Sumák

Egy kis ki kicsoda

Sumák

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.02.14. 16:09

Sziasztok,
hát én is észre vettem, hogy létezik a bemutatkozós topik, ráadásul már ideje is a bemutatkozásnak.

Zágoni Bálintként láttam meg a napvilágot 36 évvel ezelőtt, pillanatnyilag - talán említeni sem kéne :) - informatikusként dolgozom Pesten.
Házas ember, két fiú gyermek édesapja.

Gyerek korom óta rengeteg állatunk volt ( kutya, görög teknős, halak, tengeri malac, nyúl, pinty, papagáj, sün, degú, törpe hörcsög...).
A gyermekkori családi akvárium után 2005 táján kezdtem újra az akvarisztikát egy "szép", de nem túl nagy sügeres medencével, ami egészen tavaly augusztusig üzemelt is, szépen szaporodtak, csak hát a nyári szabadság... Talán nem a megfelelő emberre bíztam, a lényeg, hogy a teljes állomány oda lett. :( Kezdeti szomorúságom hamar oszlani látszott, végül is már voltak tervek a váltásra, igaz nem így terveztem a típus váltást. Egy alapos fertőtlenítés után már járt is az üres technika, hogy mihamarabb elérje az üzemi állapotát, közben már Szentgyó blogjával keltem feküdtem, bogarászva a garnéla tartás rejtelmeit, keresve a számomra legmegfelelőbb garnikat az induláshoz. Talán a nagy akvárium méret miatt, de nem tisztán garnélás medence készült, vegyes maradt, de az egész kialakítás a garnélákra épült. Tavaly októberben be is indult az új beszerzés. Jelenleg 10 amano, 1 sepregető, 3 szívó harcsa, 10 vörös neon, 10 vörös orrú pontylazac, 8 csigaevő csiga, és számtalan hólyag csiga lakja, amit egy növény beszerzés kapcsán sikerült behurcolnom. Még nincs letisztulva, folyamatosan alakul, de talán egyszer... ;)
Hát így kerültem ide közétek, és süllyedek egyre mélyebbre a garnélás világba.

Már alakul a fejemben egy következő medence, ehhez a technika már adott - a régi nevelő medence, kb. 25 liter, már csak az új lakók hiányoznak belőle... :lol:

Röviden ennyit magamról..., inkább kérdezzetek, ha valami érdekel. ;)
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Sumák

HozzászólásSzerző: xman » 2011.02.14. 16:39

Szia!

Üdv itt a fórumon!
Remélem sok érdekeset találsz, és osztasz meg velünk majd....

Engem érdekelne, hogy mi lesz az új 25 literesben?
Remélem majd fotókat is láthatunk!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Sumák

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.02.14. 16:47

Szia,

... hát sajnos ezt még nem tudom... talán még valami egyszerűbb faj, bár kacérkodom a crs gondolatával, nagyon szépek...

Képek már vannak fent az amanokról, a 25 literes még messze van, csak terv, talán március végére lesz belőle valami.
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron