Hupika

Egy kis ki kicsoda

Hupika

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.14. 11:10

Sziasztok!

Hudák János vagyok, 36 éves. Miskolcon élek, az ÉMÁSZ-nál dolgozom, bár ez nem azt jelenti, hogy valamit is konyítok az elektromossághoz :D Akváriumom - másokhoz nagyon hasonlóan - gyerekkorom óta volt, de a korai akvarisztika nálam (is) leginkább abban merült ki, hogy nem felejtettem el beszórni némi eleséget a halaknak :) Aztán hosszú kihagyás után tavaly szeptemberben indítottam egy növényes (bár inkább halas) 112 literes akváriumot. Aztán az első halak beszerzése közben megláttam ezeket az édes "valamiket", amik jártak is, úsztak is és rendkívül mókásan falatoztak :) Mint kiderült, garnélák voltak... :) Mondanom sem kell, hogy utánaolvastam sok helyen és arra az elhatározásra jutottam, hogy belevágok. Vettem 6 darab amanot, majd 4 red cherry-t és négy sakurát. A halak jó társaság (lazacok, pandák, semmi vérengző vagy vad), így a garnéláim láthatóan remekül élnek...olyannyira, hogy az amanoim folyamatosan petések. Még több utánaolvasás után beszereztem két kis akváriumot, ill. minden technikát, tengeri sót, folyékony tápot hozzá és egy hete van külön az egyik petés amano mama, most várjuk az első szaporulatot :)

A fórum remek, igaz, még sok mindent kell olvasnom és tanulnom, de remélem, jó úton haladok! ;)

Kép
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: Hupika

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.01.14. 11:26

Bővül az amanos tábor :) tökjó
Sok sikert a garnikkal és jó olvasgatást
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Hupika

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.14. 13:50

Szuper!
Üdv a fórumon! várjuk a beszámolókat és képeket a garnélákról és az akváriumokról! Ez a fénykép mindenesetre nagyon tetszetős!

Dávid
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Hupika

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.14. 18:06

Hello,

Üdv a fórumon, remélem beszámolsz Te is arról, hogy hogyan alakul az "Amano garnéla hadművelet"!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hupika

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.15. 13:19

szentgyo írta:Hello,

Üdv a fórumon, remélem beszámolsz Te is arról, hogy hogyan alakul az "Amano garnéla hadművelet"!

Természetesen. Amint lesz változás, már ragadom is meg a klaviatúrát...de eddig semmi... A mama külön van és láthatóan nőtt a "hasa" (vagyis a hasa alatti peteadag), de még nem engedte el a kicsiket.
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron