Moszat rágcsálói

A tagok halai, csigái és egyéb élőlényei

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.16. 10:05

Szerintem hívd Maffiának, a származását tekintve :)

Különben náluk is a különféle színváltozatok adják a "különlegességet"? Szóval ez indokolja, hogy külföldről kelljen behozni a pattányokat (kis unokaöcséim hívják így őket :) )
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.16. 15:14

szentgyo írta:Szerintem hívd Maffiának, a származását tekintve :)

Különben náluk is a különféle színváltozatok adják a "különlegességet"? Szóval ez indokolja, hogy külföldről kelljen behozni a pattányokat (kis unokaöcséim hívják így őket :) )

A Maffia nem is rossz ötlet :) A különlegességüket tényleg a színváltozatok és a szőrtípusok adják, de elsősorban nem ezért szenvedek a patkányimporttal. Magyarországon a tisztességes patkánytenyésztésben nincs pénz, egy tenyésztőt sem ismerek, aki egy patkánynak akár az összes nagyszülőjét ismerné, regisztráció pedig egyáltalán nincs. A bolti állatok szinte mind eleségtenyészetből származnak, a tenyésztők pedig ellenőrizetlen tömeggyártást folytatnak. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek. Sajnos a patkányok alaposan meg vannak verve örökletes betegségekkel, mint pl. a daganatokra való hajlam vagy a túlzott agresszió. Ezeket a problémákat csak úgy lehet elkerülni, ha ellenőrzött, egészséges ősöktől származó állatot vesz az ember, ilyet viszont csak külföldről lehet.
Ő egyébként színre is különleges, burmai a változat neve és a sziámi sötét verziója. Rajta kívül egyetlenegy példány van még az országban, a tesója.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.23. 15:06

A kis piszok éppen ma született báránynak tetteti magát. Pedig nem az, szétrágta a mobiltöltőm :?
Még egy régi videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=N9FlGuRxNjU
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.10. 18:55

Ez a video nagyon tetszett... Jól megcsináltad. Ez a zenei aláfestés... jót mosolyogtam rajta. :lol:
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.10. 21:12

Érdemes volt megnézni a videot. Végigvigyorogram. :P :P :P
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.03.29. 10:55

Nekem is volt régen 2 csuklyás patkányom.
Aztán az anya fialt 12 kis patkányt, ami sok volt a jóból. A szülők haraptak, de az utódok már nem, mert sokat voltak gyömöszölve.
Le kellett építsem a dolgot.
Láttam múltkor egy dokumentumfilmet.
Egy csávóról szólt, amelyik egy nagy gyufás skatulyában egy kevés vatta között magával hordott egy újszülött patkányt, amelyet rögtön születésekor választott le az anyjától.
Egy pici zacsiban hordott magánál egy fél tenyérnyi vattát, egy kis darab kenyeret és egy fél deci kecsketejet.
Naponta 3x mikor alkalmas volt a szitu elővette a kis puccos patkányt és enyhén megnedvesített vattával áttörölgette, majd a kenyér szélét picit tejbe mártva megetette.
A patkány annyira hozzászokott a gazdájához és az életmódhoz, hogy bárhova magával vihette és sohasem próbált meglógni tőle.
A kantáros gatyája elülső zsebéből lesett kifelé a nagyra nőtt patkányfióka. :D
Egyszer jó lenne kivitelezni saját kezűleg a dolgot.
Nekem mondjuk görényem is volt évekig. :)
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.31. 19:41

Killer81 írta:A patkány annyira hozzászokott a gazdájához és az életmódhoz, hogy bárhova magával vihette és sohasem próbált meglógni tőle.
A kantáros gatyája elülső zsebéből lesett kifelé a nagyra nőtt patkányfióka. :D


Na ezt megnéztem volna :D

Basszus ez a videó annyira jó, hogy kb 2-3 naponta megnézem. Mindig feldob. Még a végén patkányom is lesz. :)
Régebben voltak szőrős kis állatkáim, ha jól emlékszem törpe hörcsögöm (persze párba... tehát a vége az lett, hogy elajándékoztam), meg valami volt még, de már nem emlékszem rá konkrétan mi is volt a neve (még általános iskolás voltam). De volt ékszerteknősöm is, sajna már csak volt, idén döntött úgy, hogy a teknősmennyországba költözik (14 éves volt). Jujj meg csigáim is voltak (afrikai óriás csigák).

Pár szóba leírnád, hogy a kedvenc kis kukucskálós szürkebarátnak milyen lakóhelye van?
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.31. 19:59

Először is egy patkányt hurcibálhatóvá és ragaszkodóvá nevelni nem kell nagy tehetség. Ha a patkány szelíd és természetesnek veszi az embert, akkor az a normális viselkedése idegen környezetben, hogy a gazdához ragaszkodik. Régen sokat hordtam magammal őket, még suliba is. Ha nyugis volt a környezet, akkor valamennyire elmászkáltak, de amint valami gyanúsat észleltek, menekültek vissza hozzám. Ez egy nagyon praktikus viselkedés a többi rágcsálóhoz képest. Ha rövid időre megyek el itthonról, akkor a nyakamba szoktam venni egyet, télen kellemes meleg, és nagyon vicces reakciókat vált ki az emberekből. A dekoltázsból kilógó patkányorr sokkolóan hat egyesekre :)

A szürkebarát jelenleg a Béla névre hallgat. 60X60 centis ketrece van, amiben alapból nincs semmi emelet vagy ilyesmi. Létrákkal, fadarabokkal, farmerből készült függőággyal és a videón látható papagájodúval van berendezve. A lakótársa most egy 4 hetes kislány, ez hamarosan változni fog mert a csaj ivarérik. Majd kap egy fiú kollégát, mert patkányt nem szabad egyedül tartani. Ha minden jól megy, nyárra majd lesznek kispatkányok, várhatóan fekete szemű fehérek.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.31. 20:41

Moszat írta:Ha rövid időre megyek el itthonról, akkor a nyakamba szoktam venni egyet, télen kellemes meleg, és nagyon vicces reakciókat vált ki az emberekből. A dekoltázsból kilógó patkányorr sokkolóan hat egyesekre :)

:lol: :mrgreen:


Moszat írta:A szürkebarát jelenleg a Béla névre hallgat. 60X60 centis ketrece van, amiben alapból nincs semmi emelet vagy ilyesmi. Létrákkal, fadarabokkal, farmerből készült függőággyal és a videón látható papagájodúval van berendezve. A lakótársa most egy 4 hetes kislány, ez hamarosan változni fog mert a csaj ivarérik. Majd kap egy fiú kollégát, mert patkányt nem szabad egyedül tartani. Ha minden jól megy, nyárra majd lesznek kispatkányok, várhatóan fekete szemű fehérek.


Tehát akkor mondjuk egy 60x60-as ketrecbe 2 egynemű patkány az jó? Nem bántja egymást a két fiú? Gondolom azért a papagájodún nem osztozkodnak, vagy igen? Tényleg, azt nem rágja ki?
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Moszat rágcsálói

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.31. 20:56

dobti írta:
Moszat írta:Ha rövid időre megyek el itthonról, akkor a nyakamba szoktam venni egyet, télen kellemes meleg, és nagyon vicces reakciókat vált ki az emberekből. A dekoltázsból kilógó patkányorr sokkolóan hat egyesekre :)
:lol: :mrgreen:
Moszat írta:A szürkebarát jelenleg a Béla névre hallgat. 60X60 centis ketrece van, amiben alapból nincs semmi emelet vagy ilyesmi. Létrákkal, fadarabokkal, farmerből készült függőággyal és a videón látható papagájodúval van berendezve. A lakótársa most egy 4 hetes kislány, ez hamarosan változni fog mert a csaj ivarérik. Majd kap egy fiú kollégát, mert patkányt nem szabad egyedül tartani. Ha minden jól megy, nyárra majd lesznek kispatkányok, várhatóan fekete szemű fehérek.


Tehát akkor mondjuk egy 60x60-as ketrecbe 2 egynemű patkány az jó? Nem bántja egymást a két fiú? Gondolom azért a papagájodún nem osztozkodnak, vagy igen? Tényleg, azt nem rágja ki?

Patkányéknál nem utálják egymást a fiúk. Kifejezetten szociális, társaságot igénylő állatok, és a hímek nem rivalizálnak vészesen egymással. Sőt, talán még kevesebbet is veszekednek, mint a csajok. Egyszer lebunyózzák a rangsort, aztán szent a béke. Sajna náluk is akadnak defektes egyedek, főleg hímek, akik agresszívek, nem fogadják el a társaságot. Ez a felelőtlen tenyésztés következménye, a bolti patkányok totál ellenőrizetlenül és szelektálatlanul tenyésznek nagyüzemi körülmények között, sokszor "vegyes hasznosításban"(kígyónak is, kedvencnek is, épp melyikre van kereslet). Ezért is kell mindenképpen tenyésztőtől hozni. A 60X60 centis ketrec jó két egyneműnek. Az odúba simán bemászik kettő, akkor is, ha csak félig férnek be. Szeretnek egy rakáson aludni :) A kilépőrudat lerágták, de a többi már nem ízlik nekik. Egy hét alatt elfogyna, ha nem így lenne.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Egyéb élőlényeink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron