Ati

Egy kis ki kicsoda

Ati

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.09.04. 23:34

Üdvözlet!

Böröcz Attila vagyok, 22 éves, optikus/látszerész a szakmám. Munka mellett továbbra is tanulok a Semmelweis Egyetemen, elvileg még 3 évig... :)

Világ életemben volt akváriumom, kezdetben a szülők gondozták, aztán egy külföldi távollétem alatt elpusztult az akkori 55 literes akvárium faunája. Florája nem tudott, mert műnövények voltak... Lényeg, hogy egy teljesen új akvárium képe fogadott, ezennel viszont már élő növényekkel. Az egyik szomszédomnak is volt egy ugyanekkora akváriuma, gyönyörű guppikkal és egy szép tő Echinodorus bleherivel. Ez a két akvárium és a felelősség tudat arra ösztönzött, hogy utánanézzek minden halfajom és növényem igényének. Ez kb. 7 éve történt, innentől nem engedtem senkinek se, hogy hozzányúljon az akváriumhoz. Én is az akvaristán "nevelkedtem". Aztán lett egy 12l-es akváriumom is, amibe az első pár db Corydoras paleatus ivadékom sikerült felnevelni. Sórákot a szobámba keltettem két pet-palackban, időben eltolva ahogy kell, elég mókás volt akkoriban. Minden barátnőmnek, barátomnak ez volt az első kérdése: mi a fene bugyborékol ott a sarokban?
Nekem innentől mintha elvágtak volna valamit. Az élet úgy hozta, hogy örököltem egy lakást, amibe mára egy egész szobát elfoglal a birodalmam. 4db állványon, cirka 3000 liter vizem van. Mára itt is élek kedves Barátnőm és a halaim, garnéláim társaságában. A szüleimnél (kb 60m-re lakunk egymástól) is van két díszakvárium. Egy 288l-es és egy 64l-es. A 288l-essel indultam tavaly az első hazai akvakertész versenyen, eredményt direkt nem írok, aki kíváncsi nézze meg. :) Ebből gondolom kiderült, hogy a növényes akvarisztika sem áll tőlem olyan távol.
Halak terén nagyon sok fajt tartottam és szaporítottam is, de folyamatosan keresem a kihívásokat.
A garnéla szerelem nálam kb 2 éve kezdődött. Volt olyan szerencsém, hogy kijutottam egy jó csapattal az Exoticára, Bécsbe. Először ott láttam élőben ezeket a kis élőlényeket. Pistivel együtt utaztunk haza, útközben viszont kitértünk egy osztrák garnéláshoz, akinek nem csak az élőlényei, de maga a garnélás akváriumainak hangulata lenyűgözött.
Jelenleg CRS S és C grade-m van, természetesen külön, valamint Caridina cf. cantonensis 'tiger' és Caridina dennerli. Tervezem a folyamatos bővítést.
Összességében ez a vízmennyiség már nagyon sok időt elvesz, a "hobbi" definíciót erősen súrolom fentről. Álmom a későbbiekben egy olyan tenyészet létrehozása, ami a közműveket kihagyva szinte önfenntartó. Láttam már élőben külföldön ilyet működni.
Amit még rólam tudni kell, csodálom és imádom a természetet, amit fotózás terén ki is használok. :)

Sok sikert mindenkinek!
Ati
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Ati

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.05. 00:01

Hello Ati!

Örülök, hogy Te is köztünk vagy. Hát igen, az a kirándulás Gernot nál elég ütős volt :) Remélem majd látunk tőled sok képet és leírást erről a tekintélyes mennyiségű vízről, és a hal különlegességeidről!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ati

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.05. 07:55

Szia Ati

Én is nagyon örülök, hogy itt látlak. Régen nem hallottunk felőled, remélem egy kicsit vissza tudsz térni. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Ati

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.05. 10:46

Szia Ati,
Én is üdvözöllek a fórumon! És csatlakoznék szentgyohoz hogyha ráérő idődben tudnál csinálni pár képet a tenyészetedről , arra nagyon kíváncsiak lennénk ;)
Üdv Fred
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Ati

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.09.05. 11:11

Sziasztok!

Attól függetlenül, hogy páran tudjátok, de mégis elfelejtettem leírni, váci lakos vagyok.
Igyekszem a lehetőségeimhez képest aktív lenni. Örülök, hogy létrejött a fórum és itt lehetek. Valószínűleg mint szentgyo blogja, ez is újabb lendületet ad a hazai garnéla imádóknak. Emellett remélem, hogy akik most ismerkednek ezekkel az élőlényekkel, érdemi választ kapnak feltett kérdéseikre és egyre többen belelendülnek ebbe a szép hobbiba.

Üdv
Ati
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég