Oldal: 1 / 1

spuc

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 16:41
Szerző: spuc
Sziasztok!
Láttam a sok szép bemutatkozást, úgyhogy én is megteszem, amit meg kell:)
Magamról annyit, hogy Henn László a becsületes nevem és Szegeden élek már jó pár éve. Biológus vagyok, éppen a doktorimra gyúrok a MTA Biológiai intézetében, ráadásul genetikából. Az akvarisztika iránti érdeklődésem nemrégiben 2010 januárjában indult el. Úgy kezdődött, hogy szobám és konyha közötti teljesen felesleges átadóablakot szerettem volna kitölteni valamivel.... Hát egy kb 75l akvárium lett belőle. Ahogy rendeztem be, egyre többet és többet olvastam a halakról, és nagyon megjött hozzá a kedvem. Egy munkatársam ajánlására beszereztem néhány cseresznyegarnélát is, amik el is kezdtek szaporodni. Ezt a jó szokásukat sajnos abbahagyták serpalazacaim miatt, akik ugyan nem bántják őket, csakhát szeretnek játszani :)
A garnélák nagyon megtetszettek, és nemrég olcsóért sikerült szert tennem egy 30l-es akváriumszettre, amiben garnélákat tartanék néhány kísérőhallal. Majd meglátjuk mi lesz belőle. A garnélás blogoknak, a fórumnak és néhány Szegedi ismerősömnek hála, szép lassan én is elmerülök a garnélák világában...

Re: spuc

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 20:20
Szerző: Levinen
Welcome! ;)

Re: spuc

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 20:32
Szerző: szentgyo
Hello és üdv itt a fórumon!

Huh, nem semmi, mindig irigyeltem azokat az embereket, akik a tudomány útjára lépnek! Szóval akkor már egy biológus is van a csapatunkban ;) Ha esetleg van ilyesmihez kedved/időd, én nagyon szívesen olvasnék ilyen nagyon alapszintű genetikai bevezetőt, hogy kicsit tisztába kerüljenek bennem ezek a dolgok, de szerintem nem egyedül vagyok, akire ráférne egy ilyen irányú "oktatás".

Re: spuc

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 21:44
Szerző: spuc
Igazából én muslicagenetikus vagyok. A muslica nagyon jó genetikai modellszervezet, nagyon sok emberi vonatkozású kérdésre adtak már választ muslica-genetikusok. Sajnos viszont rákok közül egyetlen egyet sem használnak tudtommal genetikai kísérletekben, ezért azok genetikájáról nem sokat tudni (kivéve persze a rákos sejtvonalakat:)) Azért az biztos, hogy az öröklődés szempontjából a legtöbb dolog ugyanúgy működik. Pl: a szín öröklődés, genetikai rendellenességek, stb. Ha van rá igény szívesen írok egyszer valamit a jellegek öröklődéséről (de csak úgy általánosságban, mert nyilván nem tudom pontosan hogy megy a rákoknál...)

Re: spuc

HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 12:37
Szerző: warrior71
Üdv az oldalon!

Hát ez tényleg nagyon király! Végre valaki aki ért a genetikához! ;) Én is szívessen olvasnék erről a dologról még ha nem is garnéla specifikussan csak úgy általánosságban. Biztos lesznek majd fárasztó kérdéseim-kérdéseink ebben a témakörben úgyhogy előre is kitartás! :)