dzsega

Egy kis ki kicsoda

dzsega

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.02. 23:15

Hali!

Jáger Roland a tisztességes nevem. Jelenleg Pécsen lakom feleségemmel. Ami a munkámat illeti a királyi postán dolgozom, informatikusként.
A napvilágot 26 évvel ezelőtt láttam meg, és mióta eszemet tudom az autók és motorok rabja vagyok. Az akvarisztika annyiban merült ki, hogy kaptam két kis égszerteknőst amiket sikeresen átsegítettem a túlvilágra... :cry: Szóval szüleim nem adtak több esélyt. (kb 10 éves voltam) Így maradt a motor ill az autó. Pár éve beláttam, hogy ezek drága hobbik így valami "olcsóbb" után kezdtem nézni. Ekkor kaptam ajándékba egy 60l-es akváriumot teljes felszereléssel. Nem kell sokra gondolni elég low tech volt. Azóta lett mellé egy 25l-es majd egy 19 aztán pedig egy 40-es. A 19-es volt az első amiben csak garnik laktak (RC-k) teljesen felszerelten és berendezve vettem garnikkal. Ez kb januárban lett meg. Szépen szaporodtak, sikerült is sokat eladnom, aztán a nyár szörnyű volt, elég sok meghalt a 33°C-os vízben, nem sikerült hűteni rendesen. Majd újabb egyedek (kb60) estek áldozatul. Ekkor áthelyeztem őket egy ideiglenes karantén akváriumba őket, valamit elhatároztam, hogy nem nekem való ez a hobbi. Csak a minap jöttem rá mi lehetett a hiba, egy automata fűtő ami, beázott és szerintem a feszültség ami a vízbe jutott végzett velük :cry: Nos szerencsére megnyugodott a lelkem, hogy műszaki hiba okozta a tömeg gyilkosságot, ezért korábbi elhatározásomat (miszerint nem tartok garit) töröltem.
Új célt tűztem ki magam elé: egy 240l-es növényekkel dúsan ültetett kis csoda. CRS CBS garnikkal, valamint törpe szívóharcsa és amanda lazac. 2011 ősz a projekt vége.

Az akváriumaim már többször át lettek rendezve, a 60l-es jelenleg 3 hetes és elég sok pénzt beleöltem, hogy megfelelő legyen a CRS CBS állománynak (tudom elég nagy fába vágtam a fejszém... de bírom a kiképzést és szeretem a kihívást). Elég sok növény van benne még, majd meglátjuk melyik az ami bírja a kiképzést. Fáradozása és túlélésének jutalma, a 240l-esbe a belépő. :D

Asszem ennyi...
Kösz, hogy végig olvastad, nem volt egyszerű elég kusza... :)

Üdv.: dzsega (Ha ezzel a névvel találkozol a neten (magyar oldalakon) 90%, hogy én vagyok. :lol: )
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: dzsega

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 11:56

Welcome ;)

Reméljük majd képeket is látunk az akváriumokról és az állatokról!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron