egedzs

Egy kis ki kicsoda

egedzs

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.07. 10:58

Sziasztok!

Egedi Zsolt vagyok, 38 éves, budapesti. Kb. 12 éve van akváriumom. Először egy 40 literessel próbálkoztam 8 éven keresztül, de mindég kicsinek találtam a kipróbálandó halak számához. Mikor végre nagyobb lakásba költöztünk, beteljesült az álmom egy 450 (amazonasi) és egy 300 (afrikai sügéres) literessel. Persze az üres 40 literest is be akartam rendezni egy idő után, mégse árválkodjon üresen. Ekkor vettem bele garnélákat. Sajnos ezek két hét alatt kipusztultak. Nem tudom mi volt a baj, hiszen egy beállt 40 literes elég kellett volna legyen 10 garnélának. Ez a kudarc évekre elvette a kedvem a garnéláktól (akkor még sok száz forintért vesztegették a szinte teljesen átlátszó red cherryket is). Majd kb. három éve újra vettem 6 db RC-t egy 10 literesbe szivacsszűrővel. Ezek szép lassan szaporodni kezdtek és az egész társaság gyönyörűen bepirosodott, pedig akkor még itthon nem lehetett garnélás tápokat kapni. Egy éve próbálkozom növényes akváriummal is, amibe jól jöttek a szép piros RC-k. Sajnos elég kevés maradt meg az utódokból, ezért vérfrissítésnek vettem 10 db kicsit egy akvaristától. Nagy hiba volt, mert az egész állományom színét lerontották és pár hónap alatt több százra felszaporodtak. Ezek annyira szaporák, hogy már az 1 cm-es nőstények is annyi petét cipelnek, amennyi el sem fér bennük. Erősen gondolkodom az egész állomány feletetésén, és megbízható forrásból szerzett egyedekkel újra kezdeni az egészet. Fél éve vettem 4 db CRS-t és 2 db CBS-t egy új 12 literes akváriumba. Ezek is elég jól érzik magukat és mára kb. 20 db-ra gyarapodtak. Sajnos ezek is csak "boltból" vannak, ezért nem a legszebb példányok, de nekem tetszenek. Lehet, hogy a nyári 28-30 fokos vizet a nem túl tiszta vérvonaluknak köszönhetően élték át? Ha igen, akkor ezért hálát mondhatok.
Mára megtanultam, hogy garnéláknál nagyon fontos a megbízható származás. Szeretnék még egy-két fajt tartani, de sajnos több akvárium ápolására nincs időm. A két garnélást az akváriumoknál hamarosan be fogom mutatni.

450+300
Kép

40 literes megszűnt növényes
Kép

70 literes növényes
Kép
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.07. 11:19

Üdv a fórumon.
Szépek az akváriumok, különösen a két növényes.
A 40 literest miért szüntetted meg? Nagyon jó kis Iwagumi volt. Milyen növények voltak benne? Elől látok HC-t, némi parvulát, de a jobb oldali lóhereszerű, meg a mögötte látható fűféle érdekelne. És a két háttérnövény is.
A a kő benne kvarcit? Vagy mi?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.07. 11:34

Üdv Zsolt itt a garnéla fórumon!

Én jól ismerem az akváriumaidat és ez úton gratulálok hozzájuk. Remélem, hogy neked is sikerül jó mélyre ásnod magad a garnélák varázslatos világába (na ez jó közhelyesre sikerült :) ) Biztos, hogy ezen a fórumon is jól fogod érezni magad. Ha bármi kérdésed van, ne kímélj minket!
Welcome!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.07. 13:10

Frettner írta:Üdv a fórumon.
Szépek az akváriumok, különösen a két növényes.
A 40 literest miért szüntetted meg? Nagyon jó kis Iwagumi volt. Milyen növények voltak benne? Elől látok HC-t, némi parvulát, de a jobb oldali lóhereszerű, meg a mögötte látható fűféle érdekelne. És a két háttérnövény is.
A a kő benne kvarcit? Vagy mi?
Dezső

Az első növényesemet kísérleti jelleggel, koncepció nélkül raktam össze. Miután láttam, hogy működik a dolog, már az esztétika miatt voltam elégedetten vele. Két növényesre nincs időm és pénzem, ezért új akváriumot csináltattam, amiben mélységben is több mozgásterem van. Parvula nincs benne csak Eleocharis acicularis. A lóhere szerű Hydrocotyle leucocephala. A két háttérnövény Micranthemum micranthemoides és Rotala nanjenshenem.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.07. 13:42

Szia Zsolt!

Üdv itt a fórumon! Valóban nagyon szépek az akváriumok (bár az afrikai sügér nagyon nem az én világom).

Reméljük beszámolsz majd az újabb és újabb garnéláidról, hogy nyomon követhessük a lépéseket, ahogy beszippant magába ez a világ :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.09.07. 14:17

szentgyo írta:Szia Zsolt!

(bár az afrikai sügér nagyon nem az én világom).


Pedig szerintem a legszebb színű, legérdekesebb viselkedésű édesvízi halak. Náluk mindég történik valami, ellentétben a többivel ahol csak körbe-körbe úszkálnak a halak.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.07. 14:24

Köszi a választ, persze én is igy vagyok az első növényesemmel. Az ember összerakja, tetszik neki, aztán nézegeti, aztán meglátja a hibákat... végül már csak a hibákat látja....Az enyémben már csak garnélák, meg halak vannak, éppen most akarom átalakítani.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: egedzs

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.26. 12:19

Gratulálok, nagyon pöpec akik! Nem lehet rossz ezek előtt bambulni... :)
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég