DeKol

Egy kis ki kicsoda

DeKol

HozzászólásSzerző: DeKol » 2011.01.23. 18:25

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon így bemutatkozok.Sólyom Gábornak hívnak Hajdúsámsonba lakok /Debrecentől 9km re/.16 éves vagyok van egy kezdetleges növényes akvárium, de tervbe van egy külön garnéláknak szánt akvárium is.Most jelenleg 12 db kifejlett egyedem van /meg pár gyerkőc/.Héten 3-4 olyan egyedet láttam aminek már megvolt a "nyereg" azóta történt pár vedlés is szóval most várok hogy mi lesz az eredmény, de egyenlőre még nem találtam ikrást. ;)
Kedvencemről mutatok egy képetKép
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: Red Cherry Shrimp - Neocaridina heteropoda

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.23. 19:02

Hello!
Üdv itt a fórumon!

Ennek a garnélának nagyon szép a mintázata!

Sok sikert!
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.23. 19:04

Szia Gábor, üdv itt.

Átpakoltam a jó helyre a hsz-t ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: DeKol » 2011.01.23. 19:17

Köszi hogy átraktad csak később vettem észre hogy van bemutatkozó topik:)
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.01.24. 09:29

Üdv a fórumon, várjuk a képeket. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: DeKol » 2011.01.24. 18:24

Azon gondolkoztam ma hogy ugye elsőnek csak leszállnak az ikrák a hasa alá a garnélának és utána kezd majd kipöttyösödni/ magyarul később jelennek meg a szemek/?Mert ma az egyik garnimnak sokkal nagyobb a hasa alatt a teste és máshogy is viselkedik /körbe körbe úszkál az akváriumba/ szóval szerintetek most a garnimnak most mien frontja van? :D
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: DeKol » 2011.01.25. 22:53

Sziasztok!

Na segítséget kérnék van egy 34literes akváriumom (60cm széles 22 mély 26 magas) ebbe az akváriumba szeretnék Red cherry garnélákat tartani.A talaj Shirakura Red Bee Sand lenne kb 3-4kg.A dekorációnak Jávai mohát gondoltam ki.A fényforrás még nem ismert :D . A vízszűrésről egy Aquarel Mini gondoskodna/270l/h/.A Co2 élesztős módszerrel lenne megoldva. Itt merül fel egy kérdés: A red Cherry mennyire érzékeny a Co2 re?.A jávai mohának elég a Shirakura talaj?mert azzal akarom az egész talajt be"futtatni" szóval erre kérnék tanácsokat hogy hogy tudnám a Jávai mohát arra össztönözni hogy lent maradjon?Ezek a körülmények megfelelnek a Red cherryiknek?A akváriumba még helyet kapna pár darab Dragon kő is:)
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.01.25. 23:11

A talaj bőven megfelel a célnak. A jávai moha egy igen igénytelen növény.
Azt azért tudnod kell, hogy a Red Cherry enni is fog belőle.
Egy nagyobb csapat el is fogyaszthatja.
Általában úgy érdemes telepíteni, hogy kevésbé feltűnő cérnával vagy hajhálóval a választott felülethez kötözöd.
Apró felületi kapaszkodó nyúlványai vannak. Pár hét után eltávolítható a kötözés.
Én úgy oldottam meg, hogy 10cm-es vékony damil 2 végére rozsdamentes anyacsavart kötöttem.
A jávai mohát a kőre terítettem és átraktam fölötte a damilt, az anyákat pedig ujjal a talajba nyomtam.
Így keresztbe több irányból is rögzítettem. Később ha a moha megveti a lábát, az egyik anyát levágod a másiknál fogva pedig kihúzod a moha alól a damilt.
Később ollóval nyírhatod a nem tetsző túlnövéseket.
Dekoratívan néz még ki az úszó májmoha is tárgyakra kötözve.
szentgyo egyik képén nagyon szépen látszik is. Itt annyi a különbség, hogy jól oda kell kötözni, mert nem igazán gyökeresedik meg.
Erősen ajánlott a hajhálós kötözés. Eleinte lehet gázul néz ki, de 2-3 hét és elfedi a kötöző anyagot.
Ha nagyon túlnő és erős áramlatban van, akkor előbb utóbb az áramlat letépi. Ezen kívül viszonylag igénytelen, de a fényt azért meghálálja.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: DeKol

HozzászólásSzerző: DeKol » 2011.01.27. 22:05

Kép
Egy kicsit sötétebb beállítással készített kép.

Kép
Normális beállításokkal készített kép

Kép
Hé Gazdi figyelj pózolok

Kép
Általános kép

Kép
Valaki nagy algamezőt hagyott maga után

Kép
Rotala is elkezdett fejlődni

Kép
Egy vad színezetű garnélám

Kép
Már megint pózolok
Avatar
DeKol
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.19. 19:35


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég

cron