Roy garnélái

A fórumtagok garnélái

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.28. 20:16

Keiron írta:Lehet, hogy tévedek, és csak a fotó viccelődik velem, de a harmadik képen babaulti green-eket is vélek látni.


Sose nem volt B.Green-em. Szerintem a Blue Pearl hímekre gondolsz, azok sárgás-barnás seszinűek, de a fejük meg a "hasaaljuk" nekik is kék.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.29. 03:16

Igen, valóban tévedtem.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.02.29. 14:26

Viszont a sárgásbarnás egyedeket, lehet hogy érdemes lenne kiszelektálni a blue pearl-ök közül. Vélemény?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.02. 16:49

Roy írta:Viszont a sárgásbarnás egyedeket, lehet hogy érdemes lenne kiszelektálni a blue pearl-ök közül. Vélemény?

Igen, érdemes szelektálni őket, de én megvárnám míg felnő legalább 1-2 genereáció, és akkor kezdenék el mazsolázni köztük,kiemelve az erősebb szinezetü egyedeket. Ez egy türelem játék , de szerintem roppant izgalmas.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.02. 17:48

Tényleg, nem volt neked blue bee garnid?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.03.02. 22:33

szentgyo írta:Tényleg, nem volt neked blue bee garnid?


Jó a memóriád volt! :)
Sajnos csak volt.:( Csodaszépek voltak, prémium minőségűek, imádtam őket. Nem érezték rosszul magukat, a kezdőlétszámból(8-10) idővel szépen fejlődött fel a populáció több generáció éldegélt 40-50-60 fősre duzzadt a csapat. Ezután volt egy kis pauza, stagnált a létszám, nem volt szaporulat. Gondoltam sebaj majd lesz még jobb is. Aztán kora tavasszal újra jókedvük lett, nyüzsögtek, petésedtek a nőstények. Ezután jött az X aktás rész: egyik napról a másikra megváltozott minden. Nem jöttek enni, bujkáltak, egyetlen kicsit se láttam. Én abban érzem magam hibásnak hogy semmit se tettem, végignéztem hogy eltűnnek az akváriumból. A mentségem hogy azt hittem hogy magukhoz térnek, de sajnos nem. Mintha az ufók rabolták volna őket: döglötteket nem nagyon láttam, de csak elfogytak idővel. Talán egy egyszerű költöztetés, vízparaméter-változtatás vagy valami segíthetett volna...
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.03. 11:09

És ha emlékeim nem csalnak, akkor C CRS is volt, nem?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.03.05. 16:43

szentgyo írta:És ha emlékeim nem csalnak, akkor C CRS is volt, nem?


Igen. Ez hosszabb történet.
Mint minden újonc garnélást, a CRS-ek lenyűgöztek engem is. Persze nem ugrottam fejest az ismeretlenbe, csak félig...
Szóval információszerzés után, kábé 10 éves akvarisztikai tapasztalattal úgy gondoltam, hogy simán menni fog a CRS nekem. Nem.
Sajnos nem ilyen egyszerű. Elképzelhető, hogy szerencséje van az embernek azaz nem a legideálisabb körülmények ellenére sikeres lesz a garnéláival, de alapvetően a CRS nem délamerikai sügér(akik pl. boldogan elfogadják a diszkoszgranulátumot ) így egyből elhullással jelzik hogyha nem jó nekik valami. Ha meg majdnem minden klappol, de valami mégse akkor meg csak elvannak, nem szaporodnak ami garnéla esetében nem jó ómen a 1,5-2 éves életidő-intervallumot figyelembe véve...
Ami nekem a tanulság, hogy a CRS a garnélák diszkosza azaz csak a számukra jó körülmények biztosítása esetén van értelme belevágni a tartásukba. Nekem RO-vizem volt, de ez kevésnek bizonyult, aktív talaj is kellett, hogy a ph stabilizálódjon. Amióta aktív talajon vannak megfelelő vízparaméterekkel, tebang levelet nassolva azóta jól érzik magukat. Még egy kis ásványi anyag pótlás kéne talán nekik.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.03.06. 11:05

Sajnos ez valóban így van, hogy esetenként mindenki (!) fog kudarcokkal szembesülni... Meg kell próbálni tanulni ezekből, levonni a következtetéseket és megpróbálni megtenni mindent annak érdekében, hogy ez többé ne forduljon elő...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roy garnélái

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.03.06. 16:05

szentgyo írta:Sajnos ez valóban így van, hogy esetenként mindenki (!) fog kudarcokkal szembesülni... Meg kell próbálni tanulni ezekből, levonni a következtetéseket és megpróbálni megtenni mindent annak érdekében, hogy ez többé ne forduljon elő...


Igen, csak nagyon fájdalmas mind "szakmai" mind anyagi szempontból a kudarc. Meg ugye az ember nem szeret veszíteni, meg nem szereti az x-aktákat (számunkra ismeretlen eredetű kudarcot)...
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron