MissMuss

Egy kis ki kicsoda

MissMuss

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.15. 17:58

Sziasztok!

Mindig is halogató típus voltam, no meg a fórumot sem akartam leterhelni :D de hát, illik, ezért én is bemutatkoznék

Smahajcsik Dórának hívnak. Alapvetően vidám, pörgős budapesti lány vagyok, szeretek fényképezni és imádom az állatokat. Az állatszeretet természetesen itthon is meglátszik. A szülői terror sokáig ellenállt a különböző szőrös, tollas jószágoknak, így maradtak a különböző pikkelyesek.
Az 'állatkert' két teknőssel kezdődött, ők voltak az első állataim. Ezután egy 10 literes akváriumot rendeztem be néhány guppinak, amiből hamarosan kész guppitenyészet lett. Innen már nem volt visszaút.. A következő akvárium egy 70 literes társas volt, és a guppik átköltöztek egy 40-esbe. Időközben két megunt Nelson teknős is hozzám került.
Mindig is szerettem a hüllőket, főként a gyíkokat, gekkókat. Szembejött a lehetőség, és lett egy afrikai zsírfarkú gekkóm. Így lettek kilakoltatva a guppik a 40-esből, és költözött be Lizike a terráriumába.
A "nagy" akváriumban már sajnos több hal és növény is áldozatául esett a tudatlanságnak.
Talán a sok kudarcnak köszönhetően egy időre abbahagytam az akvarizálást, az akváriumok ugyan megmaradtak a maradék hallal, a 9W világítással, és a hínárral, ami túlélőnek bizonyult.
Azonban talán egy éve megláttam néhány képet Nature akváriumokról. És eldöntöttem, hogy igenis kipofozom a 70est. És így is lett, a nature akváriummal ugyan köszönőviszonyban sincs (nem is volt cél), de dolgozom rajta, hogy egy középkategóriás növényesnek elmenjen.
Ezután jöttek a garnélák. Egy éve kaptam ajándékba 10-15 átlátszó kis mütyürt. Használati utasítás: ha nem lesz stresszes, szép piros meg kék garnélák lesznek! Zutty beborítottam őket egy kis akváriumba, és vártam a csodát. Asszem nem kell említenem, hogy a garnélák nem hogy pirosak, vagy kékek, de még átlátszóak is alig voltak :lol: Viszont megszületett az új álom: a Red Cherry. Rátaláltam Szentgyo blogjára, és belevetettem magam a garnélázásba.
Idővel a redek is megérkeztek, és azt hiszem innen már mindenkinek ismerősen folytatódik a történet :) az akváriumok számának csak a hely és a pénz szab határt. Sajnos még mindig elmondhatom magamról, hogy több türelmem van mint pénzem, helynek meg méginkább híján vagyok, ezért egyelőre csak két, csak garnéláknak fenntartott akvárium üzemel, de tervben van még kettő kisebb, a szelekcióra.

Az akvarisztikán és a garnélákon kívül még sok hobbim van. Szeretek fényképezni, rajzolni, festeni, vagy bármilyen módon kreatívat alkotni. Több-kevesebb sikerrel, de lelkesedésem töretlen
A fentebb említett szülői terror is megtört azóta, ugyanis van két vadászgörényem. Imádom mind a két szarost, nagyon jófej állatok, mindig megnevettetnek. Sokat járok velük kirándulni, és találkozókra, tehát ez is betudható egy hobbinak :)
Szeretek korcsolyázni, és síelni, bár a síelésre az utóbbi időben nem volt lehetőségem. Lételemem a víz, imádok úszni, és eltökélt szándékom, hogy megtanulok wakeboardozni. Vonz még a kitesurfing, de egyelőre inkább távoli csodálója maradok ennek a sportágnak
Ezen kívül táncolok. Kb 2 éve kezdtem el salsázni, azóta is megmaradtam a latin táncoknál, teljesen rabul ejtett. Mindig feltölt, és jó a társaság is.

Sok minden érdekel, amire lehetőségem van, ki is próbálom. Így végignézve rajta kicsit hosszúra sikerült, de ha már rászántam magam, leírtam a kezdetektől :lol: Elnézést a kisregényért, köszönöm, hogy végigolvastad!
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.15. 20:42

Köszi ezt a kis bemutatót, látod ugye mennyivel jobb így, hogy ezzel sem vagy már elmaradva :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.15. 20:44

Sziaaa!
Hogy hivatalos legyek Üdv itt a fórumon!! :)


Remélem, ha legközelebb találkozunk, elhozod a göriket!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.15. 21:09

Igen, így már legalább ezzel utolértem magam =)

Göriket viszem szivesen, lassan már hozzámnőnek :) Aki még kiváncsi rájuk az csatlakozzon majd .D
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.16. 10:08

Köszönjük a részletes bemutatkozót, és szerintem jobb is volt így, mintha csak két mondatot írtál volna.
Elolvasva hát nem semmi... a táncos résznél már kezdtem kicsit irígykedni :mrgreen: ,hogy mi mindenre jut időd. Én is szerettem volna valamilyen latin táncot táncolni... de hát idő,idő,idő...na majd talán egyszer. :)
Egyébként amikor nem garnizol, táncolsz, vagy épp a görényekkel sétálsz akkor mivel foglalkozol?
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.16. 11:56

Tanulok :) és így talán meg is van fejtve a rejtvény, hogy hogy jut ennyi mindenre idő.
A tánc egyébként jó dolog, csak ajánlani tudom... Az én életemből maga az óra pl csak egy estét vesz el, egyetlen negatívum hogy 11kor ritkán járnak a metrók :lol:
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: MissMuss

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.16. 16:27

Régebben táncoltam (4 évig) 8-) , de csak standard táncokat többnyire. Latin amerikai táncok közül csak a Cha-Cha-Cha-t, valamint Paso Doble-t.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron