Neocaridina garnélái

A fórumtagok garnélái

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.16. 06:51

nagyjani írta:EZT a növényt hogy hívják? Már régóta tetszik, alacsonyra növő növényeket keresek mert széles-lapos az akcsim. :D
Szép éles képek egyébként. ;)

Pogostemon helferi
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.16. 08:32

neocaridina írta:
neocaridina írta:Köszönöm!
Most jutottam el odáig, hogy remélem megmaradnak.
Egy-két hónappal ezelőttig rejtélyes pusztulások voltak, az idősebbek a kisebb (akkor még karanténakváriumban) mind elpusztultak, gyakorlatilag csak a a fiatalok élték túl. A nagyobb akváriumban a kereskedésből hozottak elhullottak még kezdetben (sőt lehet, hogy onnan kezdődött az egész fertőzés), de ott is mintha kezdene stabilizálódni a kolónia. Plusz mivel kezdő vagyok, már tudom, hogy a társas akváriumot nem erőltetném. :) Tapasztal az ember.

Emlegetni kellett csak... A karanténaksiban megint elhullott egy :(

Az elhullás elött, esetleg sikerült megfigyelni valamilyen rendellenességet - szinváltozás, nehézkes vedlés.....stb-, talán van köztünk valaki, aki találkozott hasonló tünetekkel, és tud segíteni.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2012.02.16. 21:26

nagyjani írta:EZT a növényt hogy hívják? Már régóta tetszik, alacsonyra növő növényeket keresek mert széles-lapos az akcsim. :D
Szép éles képek egyébként. ;)

Pogostemon helferi. Nekem úgy tűnt, hogy van egy kókadtabb verziója meg ez az élénkebb. Ha nem jól tudom majd az okosabbak kijavítanak :)
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2012.02.16. 21:39

Keiron írta:
neocaridina írta:
neocaridina írta:Köszönöm!
Most jutottam el odáig, hogy remélem megmaradnak.
Egy-két hónappal ezelőttig rejtélyes pusztulások voltak, az idősebbek a kisebb (akkor még karanténakváriumban) mind elpusztultak, gyakorlatilag csak a a fiatalok élték túl. A nagyobb akváriumban a kereskedésből hozottak elhullottak még kezdetben (sőt lehet, hogy onnan kezdődött az egész fertőzés), de ott is mintha kezdene stabilizálódni a kolónia. Plusz mivel kezdő vagyok, már tudom, hogy a társas akváriumot nem erőltetném. :) Tapasztal az ember.

Emlegetni kellett csak... A karanténaksiban megint elhullott egy :(

Az elhullás elött, esetleg sikerült megfigyelni valamilyen rendellenességet - szinváltozás, nehézkes vedlés.....stb-, talán van köztünk valaki, aki találkozott hasonló tünetekkel, és tud segíteni.

Soha nem látok ilyesmit, tele van levedlett páncélokkal a tank. Régebbi story ez már, a víz elég vízköves, de a 2 tank közül csak ebben hullanak. Remélem. Van itt a fórumon egy fordított betegségösszesítő, annak megtaláltam a lengyel verzióját fotókkal, de ott amanok voltak, azok meg átlátszóak és ott jól látni a belső elszíneződéseket. Nálam meg csak hazajövök és azt látom, hogy csamcsogják befelé. elkülöníteni sincs esélyem, bár ugye ez eleve a karantén akvárium.
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.03. 12:52

Szia. Történt valami pozitív változás a garniknál?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2012.03.04. 18:03

Köszönöm az érdeklődést, tegnap láttam a karantén akváriumban cuppogtak befelé egy kisebb egyedet, a nagyban is találtam egy elhullott félbecsócsáltat, de ott sok az „öreg”. Viszont eltűnt a nagyobb akváriumból a fonálalga :)
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Re: Neocaridina garnélái

HozzászólásSzerző: neocaridina » 2012.09.22. 14:04

Rég jártam erre, de a karantén akváriumban azóta is teljesen random előjön a vagy tej vagy porcelán betegség szerű elhullás. Nemre, korra tekintet nélkül. Közben néha szaporodnak is. A nyáron sajnos folyamatos 28-29 fok közelben tengődtek, teljesen lesötétített szobában is, sajnos nincs légkondim. :( Valami olcsóbb ésszerű akváriumhűtés akár DIY létezik erre? Az akváriumtetők le vannak szedve, hogy a párolgással is "kicsit" talán hűl. A ventilátorossal kacérkodtam, de attól ugye még jobban párologna a víz.
A karanténakváriumban megjelent valami ilyesmi is (gyanús, hogy ez Acroloxus lacustris ), ahogy ott olvasom megszabadulni nem nagyon lehet tőlük. :) A régi heto világítás csöve kipurcant amit helyette kaptam az gyanúsan más paraméterekkel rendelkezik, pedig elvileg mást nem is lehet beleerőltetni. Ettól meg is gajdult a flóra, a pogostemonok gyakorlatilag kihaltak :( két apró csonk maradt csak. Persze gyanús lehet a hínár is, ami gyorsan nő, az meg lehet, hogy felzabál minden tápot.
neocaridina
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.10.14. 19:01

Előző

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron