Arsa

Egy kis ki kicsoda

Arsa

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.13. 17:01

Helló mindenki!
Horváth Péternek hívnak mióta megszülettem 1982ben. Szombathelyen élek. Foglalkozásom alapvetően logisztikával kapcsolatos dolog. Papírtologató vagyok na! :D
Akváriumom már óvodás korom óta van. Kis guppystól fokozatosan haladtam a nagyobbacska medencék felé.
Többféle állatot tartottam már. Gőtétől a remeterákig, teknőstől a zebrapintyig. Legnagyobb szerelmeim azonban a halak, valamint az utóbbi időben nagyon érdekelnek a garnélák. Jelen pillanatban van egy nano a munkahelyemen és egy 330 literes halas aksi itthon. A nanoban RC-k és amanok vannak, illetve most tervezek beállítani 3 kisebb méretű akváriumot. Ebből egyben yellow fire garnikat szeretnék tartani. A másik 2 db a jarjar csigás/kardinális garnélás próbálkozásom kezdeti terepe lesz. Ezzel a dologgal kapcsolatban rengeteget fáj most a fejem, uh aki tud lásson el tanácsokkal itt:
http://www.garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=30&t=328
Alapvetően szeretem a természetet.
néhány dolog amit még szeretek:
-biciklizés
-futás
-snowboard
-peca
-utazás
-sör
-jó társaság
-női nem (a női igent méginkább)

Nem vagyok fórumtroll típus, uh attól ne tartsatok, h zülleszteni fogom ezt a békés kis helyet!
Mindenkinek a legjobbakat!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.13. 19:49

Üdv a fedélzeten. Örülök, hogy hozzám hasonló ízlésű vagy, én is a felsoroltakat szeretem, kivéve a futás és a snowboard.
Ha meg már az oviban is Guppi volt a jeled, lehet, hogy majd mi kérünk haltartási tanácsokat tőled. ;)
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.14. 11:07

Frettner írta:én is a felsoroltakat szeretem, kivéve a futás és a snowboard.


Abszolút csatlakozom! Üdv köztünk! A 330 lityósban miket tartasz? Rakj fel képeket! :)
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.14. 12:14

Hello,

Köszi a bemutatkozót, üdvözlünk ebben a kis közösségben ;)

Sok sikert a sulawesi projekthez, nagyon örülök neki, hogy ilyen fába vágtad a fejszéd! Kérdezz bátran, igyekszek segíteni, amiben tudok.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.14. 16:30

Üdv a fórumon, és várjuk a képeket, és beszámolókat! :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.14. 16:58

Nos , ami azt illeti, az, hogy kölökgólya korom óta van aksim nem azt jelenti, h akármelyik halfaj tartásában is szaktekintély lennék. Ez gondolom nem vet túl jó fényt rám, de ettől még így van. Azért kérdezzetek nyugodtan, de tele a net olyan emberekkel akik messze tájékozottabbak nálam.

A 330as kb 10 éves akvárium. Az első időszakban amazonaszi témával, majd egy elvesztett biológiai háború után vegyes halas aksiként működött és működik ma is. A halak közül a Botia Macracantháimat emelném ki mert a szívemhez nőttek.
Feltöltök 2 képet a kedvenc halaimról. Sajna már elpusztultak. Mondjuk úgy, h így emlékezem...

A világ egyetlen fej nélküli diszkosz párja:
Kép

Na jó, hazudtam:
Kép

A képek minőségéért bocs és nem is tervezek normális technikát venni erre a célra.

Köszi szentgyo előre is, bizti fogok kérdezni!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.15. 10:05

Szépek a diszkoszok, illetve voltak. Mindig szerettem volna, de valahogy elkerültük egymást.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.15. 22:00

Egy fontos dolgot kifelejtettem a szeretem listából és mivel páran jelezték, h 2 pontot kivéve hasonló az érdeklődési körünk itt van még egy tevékenység ami közel áll a szívemhez:
- búvárkodás
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.15. 22:04

Arsa írta:Egy fontos dolgot kifelejtettem a szeretem listából és mivel páran jelezték, h 2 pontot kivéve hasonló az érdeklődési körünk itt van még egy tevékenység ami közel áll a szívemhez:
- búvárkodás

Az is jó, de a legjobb a sör meg az a másik.... ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Arsa

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.15. 22:18

Háhá!!
Akkor helyezzük el a dolgokat az időben!
Pl: biciklizés, "az a másik", sör
vagy: snowboard, jó társaság+X*sör (egy időben), "az a másik" (az átlagosnál mindenképp hosszabb időtartamban)
HA elgondolkodnék jobban meglehet tudnék még szimpatikus verziókat összehozni... ;)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron