Szentgyo bemutatkozik

Egy kis ki kicsoda

Szentgyo bemutatkozik

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.01. 21:17

Sziasztok!

Egy véletlen hiba miatt oda lett a kisregényem, de sebaj, szólok néhány szót magamról :)

Jelenleg 25 éves, BME-n végzős informatikus hallgató vagyok, ha minden jól megy nemsokára kilépek a "nagybetűs életbe". Egerben születtem, és laktam is nagyon sokáig, de az egyetem, és most már a munka miatt is egyre inkább Budapesthez köt minden, emiatt is döntöttem úgy, hogy felköltöztetem a garnélákat ide.

Amióta az eszemet tudom, mindig voltak körülöttem állatok: kutya, mindenféle hörcsög, papagáj, pintyek, csíkos mókus... tényleg rengeteg állat volt otthon és a ház körül. Nagyjából 6 éves lehettem, mikor kaptam egy kis akváriumot édesapámtól, ami pár évig működött, majd valahogy elfelejtődött. 18-19 éves koromba valami miatt ismét kitaláltam, hogy szeretnék egy akvárium, aminek az eredményeképp lett is egy "világkörüli mindenes" akvárium. Ahogy telt múlt az idő, egyre jobban kezdtek magukkal ragadni a halak: eleinte elevenszülők, majd később inkább killik kerültek az akváriumba-akváriumokba.

Egy szép napon aztán egy kiállításon megláttam néhány red cherry garnélát, ami rettentően felkeltette az érdeklődésemet, rögtön elkezdtem kutatni utánuk. Sajnos az első döbbenet akkor jött, mikor kiderült, hogy mennyire nehéz beszerezni őket (ez kb 4 éve lehetett), bár talán ez tette még inkább vonzóvá számomra a garnélákat: a kihívás. Pár hónap keresgélés után aztán sikerült találnom egy csapatot, akik aztán elkezdtek sokasodni. Kicsit később újabb hatalmas nehézségek árán sikerült hozzájutnom egy csapat C CRS-hez, és ez volt az a pont, ahonnan nem volt megállás, elkapott a "gépszíj" :)

Jelenleg ott tart a dolog, hogy 32 db akvárium várja a költözésre kész garnélákat :) A további részletek a blogon és a fórumon követhetők ;)

Ha valaki összefutna velem, ez lennék én :)

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron