Fatti

Egy kis ki kicsoda

Fatti

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.10.13. 17:43

Sziasztok!
Baranyai Norbertnek hívnak, 42 éves vagyok és én is bemutatkoznék dióhéjban:
Hát, több mint 30 éve az akvarisztika a hobbim. Egy darabig azt hitte a környezetem, hogy majd elnövöm, de úgy tűnik maradandó a károsodás. ;)
Eredetileg kaposvári vagyok, de kaptam egy második lehetőséget is az élettől, úgyhogy 2006-ban Veszprémbe költöztem, ahol vidám családommal jelenleg is élek.
A szakmámat tekintve kisállattenyésztő üzemmérnök vagyok, Kaposváron végeztem 1989-ben.
A diploma munkámat hidrobiológiából írtam, amit később megbántam, mert az egész nyaram ráment. :shock:
A kémiai biztonsági területén dolgozom, és jelenleg többek között szakértői feladatokat látok el. (REACH)
Alapvetően mindig is a díszhal tenyésztés érdekelt. A mai napig lázba tud hozni egy-egy új fajta pl. mostanában az Inle tó apró dániói, razbórái, illetve a garnéák.
Azt vallom, hogy csak akkora halat tartsunk, amekkorát szaporítani is tudunk. Ebben az esetben ugyanis biztosak lehetünk abban, hogy az állataink jól érzik magukat. Náluk ez jelzi, hogy minden O.K.
És itt kapcsolódik most a témához az édesvízi garnélák világa.
Hát belezúgtam, mint légy a lekváros üvegbe.
Nekem, a legnagyobb varázslat az, ha az apró állatok, amiket hazaviszek, belakják az akváriumot.
Amikor nem a menekülés lehetőségét keresik, hanem természetesen viselkednek.
Amikor nem fogság nekik a medence, hanem maga a világ. És szaporodnak!
Ilyenkor sikerül a természet egy darabját belopni a lakásunkba. Na, ez a VALAMI!
Nos, ezért regisztráltam be erre a fórumra, ezért írok ma Nektek, mert a medencéiteket látva azt éreztem meg, hogy ezekkel a pici garnélákkal Ti is pont ilyen miniatűr világokat akartok csinálni az asztal szélén vagy a szoba sarkában, akárcsak én.
A garnéla fajtákról, részletekről bőven van mit tanulnom, de rajta vagyok az ügyön. Általában a vízzel, takarmányozással, genetikával kapcsolatban viszont a tudásom mértékéig állok rendelkezésetekre.
Jelenleg (úgy tudom : ))sakura garnéláim vannak, és szaporodnak szépen. Ha rájövök hova és hogyan kell, szívesen teszek fel képeket róluk.
Egyébként megismertem nemrégiben egy környékbéli garnélást, akit nem látok még közöttünk, hát szólok neki is erről a fórumról.
Üdvözlettel:
Norbi alias Fatti
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.13. 18:31

Szia Norbi,

Köszönjük a bemutatkozást, és természetesen üdv itt a fórumon ;)

Látom tényleg bővül a "fertőzöttek" száma, de hát ez így van rendjén :)

Képet úgy tudsz betenni, hogy feltöltöd egy tárhelyre (sok ilyen van, pl indafoto, flickr, photobucket..), majd pedig a hozzászólásban kattints felül az Img gombra, és a két "tag" közé kell bemásolnod a képed linkjét.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.13. 18:42

Hello!
Üdv a fórumon!
Kiváncsian várom a sakurákról a képeket!

VAn egy ilyen topik,hogy hogyan lehet feltölteni képeket!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.13. 18:47

És valóban, Levi leírta kicsit pontosabban: http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=8&t=78
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.14. 19:26

Szia!

Üdv itt a fórumon. Teljes mértékben egyetértek Veled.
Szerintem minden magára és "hobbijára" valamit is adó akvaristának kötelessége, hogy kedvenc kis állatai jól érezzék magukat, és ha jól érzik magukat akkor valószínűleg szaporodni is fognak. Szerintem egy akvarista számára ez a beteljesedés.
Jó garnélázást, és várom én is a képeket. (még én is gyerekcipőben járok, ami a garnélázást illeti) ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.10.15. 14:51

Üdv a Fórumon!
Örülök hogy egyre többen erősítjük a környék beli (Veszprém megyei szekciót ;))
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Fatti

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.26. 12:14

Nagyon korrektül leírtad a egész hobbi lényegét! Teljesen egyet értek. Üdv!
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég