Keiron garnélái

A fórumtagok garnélái

Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.09. 19:23

Sziasztok! Szeretnék néhány képet megosztani veletek a garnéláimról. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.01.09. 23:27

Szia Keiron!

Szépek a garnéláid, gratulálok hozzájuk! Látom algát találnak bőven a talajon, biztosan értékelik. :)

Nagyon tetszenek a kis tigrisek, én is szeretem őket, bár nálam sajnos még nem laknak. :( De ami késik, az nem múlik!

Neked melyik csapat a kedvenced?

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.10. 00:53

Galagonya írta:Szia Keiron!

Szépek a garnéláid, gratulálok hozzájuk! Látom algát találnak bőven a talajon, biztosan értékelik. :)

Nagyon tetszenek a kis tigrisek, én is szeretem őket, bár nálam sajnos még nem laknak. :( De ami késik, az nem múlik!

Neked melyik csapat a kedvenced?

Üdv ;) Gábor

Szia! Köszönöm szépen. Hogy melyik csapat a kedvencem, hááát nem is tudom, talán mindig az ahol éppen történik valami. Jelenleg éppen a tigrisek, akik az elmúlt évben olyan szinekkel leptek meg, hogy nem győzöm kapkodni a fejem. Üdv
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.10. 21:53

Valóban gyönyörű színűek a tigrisek, remélem még látunk sok szép képet ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.12. 01:12

Keiron írta:Sziasztok! Szeretnék néhány képet megosztani veletek a garnéláimról.KépKép
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.01.12. 09:27

Szép kis-nagy csapat! :D Grat hozzá!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.13. 05:46

myk74 írta:Szép kis-nagy csapat! :D Grat hozzá!

Köszönöm!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.01.15. 11:09

szentgyo írta:Valóban gyönyörű színűek a tigrisek, remélem még látunk sok szép képet ;)

Köszönöm. Számomra ez a szinesedés nagyon meglepő, mert én csak annyit tettem, hogy néhány éve két helyről szereztem be (egy német barátomtól, és Müller Gézától ) a tigriseket. Körülbelül két éve egy kis csapatot átraktam egy másik akváriumba, de ott semmi sem történt, maradt az eredeti szin. Ők még mindig így néznek ki.KépKépKép A másik akváriumban viszont egyre jobban erősödik a kék és a piros szin. Ő volt az első, aki egy kicsit elütött a többiektől, a piros csíkjaival.Kép Jelenleg itt tartunk.KépKépKépKépKépKépKépKép Ha valaki el tudná mondani, hogy mi történhetett, azt nagyon szépen megköszönném! Ja, és bocs a képek minőségéért, de sajnos most csak ez van.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.15. 19:41

Hogy pontosan mi történhetett azt nem tudom, de én arra tippelnék, hogy teljesen véletlenül sikerült úgy kiválogatnod a garnélákat, hogy ebbe az akváriumba kerültek azok a garnélák, amelyek hordozták magukban ezt a "színes" tulajdonságot és úgy adódott, hogy ők szaporodtak egymással.

Ha ugyanazok a körülmények a két akváriumban, akkor nem nagyon tudom, hogy mi más oka lehetne, persze lehet, hogy teljesen más a magyarázata, vannak itt biológusok is, hátha ők tudnak okosabbat mondani.

Ha eltérőek a körülmények az akváriumokban, akkor viszont elképzelhető, hogy a környezeti hatások miatt alakult így.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keiron garnélái

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.01.16. 20:36

Szerintem a genetikai sodródás a jelenség magyarázata. Amikor egy kis populáció elszigetelődik a többitől, akkor a teljes faj génkészletének csak egy részét hordozza. A kis egyedszám miatt beltenyészet lép fel, aminek eredményeképpen egyes allélok eltűnnek, mások viszont állandósulnak. Például egy recesszív tulajdonság kizárólagossá válik, mert a domináns allél elveszik a populációból. Ilyen recesszív tulajdonság lehet a piros szín is. A vakvéletlennek nagy szerepe van az ilyen helyzetekben.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Garnéláink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron