Moszat rágcsálói

A tagok halai, csigái és egyéb élőlényei

Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.25. 16:13

A legújabb algaevő féle. Nanuq névre (nem) hallgat és kislány.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.25. 16:54

nagyon cuki!
Mindig is kedveltem a patkányokat! Okos lények. ez úgy látszik áttért a reform konyhára :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.26. 13:05

Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.26. 18:41

Érdekes ez a piros szemű kicsi. Mármint az, hogy a bundaszíne alapján nem tűnik albínónak, a szeme mégsem pigmentált. Tényleg jópofa állatok, mondjuk én nem tartanék itthon. Maradok a halaknál és garnéláknál :)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.26. 18:59

Jól elszaporodtak nálatok a patkányok :lol: Takaritotok ti rendesen????? ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.26. 19:55

spuc írta:Érdekes ez a piros szemű kicsi. Mármint az, hogy a bundaszíne alapján nem tűnik albínónak, a szeme mégsem pigmentált. Tényleg jópofa állatok, mondjuk én nem tartanék itthon. Maradok a halaknál és garnéláknál :)


Nagyon sok világos színű rágcsálónak hiányosan pigmentált a szeme. Az albinizmus tökéletes pigmenthiány, ahol minden színanyagok őse már a kezdet kezdetén tönkremegy, de a folyamatban később is lehetnek hibák, amik egyik vagy másik pigment hiányát vagy megváltozását okozzák. Egyes színmutációk együtt hatnak a szemre és a bundára, mindkét helyen fakítva a pigmenteket, mások csak a bundát érintik. És hogy bonyolultabb legyen a helyzet, létezik olyan mutáció, ami az albínóknál visszafordítja a piros szemet okozó hatást és fekete szemű fehér lesz. És olyan is van, hogy két amúgy a szemet érintetlenül, feketén hagyó mutációt összekotyvasztunk egy egyeden, akkor a kettő együtt már piros szemet okoz. A lenti pici színe borostyán(amber).
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.14. 13:09

http://www.youtube.com/watch?v=8-YXliln3bI
Nanuq olyan naponta 3-4x nagy kegyesen megengedi, hogy simogassam. Most végre sikerült levideózni. Komoly kihívás volt, a legkissebb zavaró dologra elsétál. Egyenletes ütemben kellett simogatni, miközben a másik kezemmel belőttem a kamerát meg odahúztam egy kis fényt.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 19:33

Látszik, hogy nem rajong különösebben a kis jószág a kameráért :)

Nekem egy kis törpehörcsögöm van, aranyos kis állatka, azért nekem a patkányok mindig is nagyon furák lesznek :oops:
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.15. 01:05

szentgyo írta: Nekem egy kis törpehörcsögöm van, aranyos kis állatka, azért nekem a patkányok mindig is nagyon furák lesznek :oops:
Én is hörcsöggel kezdtem, igaz, arannyal. Vettem kettőt tavasszal és nyárra már 27 volt, a szüleim meg idegbajt kaptak :) Az első patkányom nagyon fura volt a hörcsögök után a hosszú farkával meg a hatalmas mancsaival, de nagyon hamar megszerettem őket és most már el sem tudnám képzelni, hogy hörcsögöt tartsak. A hörcsög is nagyon aranyos bársonyos szőrű kis állatka, de az életbe nem volt olyan, hogy bármelyik is odajött volna hozzám, ha a szekrény alá is be lehetett mászni. A patkány viszont egy olyan állat, hogy bármikor letámadhat. Ha nem vigyázol, le is smárol, miután felszalad a ruhádon. Egyesek még a simogatásért is odáig vannak, ez inkább a fiúkra jellemző.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.16. 03:56

Kép
Ő egy pedigrés állat, szerencsétlenségére a Bizzby nevet kapta a tenyésztőtől, ki kéne találni sürgősen valami értelmesebbet. Az anyja szlovák, az apja meg ukrán patkány.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Egyéb élőlényeink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég