Arthymus

Egy kis ki kicsoda

Arthymus

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.28. 20:19

Üdv Mindenkinek!
32 évesen ismételten beléptem többszöri gyermekkori, főként sikertelen probálkozások után az akvarisztika rabulejtő világába, azóta szerencsére kiépült az internet :mrgreen: , így már sokkal könnyebb hasznos infot szerezni, no meg miután ennyi idősen már minden tisztességes ember valamilyen munkát végez , bár igaz hogy munkahelyemen csak "fizetgetnek" -egészségügy- valamivel könnyebb áldozni az embernek hobbijára mint anno.
Olvasva a forumot örömmel tölt el , hogy ilyen sok lelkes, tapasztalt kollega táraságába kerülhetek.

Sajnos a helyszűke miatt csak egy "vak ablak" párkányán tudtam elhelyezni egy 80X15X30cm-s akit , ami netto kb. 30l -t jelent. Házilag készített a teteje is. Az aki kb fél éve megy, eddig probaképpen guppik lakták, kb. 2 hete van 7 db kék Neon, 5 db Red Cherry, 3 db Amano. ( 1 RC valahogy kimászott az akiból az éj leple alatt és másnapra mumifikálódott:( - bár a teteje le van fedve egy plexivel)

Növényzet: két tő Anubias mangrove gyökérre kötözve, 3 db mohagomba ( cladrophora aegraglopia?) ill egy gyors növésű növény amit még nem sikerült beazonosítanom

Aljzat: sera floredepot, gyöngykavics
Világítás: házilag készített állvány, T8-as lámpatestben 1 db 18W -os Sera Daylight
Szűrés: jelenleg Eheim 2008 belső szűrő házi készítésű esőztetővel, hogy kisseb legyen a flow + légpumpás szivacsszűrő
Fűtés: Sera 50W
T: 24C

Sajnos az algásodást még nem sikerült leküzdenem ( zöld alga ) a víz szép tisztának tűnik, de a Anubias leveleken elég tetemes mennyiégű alga van, jelenleg napi 6 órát világítok, fénycsövet is nemrég cseréltem : 12000K Philips aquarelle helyett Sera Daylight megy igaz még csak két hete de az algásodás nem látszik csökkenni. Heti 40 % vizcserét végzek előkezelt ( sera aqautan) + "egy hetes pihentetett" csapvízzel.
A motoros belső szűrőt tervezem lecserélni, egy külsőre egyfelől garnélavédelemi okokból, másfelől hátha megoldást jelentene az algásodásra. Az algásodás ellenére ez a pár apróság így is nagy örömet és kikapcsolódást nyujt, remélem még sokáig.
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: Arthymus

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.28. 21:33

Üdv a fórumon! Ha szeretnéd mutasd be a nagyközönségnek is az akváriumod! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Arthymus

HozzászólásSzerző: arthymus » 2011.03.28. 22:41

........ olyan sok gyönyörű profi akváriumot, fotót láttam most itt a forumon, :? hogy ezzel még egy kicsit várnék....
de azért köszi
arthymus
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.03.22. 15:44

Re: Arthymus

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.29. 17:56

Üdv a fórumon!
Mutasd meg nyugodtan az akváriumod, nem kell ám dugdosni. :)
Mindenki úgy tanul itt a fórumon, hogy megmutatjuk mi jön elsőre, aztán segítünk egymásnak. Kép alapján talán tudunk segíteni az alga problémán is.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Arthymus

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.29. 21:01

Üdv a fórumon!
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Arthymus

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.03.29. 21:29

Üdvözöllek Én is a fórumon! :)
Ha majd úgy ítéled meg, hogy már megérett az akid a nyilvánosságra, akkor szívesen látjuk! ;)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron