. Némiképp megszállott vagyok, így pl. egy időben elnyertem a "rákász" becenevet is. :) Akkor még persze álmodni sem lehetett mondjuk olyanról, hogy az ember kimegy egy ösztöndíjra és tengerbiológus lesz. :( Persze az is problémát okozott, hogy hol pénz nem volt a búvárkodásra, amikor meg lett volna, akkor meg idő nem volt - ez mostanra került egyensúlyba. Most egyik sincs. :)

A régi lakásomban meg is volt a hely, ahova majd egy naaagy akvárium kerül - tengeri, szigorúan -, aztán a feleségem tudatta velem, hogy építkezni szeretnék, így az a projekt lekerült a napirendről. A hosszasan elhúzódó építkezés ellenére idén már mindenképpen szerettem volna akváriumot. Pláne, mikor kiderült, hogy azóta édesvízi garnélák is vannak idehaza akvarista körökben. Első körben egy közép-tech - Key' nincs a fórumon, ugye? ;) - növényes akit céloztam meg, garnélákkal, nyilván alulbecsülve a költségeket és persze a magyar asztalos viszonyokat. Mivel közben elfogyott a türelmem, a fiam kapott nyúlra egy kis akváriumot, RC-kel meg neonokkal. Azóta az RC-k szép lassan elkezdték kiszorítani a vizet az akváriumból, én meg kellőképpen elpiszmoghattam a dologgal.

Ezen kívül van még pár hobbim, de azok most háttérbe kerültek. Valahogy minden érdekel... imádok barkácsolni is (eredetileg baltával kellett hackelni ;) ). Oké, az autók nem, így viszont pénzt lehet átcsoportosítani értelmes célokra.

LGA
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LGA

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.26. 10:59

Hello,

Üdv itt a fórumon garnélás-informatikus :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LGA

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.09.26. 19:49

Üdv.
Lassan alakíthattok itt egy informatikus szekciót.....
Pék nics a fórumtagok között? Vagy cipőfelsőrész-készítő?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: LGA

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.27. 21:13

Irigykedsz, mi, hogy nálunk nem csak az akvárium kocka. ;)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: LGA

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.09.27. 21:34

LGA írta:Irigykedsz, mi, hogy nálunk nem csak az akvárium kocka. ;)


Hát én nem vagyok az a kimondott kocka.....
Az egyetemen kaptam egy kegyelemkettest programozásból, (struktúrált fortran - szerintem már olyan nincs is....)
de meg kellett ígérnem, hogy megmaradok felhasználói szinten. :lol:
Nem esett nehezemre betartani... a 10 éves kisfiamat szoktam megkérni a bonyolultabb műveletekre......és látom, mit csinál, de nem értem..... :(

Viszont egy szál Camillus késsel kíbírom 10 napig a dzsungelben ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: LGA

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.28. 07:45

Strukturált fortran már akkor sem volt... ;)

*LGA bólogat* én is kibírom egyetlen olyan izé késsel 10 napig, de aztán csak megkérdezem a személyzetet a 10. napon, hogy mire is való... ;) :lol:
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron