dobti gömbikéi

A tagok halai, csigái és egyéb élőlényei

dobti gömbikéi

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.10. 19:32

Ők az én legaranyosabb halhaverjaim. Annyira pofák, hogy az hihetetlen.
Tavaly augusztus óta vannak meg, és láthatóan jól érzik magukat, annyit esznek mint két ló, és nőttek is elég sokat. Felrakok pár képet, de majd megpróbálok csinálni párat a napokban, de nem szeretik ha fotózni akarom őket, rögtön kiszúrják a gépet a kezembe, és elbújnak valahova.
Egyébként zöld pettyes gömbhalak, (green spotted puffer) de a becsületes nevük: "Fötörke" és "Rileksz" így ahogy írva vagyon :D . Az egyik ugyanis mindig össze vissza mozog, főleg lámpoltás után liftezik fel-le, és csak a fehér hasa villog. Ő a "Fötörke".
A másik pedig a "Rileksz", mert ő a nyugodt, aki kaja után lefekszik valahol és csak bambul. Esetleg összehúzza magát és alszik egyet.
Két különböző egyéniség.

Ezek már régi képek:

Kép

Kép

Régen a lisztkukac volt a favorit, most már nagyobb préda jobban tetszik
Kép
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti gömbikéi

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.10. 19:39

Haláli arcok. Adtál már nekik csigát? Olyankor sugárzik a koncentráció a fejükről :) Mennyire sózod a vizüket, és mit szólnak hozzá a növények?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: dobti gömbikéi

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.10. 20:01

Moszat írta:Haláli arcok. Adtál már nekik csigát? Olyankor sugárzik a koncentráció a fejükről :) Mennyire sózod a vizüket, és mit szólnak hozzá a növények?


Óóóó a csiga. Na az a kedvencük. A növényesből napi rendszerességgel kapnak. Már megtanulták, hogy előbb jön egy kis fagyi kaja, vagy élőhal (tudom most páran megbotránkoznak, de ez a természet rendje) és aztán később kapnak egy kis csigát nasinak... :) Csak úgy ropogtatják...

Ami a sót illeti, amikor vettem őket édesvízbe tartotta az eladó, mondván édesvíziek... Tudtam, hogy nem azok mert utánaolvastam mielőtt megvettem volna őket, tehát bakkvíz. Minden vízcserénél egy kicsit sóztam a vizen, de szinte észrevétlenül. tehát úgy kéthetente. Most kb 1,006-os a vizük sótartalma. Ahogy nőnek emelem mindig.
Ami a növényeket illeti... amíg nem volt ilyen sós a vizük addig elvolt benne a valisneria, meg az átokhínár.
Most már csak microsorium van benne, az bírja egy ideig. De nem csak a sós víz tesz be a microsoriumnak, hanem a gömbik is. Kilyukasztják a leveleket :D Tele vannak apro kis lyukakkal. Csinálják a konfettit. :lol: Amikor tönkre mennek majd veszek másikat (de már két hónapja bírja ez a három tő)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: dobti gömbikéi

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.10. 20:20

:D Várták a csigát kaja után, úgyh most sikerült egy-két képet csinálnom, amin látszanak is.

Tele van a pocak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely


Vissza: Egyéb élőlényeink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég