spuc

Egy kis ki kicsoda

spuc

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.29. 16:41

Sziasztok!
Láttam a sok szép bemutatkozást, úgyhogy én is megteszem, amit meg kell:)
Magamról annyit, hogy Henn László a becsületes nevem és Szegeden élek már jó pár éve. Biológus vagyok, éppen a doktorimra gyúrok a MTA Biológiai intézetében, ráadásul genetikából. Az akvarisztika iránti érdeklődésem nemrégiben 2010 januárjában indult el. Úgy kezdődött, hogy szobám és konyha közötti teljesen felesleges átadóablakot szerettem volna kitölteni valamivel.... Hát egy kb 75l akvárium lett belőle. Ahogy rendeztem be, egyre többet és többet olvastam a halakról, és nagyon megjött hozzá a kedvem. Egy munkatársam ajánlására beszereztem néhány cseresznyegarnélát is, amik el is kezdtek szaporodni. Ezt a jó szokásukat sajnos abbahagyták serpalazacaim miatt, akik ugyan nem bántják őket, csakhát szeretnek játszani :)
A garnélák nagyon megtetszettek, és nemrég olcsóért sikerült szert tennem egy 30l-es akváriumszettre, amiben garnélákat tartanék néhány kísérőhallal. Majd meglátjuk mi lesz belőle. A garnélás blogoknak, a fórumnak és néhány Szegedi ismerősömnek hála, szép lassan én is elmerülök a garnélák világában...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: spuc

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.29. 20:20

Welcome! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: spuc

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.29. 20:32

Hello és üdv itt a fórumon!

Huh, nem semmi, mindig irigyeltem azokat az embereket, akik a tudomány útjára lépnek! Szóval akkor már egy biológus is van a csapatunkban ;) Ha esetleg van ilyesmihez kedved/időd, én nagyon szívesen olvasnék ilyen nagyon alapszintű genetikai bevezetőt, hogy kicsit tisztába kerüljenek bennem ezek a dolgok, de szerintem nem egyedül vagyok, akire ráférne egy ilyen irányú "oktatás".
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: spuc

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.29. 21:44

Igazából én muslicagenetikus vagyok. A muslica nagyon jó genetikai modellszervezet, nagyon sok emberi vonatkozású kérdésre adtak már választ muslica-genetikusok. Sajnos viszont rákok közül egyetlen egyet sem használnak tudtommal genetikai kísérletekben, ezért azok genetikájáról nem sokat tudni (kivéve persze a rákos sejtvonalakat:)) Azért az biztos, hogy az öröklődés szempontjából a legtöbb dolog ugyanúgy működik. Pl: a szín öröklődés, genetikai rendellenességek, stb. Ha van rá igény szívesen írok egyszer valamit a jellegek öröklődéséről (de csak úgy általánosságban, mert nyilván nem tudom pontosan hogy megy a rákoknál...)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: spuc

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.30. 12:37

Üdv az oldalon!

Hát ez tényleg nagyon király! Végre valaki aki ért a genetikához! ;) Én is szívessen olvasnék erről a dologról még ha nem is garnéla specifikussan csak úgy általánosságban. Biztos lesznek majd fárasztó kérdéseim-kérdéseink ebben a témakörben úgyhogy előre is kitartás! :)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron